Najnowsze

Najnowsze

Wiatr 345 km/h w Polsce? Tak wiało 22 lata temu

Jaki wiatr określamy mianem silnego? 50, 70, 100 km/h? Synoptycy zapowiadają, że dziś w górach może wiać z prędkością do 150 km/h. To zarazem dużo i... mało. Ponad 20 lat temu na Śnieżce zanotowano bowiem wiatr o prędkości 345 km/h!

Co najmniej 25 ofiar osunięcia ziemi

W wyniku osunięcia ziemi na południu Filipin zginęło co najmniej 25 osób, a ponad 100 uznano za zaginione - podały w czwartek lokalne władze.

Drogi śliskie w całym kraju

Pogoda nie będzie sprzyjać kierowcom. Śliska nawierzchnia będzię utrudniać podróżowanie w całej Polsce. Opady deszczu ze śniegiem na wschodzie kraju ograniczoną widzialność.

Trudne warunki do jazdy i świeży śnieg

W czwartek jazda narciarska będzie utrudniona we wszystkich lokalizacjach. Narciarze mogą spodziewać się też porcji świeżego śniegu. Temperatury będą dość kapryśne - słupki rtęci pokażą od 0 do -9 st. C.

W Austrii nawet do -12 st. C

Kurorty alpesjkie zasnieżone. O prawdziwej zimie można mówić na południu Szwajcarii i Niemiec, a także w Austrii, gdzie temperatury spadają nawet do -12 st. C. Zupełnie inaczej jest we Francji i Włoszech - tam w kurortach narciarskich słupki rtęci nie spadają poniżej 0 st. C.

Śmiercionośne ulewy w Brazylii

Rośnie liczba ofiar osunięć ziemi w Brazylii. Dzień później władze podały, że zginęło co najmniej sześć osób, a jedna jest poszukiwana. Powodem osunięć były ulewne deszcze. W niektórych rejonach w ciągu 48 godzin spadło tyle deszczu, co zwykle w miesiąc.

W styczniu znaleźli wiosnę!

Dodatnie temperatury nawet nocą i spora dawka słońca sprawiają, że przyroda budzi się do życia. Drzewa wypuszczają liście, a kwiaty zaczynają kwitnąć. Na trop wiosennej aury w styczniu wyruszyli Reporterzy 24.

Skalna lawina wielkości wioski

Ogromna skalna lawina zeszła spod szczytu Piz Cengalo w szwajcarskich Alpach. Według szacunków w 1500-metrową przepaść runęła ilość skał objętościowo odpowiadająca 4 tys. domków jednorodzinnych.

Ciepło, zimniej i... wreszcie zimowo. Pod koniec tygodnia - śnieg

Przez najbliższe pięć dni pogoda pogorszy się. Jeszcze w sobotę będzie dość ciepło - do 6 st. C, ale potem stopniowo ochłodzi się i w poniedziałek ma być już naprawdę zimno. Dodatkowo pogoda uraczy nas coraz większymi porcjami śniegu. Wygląda na to, że zrobi się zimowo, ale czy na długo?

Styczniowa burza i gradobicie. Front nad Częstochową

Front atmosferyczny, który towarzyszy niżowi Ulli pustoszącemu obecnie północ Europy, przeszedł nad południową częścią Polski. Reporterzy 24 zarejestrowali wynik jego pojawienia się w naszym kraju - burzę z gradobiciem w Częstochowie i okolicach. - Te rzadkie zimą zjawiska pogodowe to efekt szybkiego przejścia frontu - tłumaczy synoptyk TVN Meteo, Artur Chrzanowski.

Ofiary, ranni, tysiące bez prądu. Wichury w Europie

Kilka ofiar, w tym dwie śmiertelne, zebrał do tej pory huraganowy wiatr towarzyszący głębokiemu niżowi o nazwie Ulli. W Wielkiej Brytanii wiało z prędkością nawet 164 km/h, silnie wiało też w Belgii, Niemczech, Francji, Holandii. Wichury spowodowały spore utrudnienia komunikacyjne - zamknięto kilka lotnisk, odwołano przeprawy promowe przez kanał La Manche, a powywracane drzewa spowodowały chaos na drogach.

Ulli szaleje nad Skandynawią. Wiatr do 90 km/h

Niż Ulli najpierw spustoszył Wielką Brytanię, Francję, Belgię i Niemcy, a następnie przez Danię uderzył w Norwegię i Szwecję. Chociaż zjawisko już zdecydowanie osłabło, wciąż niesie ze sobą podmuchy wiatru o prędkości 90 km/h.

Tak mógł wyglądać nowodkryty dinozaur

W niemieckim Braunschweig można oglądać szczątki gatunku dinozaura, który odkryto w 2005 roku. Dopiero teraz badacze zdecydowali się przyznać mu osobne miejsce wśród gadów naczelnych.

Trzy lawiny, trzy ofiary śmiertelne

Trzy niezależne od siebie lawiny śnieżne spowodowały śmierć trzech mężczyzn w amerykańskim stanie Montana. Jeden poruszał się na nartach, dwóch na skuterach śnieżnych. Do wypadków doszło w sobotę i w niedzielę.

Surfer przeżył atak rekina

We wtorek na jednej z australijskich plaż rekin "o długości deski" zaatakował surfera. 28-letni mężczyzna przeżył, ale odniósł kilka ran ciętych i jedną kłutą.

Wichury docierają do Polski. Podmuchy sięgną 100 km/h

W środę porywisty wiatr powieje w wielu regionach Polski. Gwałtownych podmuchów powinni spodziewać się przede wszystkim mieszkańcy Wybrzeża, gdzie sięgnąć mogą 80 km/h, oraz gór. Tam prędkość wiatru osiągnie nawet 100 km/h, uważać powinni więc także narciarze na stokach.

Krupówki zdominowali Rosjanie. Zakopane nie dla Polaków

Po Nowym Roku niemal wszyscy goście w zakopiańskich hotelach to turyści ze Wschodu. Głównie z Rosji i Ukrainy. Spędzają w Tatrach prawosławne i greckokatolickie święta Bożego Narodzenia, które przypadają dwa tygodnie później niż u katolików.

Dzisiaj dużo chmur i bardzo silny wiatr

Polska znajdzie się dzisiaj pod wpływem głębokiego i wietrznego niżu przemieszczającego się znad Danii w stronę Finlandii. Nad krajem z zachodu na wschód przejdzie front atmosferyczny. Za jego sprawą środa upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia, przelotnych opadów i porywistego wiatru.

Uwaga! Wiatr do 80 km/h i śliskie drogi

W środę warunki drogowe w całym kraju będą niekorzystne. Drogi zrobią się śliskie na skutek padającego deszczu i deszczu ze śniegiem. Dodatkowo biomet źle wpłynie na samopoczucie kierowców.

Prawie 4 metry śniegu w Alpach

Pogoda będzie sprzyjać narciarzom szusującym w Alpach. Grubość pokrywy śnieżnej dochodzi miejscami do prawie czterech metrów. Do tego słońce, a gdzieniegdzie opady świeżego białego puchu.

Na polskich stokach świeża porcja śniegu

W środę miłośnicy białego szaleństwa mogą liczyć na świeżą porcję śniegu. Na stoku przydadzą się gogle bo prószyć będzie cały dzień. Warunki narciarskie w wielu kurortach będą dobre.

Tak wiało na Wyspach Brytyjskich

Na północy Europy warunki pogodowe we wtorek znacznie się pogorszą. Głęboki niż znad Atlantyku przyniesie ze sobą wiatry sięgające w porywach 130 km/h, a także śnieżyce i ulewny deszcz.

Wielka Orkiestra w słońcu czy w deszczu?

W niedzielę 8 stycznia kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Polacy chętnie wspierają całą akcję, bo potrzeby są wielkie, atmosfera wspaniała, a skutki spektakularne. I chyba wszyscy, w mniejszy czy większy sposób, sercem i portfelem, "zagrają" w Orkiestrze w niedzielę.

Australia: najcieplejszy początek roku od 100 lat

To najcieplejszy początek roku na południu Australii od 100 lat. W niektórych miejscach wysokość temperatury przekracza 40 st. Celsjusza. Władze ostrzegają przed pożarami i wydają zakazy samodzielnego rozpalania ognia.