Upał trudny do zniesienia. Do 40 st. C

Prognoza pogody Meteo News
Prognoza pogody Meteo News
Prognoza pogody Meteo News

Do 40 st. C może dojść w środę temperatura w Hiszpanii. Prawie tak samo gorąco będzie w tureckim Izmirze. Jeśli spędzacie urlop poza granicami kraju, koniecznie sprawdźcie prognozę pogody: w wielu miejscach upał będzie trudny do zniesienia.

Na obszarze całej Hiszpanii będzie słonecznie. Na samej północy tego kraju spodziewamy się 27-29 st. C. Im dalej na południe, tym goręcej - w Madrycie będzie 35, w Toledo 37, w Sewilli 39, a w Kordobie 40 st. C.

OBEJRZYJ NAJNOWSZY ODCINEK METEO NEWS

We Francji będzie burzowo, grzmoty będzie słychać na przeważającym obszarze kraju - także w stołecznym Paryżu. Ci, którzy wypoczywają we Francji, zobaczą na termometrach 25-33 st. C. Najcieplej będzie w położonym na południu Perpignan.

We Włoszech przeważą miejsca, w których pogoda dopisze. Lokalnie, jednak tylko w okolicach północnego Mediolanu i południowego Catanzaro, może zagrzmieć. Słupki rtęci podskoczą do 26-31 st. C. w cieniu.

38 st. C w Izmirze

Półwysep Bałkański, Grecja, Turcja. W tych miejscach będzie bardzo pogodnie, a także bardzo gorąco. W Izmirze spodziewamy się 38 st. C, w Zagrzebiu odnotujemy 34 st. C, a w Belgradzie będą 33 st. C.

Wielka Brytania deszczowa...

Pogodą w Wielkiej Brytanii rządzi niż, któremu towarzyszy front atmosferyczny. To sprawi, że w środę na Wyspach będzie padać. Temperatury nie będą wysokie, zawahają się od 19 st. C w Glasgow do 26 st. C w Londynie.

Wschodnia częśc Niemiec ma być pogodna, ale im dalej na zachód, tym gorsza pogoda. Burzowa aura utrzyma się nie tylko na zachodzie Niemiec, lecz także w Belgii oraz w Holandii. Termometry pokazą na tych obszarach 25-29 st. C.

... wschód Europy też

W Skandynawii słońca nie zabraknie, choć wyjątkiem okaże się deszczowe norweskie Bergen. Tam też będzie najchłodniej, bo z temperaturą 19 st. C. W najcieplejszej Kopenhadze odnotujemy 24 st. C. Deszczowy, a także chłodny (19 st. C) dzień czeka mieszkańców Moskwy. Popada także w ukraińskim Kijowie, w białoruskim Mińsku, litewskim Wilnie. Tam jednak termometry pokaza po 23-24 st. C.

Autor: map/ja / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości