Najnowsze

Najnowsze

Śmiertelnie wysokie promieniowanie na terenie Fukushimy

- Na terenie elektrowni atomowej Fukushima I, poważnie uszkodzonej w wyniku marcowego trzęsienia ziemi i tsunami, we wtorek znowu wykryto rekordową dawkę promieniowania wynoszącą ponad 10 siwertów na godzinę - poinformowała firma TEPCO.

Polska stacja polarna na biegunie już gotowa

Poznańscy naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza dysponują prawdopodobnie najdalej na północ wysuniętą stałą polską placówką badawczą. Kilka dni temu zakończyli budowę stacji polarnej na wyspie Spitsbergen.

Skutki ulew wciąż widoczne. Stany alarmowe w 6 województwach

We wtorek po południu pogotowie przeciwpowodziowe ogłosił prezydent położonych w województwie lubelskim Puław. Nadal obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia dla województwa mazowieckiego. Wysoki poziom wody utrzymuje się też w czterech województwach południowo-wschodnich.

Spokojne rzeki zalały drogi i gospodarstwa

Spokojne na co dzień rzeki, sprawiły mieszkańcom powiatu stalowowolskiego (woj. podkarpackie) wiele kłopotów. - Zostały zalane drogi i gospodarstwa - relacjonuje Reporter 24 Rafał, który zamieszcza w serwisie Kontaktu 24 fotorelację z podtopionych terenów.

Dwa dni słońca. Potem wrócą ulewy i nawałnice

Słońce, wysokie temperatury i nareszcie tłumy na plażach - tak wita nas sierpień. Niestety, mamy złe wiadomości. W piątek pogoda znacznie się popsuje, a w poniedziałek możemy spodziewać się kolejnych silnych ulew i burz.

"Nie narzekajmy na deszcz"

Tyle ostatnio narzekamy na deszcz, że za dużo, że nas podtapia, że wiadrami wodę z piwnic wylewamy. A tu niedawno na antenie TVN24 Janina Ochojska mówiła o potwornej suszy w Somalii, głodzie i śmierci.

Pogoda wykańcza Państwo Środka

Utrzymująca się w lipcu susza spowodowała niedobory wody dla 4,28 mln Chińczyków. Wysokie temperatury oraz brak opadów w lipcu, spowodowały susze głównie w północnych i południowych rejonach kraju. Z kolei centralne i wschodnie rejony Chin zmagają się z powodzią. W ich wyniku zginęło 97 osób.

Dobra pogoda sprzyja piwu

Dzięki dobrej pogodzie piwna branża u naszych zachodnich sąsiadów odbija się od dna. Ilość piwa produkowanego w Niemczech w przez ostatnie pół roku wzrosła o 1 procent i wynosi prawie 5 miliardów litrów. To pierwszy taki wynik od czterech lat.

W Nowym Jorku żar leje się z nieba

Podczas gdy my narzekamy na kiepskie lato i z niecierpliwością czekamy na upały, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych marzą o deszczu i niskich temperaturach. Słupki rtęci na Wschodnim Wybrzeżu sięgają 100 st. Farenheita. Reporter 24 przesyła nam film i zdjęcia znad Atlantyku, które oglądamy z zazdrością.

Odmładzający zapach polskiej łąki

Wczoraj pierwszy raz od dawna w centralnej Polsce przez większą część dnia było słonecznie. Po deszczu i zapachu wilgoci wszechogarniającej, pierwszy raz od dawna, poczułam wczoraj zapach łąki, i to łąki rozgrzanej słońcem. A polskie łąki pachną cudnie!

Filipiny: 70 śmiertelnych ofiar burzy tropikalnej

Do 70 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar burzy tropikalnej "Nock-ten" i tajfunu "Muifa", które szalały w zeszłym tygodniu nad północną częścią Filipin. Większość z tych osób utonęła podczas powodzi lub zginęła pod lawinami błotnymi. Tymczasem do kraju zbliża się kolejny front burzowy.

We wtorek do Polski wróciło lato

We wtorek na południowym wschodzie pojawi się front atmosferyczny. Na Zamojszczyźnie, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce i Bieszczadach może popadać i zagrzmieć. Nie będą to jednak gwałtowne zjawiska atmosferyczne. W pozostałych regionach Polski wreszcie piękna pogoda. Wtorek będzie tam słoneczny i ciepły.

Zamieńcie kurtki przeciwdeszczowe na kąpielówki

Mamy dobrą wiadomość dla wypoczywających zarówno w polskich i zagranicznych kurortach. We wtorek przywita nas słoneczna pogoda. Musimy się jednak przygotować na to, że w ciągu dnia na Mazurach niebo mogą przykryć chmury.

Do sterów! Pogoda w sam raz dla żeglarzy

Słońce, wiatr i przyjemna temperatura - takie warunki czekają we wtorek na żeglarzy w całej Polsce. W końcu mazurskie i nadmorskie przystaną świecić pustkami, a na wodach zrobi się tłoczno.

Zobacz lipiec w 746 zdjęciach

Reporter 24 przez cały lipiec co godzinę zapisywał zdjęcie satelitarne z portalu sat24.com, pokazujące sytuację pogodową w Europie. Następnie użył 746 zdjęć do przygotowania imponującej animacji na której możemy zobaczyć wszystkie fronty przynoszące nam przez ostatni miesiąc deszcz i chłód.

"Wszystko w wodzie". Ciągle trwa sprzątanie po nawałnicach

Strażacy przez cały poniedziałek usuwali skutki nawałnicy, która przeszła nad Warszawą w niedzielę. Jak dotąd w samym mieście interweniowali już ponad 160 razy, ale jeszcze nie wszędzie zdołali dojechać. Łącznie w województwie mazowieckim odebrali ponad 700 zgłoszeń o podtopieniach. Stolica po burzy to zalane ulice, piwnice, garaże, kłopoty na lotnisku Okęcie i odwołany mecz. Ale najtrudniejsza sytuacja była w podwarszawskich Markach i Wołominie, gdzie zalało szpital i Archiwum Powiatowe.

Kolejny silny wstrząs w Japonii

Trzęsienie ziemi o sile 6,1 stopnia w skali Richtera nawiedziło wschodnią Japonię. Wstrząsy były odczuwalne w Tokio. Nie ma informacji na temat tego, czy coś zostało w związku z tym zniszczone.

Wyż skandynawski odgoni deszcz

W ciągu najbliższej doby pogodny wyż skandynawski umocni się i Polska znajdzie się pod jego wpływem. Jedynie na południowym-wschodzie przejściowo zaznaczy się zatoka niżowa z frontem chłodnym.

Pióropusz piasku widoczny z kosmosu

Pod koniec lipca na terenie Ameryki Łacińskiej miało miejsce niecodzienne zjawisko atmosferyczne: burza piaskowa. Zazwyczaj nie jest ona spotykana w tej części świata. Można było zobaczyć ją dzięki zdjęciom wykonanym z przez satelitę NASA.

Wesołe Stopy wracają do domu

Wesołe Stopy, pingwin, który w drodze na Antarktydę zgubił kurs i wylądował w Nowej Zelandii, wraca niedługo do domu. Przybrał już na wadze i jest gotowy na długą podróż. Można sprawdzić na żywo, co u niego słychać!

Rosyjski niż psuje nam humor

Nad Wyspami Brytyjskimi, Hiszpanią i Rosją zalegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad północną Skandynawią, Niemcami i Sardynią. Polska jest pod wpływem słabnącego niżu rosyjskiego.

Dzieci na koloniach zebrały ponad 370 ton śmieci

Kolonie nad morzem, a podczas nich ekologiczne warsztaty. Dzieci w tym roku zebrały 373 tony aluminiowych puszek po napojach. Właśnie zakończyła się 12. edycja ekologicznej kampanii Fundacji Na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek Po Napojach Recal "Czyste Plaże".

Pierwszy dzień sierpnia jeszcze kapryśny

Ostatni miesiąc wakacji zacznie się deszczowo i pochmurnie. Jedynie na Wybrzeżu ma być sucho i słonecznie. I też tylko tam aura nie będzie miała wpływu na meteopatów. W pozostałych częściach kraju pogoda będzie po prostu nieciekawa.