Najnowsze

Najnowsze

Ciepły i pogodny początek tygodnia

Początek tygodnia przywitał nas słońcem. W ciągu dnia możemy liczyć na wysokie temperatury i wysokie ciśnienie. To skutecznie poprawi nam samopoczucie.

Pogodowe zamieszanie w kurortach

W kurortach europejskich od poniedziałku pogodowe zamieszanie. Turyści w Bułgarii i Turcji odpoczną od upałów. Z kolei chłodna dotąd Portugalia będzie sprzyjać wylegiwaniu się na plaży.

Czas rozwinąć żagle

Dobre wiatry pojawią się na wszystkich europejskich wodach, także w Polsce. Temperatura również będzie sprzyjać żeglarzom. Śmiało można odcumować z portu, także w Polsce.

Pierwszy obraz Marsa kolorowany kredkami

Pierwszy satelitarny obraz Marsa powstał przy użyciu zwykłej kredki. Zanim naukowcy NASA odebrali obraz z sondy Mariner 4, kolorowali dane numeryczne, uzyskując obraz powierzchni planety.

Znudził się surfing? Czas na wodne rakiety

Jest napędzany wodą i pozwala wznieść się w powietrze na kilkanaście metrów. Na amerykańskich wodach wypróbowano osobisty rakietowy plecak. Loty w stylu Jamesa Bonda pokazała telewizja TVN24.

Z lotów do Nowej Zelandii lepiej zrezygnować

Pióropusz popiołu z chilijskiego wulkanu Puyehue nadal zagraża samolotom lecącym do i z Nowej Zelandii. W niedzielę większość tamtejszych linii lotniczych odwołała loty. Sytuacja wróci do ładu prawdopodobnie w poniedziałek.

Kwiatowy zawrót głowy

Kwiaty są piękne. Zaskakują niekończącą się paletą barw. Jedne mają subtelne kolory: różowe, łososiowe, kremowe. Inne już z daleka krzyczą intensywnością czerwieni, fuksji i fioletu. Na Kontakt Meteo przesyłacie nam mnóstwo zdjęć z Waszych ogrodów. Oto niektóre z nich.

Niedługo na świecie zabraknie uranu

Na około 200-300 lat pracy istniejących elektrowni jądrowych wystarczą światowe zasoby uranu. Jeśli cena surowca wzrośnie, jest szansa na wydłużenie się eksploatacji z uwagi na wykorzystywanie gorszych złóż – powiedział prof. Stanisław Speczik z Państowego Instytutu Geologicznego.

Tybet się zatrząsł

Trzęsienie ziemi o sile 5,3 w skali Richtera nawiedziło w niedzielę tybetański region w prowincji Cinghaj na północnym zachodzie Chin - poinformowała Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych.

Przepis na wakacje a'la Chrzanowski

Od jutra mam urlop. Dokąd, za co i na ile i czy w ogóle wyjechać? To są pytania prawie. Jeszcze nowej prognozy nie zrobiłem, a dziś również 16-dniówka, ale popatrzę co wczoraj "dała" Arleta – jest dobrze.

Dwadzieścia pożarów lasów w Portugalii

Portugalska straż pożarna i inne służby obrony cywilnej walczyło w sobotę z dwudziestoma pożarami lasów. Najgroźniejszy z nich pustoszył wielki leśny kompleks w rejonie Miranda de Corvo znajdujący się w centrum kraju.

Cisza na jeziorze

Jezioro Długie w Olsztynie słynie ze swojej popularności. Codziennie odwiedza je wielu amatorów wodnych wrażeń. Reporterowi 24 udało się jednak uchwycić ten moment, kiedy jezioro jest puste, a woda spokojna.

Pogoda rozpieszcza, ale nie nas

Dzisiaj pogoda w europejskich kurortach jest piękna, gorąca i idealna do tego, żeby powygrzewać się na leżaku. W Polsce za to swojski "misz-masz". Na niebie trochę słońca, ale z przewagą chmur. Prawdziwym wyzwaniem będzie złapanie opalenizny na sopockiej plaży.

Wracacie z długiego weekendu? Noga z gazu!

Dzisiaj kończy się kolejny długi weekend w Polsce. Wielu skorzystało z kilku dni wolnych i wyjechało na krótkie wakacje. Niestety, warunki pogodowe nie będą sprzyjały powrotom. Lepiej zdjąć nogę z gazu, przygotować się na deszcz i śliskie drogi w wielu regionach kraju.

Deszcz i zły humor. Prognoza TVN Meteo

W niedzielę Polska znajduje się pod wpływem dwóch frontów atmosferycznych – ciepłego z zachodu i ziemnego ze wschodu. Praktycznie cały kraj znalazł się w strefie opadów. Mieszkańcy tylko jego niewielkiego wycinka mogą liczyć na piękną, słoneczną pogodę. Reszta Polaków powinna dłużej zostać w łóżkach.

Pożeglować będzie można, poopalać się już nie

Żeglarze mogą w ostatni dzień weekendu liczyć na nieco przychylniejszą aurę pogodową do żeglowania. Słońce nie będzie nas rozpieszczać, ale wiatr będzie nam sprzyjał zarówno w kraju, jak i za granicą.

Wakacje planujcie na drugą połowę lipca

W Hiszpanii i Japonii pierwsza fala letnich upałów już przyszła. W wielu miastach tych krajów termometry pokazały aż 40 kresek. W Polsce synoptycy upałów spodziewają się już we wtorek, ale te szybko miną. Prawdziwie gorącego lata możemy spodziewać się dopiero w drugiej połowie lipca.

Omenaa tęskni za porucznikiem Columbo

Peter Michael Falk i jego niepoprawny, a na końcu uzasadniony, optymizm w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. On zawsze doprowadzał sprawy do końca, był absolutnie niepozorny w swej mądrości. Słynny porucznik Columbo nie żyje.

Turyści porażeni piorunem na Giewoncie

W sobotę popołudniu trzech turystów zostało porażonych piorunem na kopule szczytowej Giewontu. Jeden z nich został przewieziony śmigłowcem do szpitala, dwaj zeszli o własnych siłach - poinformował PAP w sobotę ratownik dyżurny TOPR Jakub Hornowski.

Sprawdź, czy dzisiaj zagrzmi w Twoim mieście

Dziś popołudniu gwałtowniejszych burz należy spodziewać się na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie. Spokojniejsze wyładowania atmosferyczne mogą pojawić się we wschodniej części Mazowsza i w Małopolsce.

Pingwin przedawkował piasek

W sobotę po raz drugi operowano "Wesołe stopy", czyli młodego cesarskiego pingwina. Zwierzę zboczyło z kursu na Antarktydę i wylądowało na plaży Peka Peka w Nowej Zelandii 21 czerwca.

Człowiek, który sklonował Ziemię

- Absolutnie wolny czułem się dopiero w kosmosie – portalowi tvnmeteo.pl mówi Mamoru Mohri. Astronauta i dyrektor tokijskiego muzeum nauki, w którym realizuje unikatowy w skali świata projekt "żywego globusa", opowiada o Ziemi, kosmosie i filozofii. I o tym, jak je połączyć, by przewidzieć trzęsienie ziemi.

Pioruny wolą mężczyzn

Ponad 80 proc. ofiar uderzeń piorunów to mężczyźni - wynika z badań przeprowadzonych w USA. Dlaczego?

Piramidy letniskowe, czyli chińska agroturystyka

O tym, że na biedzie można zarobić, przekonali się mieszkańcy chińskiej wioski Areca. Swoje chaty, przypominające piramidy, przemienili w hotele. Od turystów pobierają teraz spore sumy za to, co wcześniej sami gratis dostawali od natury.