Najnowsze

Najnowsze

Weneckie tramwaje: osobne wejścia dla turystów

Od wtorku we włoskiej Wenecji do najbardziej zatłoczonych tramwajów wodnych turyści i mieszkańcy będą wchodzić osobnymi wejściami. Eksperyment wprowadzono w związku z rekordowym napływem gości z całego świata.

Burze na wschodzie, chłód na zachodzie

Wtorek będzie pogodny, ale dość chłodny dla mieszkańców Polski zachodniej. W centrum i na wschodzie spodziewane są natomiast przelotne opady deszczu, a na krańcach wschodnich burze.

Śmiało żegluj na Bałtyku i w Grecji

Komfortowe warunki żeglarskie będą we wtorek w Polsce zachodniej, na Bałtyku i w Grecji. Niestety burzowa aura nawiedzi Mazury. Tam łódkę lepiej zostawić w porcie, bo skutki pływania podczas wyładowań mogą być śmiertelne.

W Polsce wypoczniesz lepiej

We wtorek padać będzie w większości europejskich kurortów nadmorskich. Wolne od deszczu będą tylko Cypr i Półwysep Iberyjski. W Polsce najlepsze warunki do wypoczynku szykują się na Pomorzu Zachodnim.

Morze Czerwone znikło w piasku

Pióropusze brunatnego pyłu, unoszące się u wybrzeży Afryki nad Morzem Czerwonym, uchwycił specjalny skaner MODIS, umieszczony na satelicie NASA. Burza piaskowa pojawiła się w regionie w połowie lipca i unosiła przez kilka kolejnych dni, szczelnie zasłaniając obraz lądu i morza.

Bociany też ucierpiały z powodu nawałnic

Nawałnice, które przeszły w ostatnich dniach nad Warmią i Mazurami, zniszczyły wiele bocianich gniazd, zagrażając tym samym bezpieczeństwu ptaków. Ekolodzy pomogli kilkudziesięciu młodym i przetransportowali je do ośrodków leczących dzikie ptaki. Codziennie do ekologów trafiają kolejne wezwania do bezdomnych boćków.

Japończycy z terenów dotkniętych trzęsieniem na wakacjach w Polsce

Grupa 30 japońskich dzieci z terenów najbardziej zniszczonych podczas niedawnego trzęsienia ziemi przyleciała w niedzielę do Polski na dwutygodniowe wakacje. Wraz z polskimi dziećmi młodzi Japończycy odpoczywają w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo-Stara Wieś" koło Przedborza w woj. łódzkim.

Poleci badać klimat Marsa

Wszystko wskazuje na to, że MAVEN, sonda kosmiczna przeznaczona przez NASA na sztucznego satelitę Marsa, rozpocznie swoją misję pod koniec roku 2013. Eksperci 15 lipca pozytywnie ocenili rozwiązania zastosowane w urządzeniu.

Tak sucho w Teksasie nie było. Płoną lasy, cierpi rolnictwo

Od października 2010 roku do czerwca 2011 roku Teksas przeszedł najbardziej suchy 9-miesięczny okres w swojej historii - podaje amerykańska Narodowa Służba Pogodowa w Fort Worth. Teksańczycy wciąż czekają na zmianę pogody, która złagodzi suszę. Niestety nie zanosi się, żeby poprawa sytuacji nastąpiła w najbliższym czasie.

Podtopienia po niedzielnych burzach

Burza i gwałtowny deszcz, jakie przeszły w nocy z niedzieli na poniedziałek nad gminą Korzenna (Małopolskie), spowodowały podtopienia budynków w miejscowościach Łyczana, Korzenna i Wojnarowa.

Karkonosze, Tatry, Izery... Lubicie polskie góry

Tonące w chmurach szczyty, łagodne zielone zbocza i malownicze schroniska. Reporterom 24 udało się pokazać to, co w polskich górach najpiękniejsze. Jak zwykle, okazali się bardzo czujni - ich obiektywom nie umknęły zarówno płochliwe motyle, jak i wyniszczone przez działalność człowieka drzewa.

Wulkany kontra globalne ocieplenie

Erupcja wulkanu Eyjafjallajökull, choć ogromna, nie zafundowała stratosferze tak wielu aerozoli, jak w 1991 roku filipiński wulkan Pinatubo, który wypuścił w niebo 10 km kw. gazów, popiołu, dymu i innych materiałów, przez co planeta ochłodziła się na rok.

Jeden gen dźwiga ciężar ewolucji

Od 150 lat naukowcy próbują rozwikłać zagadkę ewolucji konwergentnej. Jednym z jej najlepszych przykładów jest fakt, że trujące motyle różnych gatunków wyewoluowały tak, żeby mogły naśladować nawzajem swoje ubarwienie. Dzięki kolorowi mogą ostrzegać drapieżniki przed zjedzeniem ich.

Znów deszczowy poniedziałek

W poniedziałek znowu będzie padać. Dodatkowo, będzie pochmurnie i wietrznie. Mamy też dobrą wiadomość - ma być cieplej. Trochę. A może jest już jesień, tylko ktoś zapomniał nam o tym powiedzieć?

Wieczorne burze nad Polską

Po południu na południowym-wschodzie Polski pojawiły się burze o natężeniu umiarkowanym i silnym. Zdjęcia frontu, który przesuwa się na północ, nadsyłają do nas internauci i Reporterzy 24.

Zubi zaprasza do zwiedzenia fińskiej fabryki

W najbliższym odcinku magazynu Dobre Klimaty zaproszę ponownie do Finlandii, do zwiedzania fabryki domów drewnianych. Tym razem odwiedzimy jedną z większych fabryk, dostarczających swoje produkty także na rynek europejski.

Poniedziałek? Raczej nie na plaży

Na zachodzie polskiego Wybrzeża lekkie i spore zachmurzenie, ale w pasie od Międzyzdrojów po Mielno turyści nie mają o co się bać - nie spadnie tam ani kropla deszczu. W Ustce i na wschód od niej przewidywane są za to przelotne opady. Nad Jeziorem Zegrzyńskim zagrzmi, a w europejskich i światowych kurortach będzie w poniedziałek dość pochmurno.

Kiepskie warunki do żeglowania

W poniedziałek na polskich wodach niewiele będzie miejsc, w których obejdzie się bez deszczu. Przejaśni się za to na pełnym morzu. Przed pływającymi po greckich akwenach kolejny piękny dzień. W Chorwacji powody do zadowolenia będą mieli tylko przebywający w pobliżu Zadaru.

Z sierpniem przyjdzie prawdziwe lato

Ostatni tydzień lipca będzie jeszcze deszczowy, ale najgorsze jednak już za nami. Pierwsze dni sierpnia będą wręcz upalne. Wszyscy, którzy zaplanowali wówczas urlop, już mogą cieszyć się z nadchodzącej dobrej pogody. Początek porządnego, polskiego lata tuż-tuż.

Woda w Odrze i Wiśle opada, ale powoli

W niedzielę wydano ostrzeżenia hydrologiczne dla pięciu województw Polski zachodniej i południowo-zachodniej. Tylko lokalnie rzeki pozostaną powyżej stanów alarmowych, większość utrzyma się w strefie stanów wysokich.

Pięknie, chociaż pod chmurami

Ostatnio aura nie zachwyca - ciągle pada, jest buro i ponuro. Czasem jednak kapryśne lato pozwala słońcu wychynąć zza chmur. Momenty przypominające, jak piękna może być ta pora roku w Polsce, uchwycił na zdjęciach @Stanisław.

Bez słońca, bez humoru

Na południu kraju, wschodzie i w centrum wzrosło zachmurzenie. I zmianie uległy tym samym warunki biometeorologiczne. Zachmurzenie wpływa bowiem na usłonecznienie. Zarówno jedno, jak i drugie wpływa na stan psychiczny człowieka.

Po burzach. Uszkodzone 5 tys. hektarów lasów

Znane są już szkody jakie wyrządziła nawałnica, która 14 lipca przeszła nad lasami państwowymi w województwach mazowieckim i łódzkim. Leśnicy będą musieli usunąć tam połamane drzewa o masie ok. 30 tysięcy metrów sześciennych. Największe straty odnotowano w Nadleśnictwie Opoczno.

Na wakacje odpraw się sam

Pasażerowie odlatujący z lotniska Chopina coraz chętniej sami chcą się odprawiać, korzystając m.in. z internetu czy z samoobsługowych kiosków, zamiast stać w kolejce do tradycyjnych stanowisk odpraw. Nowe rozwiązania popularne są szczególnie w sezonie wakacyjnym.

Dobroczynne UV na północy i w centrum

Ranek i południe w Polsce na przeważającym obszarze kraju słoneczne, oprócz południa i południowego-wschodu, gdzie przybywa chmur. W Warszawie nareszcie słonecznie i od razu poprawiły się warunki biometeorologiczne.

Znacie już Dorę, poznajcie Breta

Tropikalna burza o imieniu Bret unosiła się w lipcu nad Oceanem Atlantyckim, na wschód od Florydy. Specjalny skaner optyczno-mechaniczny MODIS umiejscowiony na satelicie NASA uchwycił naturale barwy środowiska, w którym przebywał huragan.