Najnowsze

Pożeglujemy w Ustce i nad Mamrami

Najnowsze

Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy

W sobotę dobrych warunków do żeglowania spodziewać się możemy jedynie na wodach w pobliżu Ustki, Łeby, na jeziorach Mamry i Śniardwy, a także na greckich Cykladach. To miejsca, w których będzie słonecznie i stosunkowo wietrznie.

Międzyzdroje, Kołobrzeg - tu dzień zapowiada się spokojnie, bez deszczu. Siła wiatru osiągnie maksymalnie 3 st. B. Na termometrach zobaczymy nie więcej niż 22 st. C. W Ustce i w Łebie, pomimo słońca, temperatura będzie nieco niższa, ale wiatr będzie się wahał pomiędzy dogodnymi dla żeglarzy 3 a 5 st. B. W Trójmieście i w Krynicy Morskiej na termometrach 18-19 st. C i tylko 2-3 st. B.

Popływamy po Mamrach i Śniardwach

Nad jeziorami chłodniej niż na Wybrzeżu, tylko 17-20 st. C. Słaby wiatr powieje nad Tałtami, jeziorem Nidzkim, Zegrzyńskim i Solińskim, silniejszy - sięgający nawet 4-5 st. B - nad Mamrami i Śniardwami. Zachmurzenie będzie duże, ale pojawi się i sporo przejaśnień.

Na pełnym morzu słonecznie

Na pełnym morzu sporo słońca i do 22 st. C na Bałtyku Zachodnim. Siła wiatru będzie słaba i umiarkowana. Jej wartość wyniesie maksymalnie 4 st. B na Bałtyku Środkowym.

Słabe wiatry w Grecji i w Chorwacji

Coraz słabszego wiatru spodziewamy się w Grecji - na przeważającej część wód tylko 1-3 st. B. Najwietrzniej będzie na Cykladach. Tam powieje z siłą 5 st. B. Niebo będzie bezchmurne, a temperatury wysokie.

Wody przybrzeżne Chorwacji również będą w sobotę spokojne, wiatr osiągnie wartość nie więcej niż 3 st. B. 28-30 st. C i tylko niewielkie zachmurzenie - w takich warunkach lepiej, zamiast pływania, wybrać plażowanie.

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości