Najnowsze

Najnowsze

Gęste, puchate, rogate, a z nich non stop deszcz

Do tak zachmurzonego nieba w najbliższym czasie będziemy musieli się przyzwyczaić. Od wieczora mamy do czynienia z załamaniem pogody, które potrwa kilka dni. Polska jest pod wpływem niżu i znalazła się w zasięgu wilgotnego frontu atmosferycznego. Deszczowe chmury uchwycili niezastąpieni Reporterzy24.

Zimny front wkroczył do Polski

Niestety piątek to ostatni w najbliższym czasie dzień, w którym najwyższe temperatury będą dwucyfrowe. Za chłodnym frontem atmosferycznym, który wkroczył do Polski, nadciągnie bardzo zimne powietrze! Ponadto na północnym zachodzie kraju spadnie deszcz ze śniegiem.

Kaczki na drzewie mają się ku sobie?

Czas na zaloty czy zakładanie rodziny? Parę kaczek podejrzał Reporter 24, Janusz 771. Ptaki przesiadywały na drzewie i, zdaniem naszego internauty, zalecały się do siebie.

Nawet w Alpach załamanie pogody

Pogorszenie pogody nie ominie nawet słonecznych Alp. Synoptycy zapowiadają tam opady deszczu i pochmurne niebo w większości kurortów narciarskich.

Na stokach śnieg, deszcz i trochę słońca

W piątek w górach trudne warunki atmosferyczne. Narciarzom dokuczać będą opady deszczu i śniegu. Niebo nad większością stoków będzie pochmurne, tylko lokalnie wystąpią przejaśnienia. Temperatura od -1 do +12 st. C.

Deszcz na ratunek alergikom

Wilgoć, która wraz z frontem atmosferycznym nadciągnie nad Polskę, przyniesie w piątek alergikom znacząca ulgę. Pyłków w powietrzu będzie zdecydowanie mniej.

Facebook chce ratować przed trzęsieniami ziemi

Twórca Facebooka Mark Zuckerberg planuje uruchomienie aplikacji pomagającej w wypadkach katastrof naturalnych - takich jak potężne trzęsienie ziemi w Japonii sprzed roku. Szef największego na świecie serwisu społecznościowego mówił o niej podczas spotkania z premierem Japonii Yoshihiko Nodą. Testy nowego narzędzia internetowego już trwają.

372 tysiące strażaków walczyło ze skutkami ludzkiej bezmyślności

Ponad 372 tys. strażaków walczyło w marcu z pożarami traw i nieużytków, dwóch z nich straciło życie. Według szacunków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych 94 proc. z nich powstało z winy człowieka. - Strażacy mogą być w tym czasie potrzebni w innym miejscu - apelował dzisiaj wiceminister Stanisław Rakoczy.

Wyspa, z której ludzi wypłoszył wulkan

Na południowo-zachodnim Pacyfiku leży wyspa, na której od ponad 30 lat nikt nie mieszka. Lokalna społeczność musiała ją opuścić z powodu gigantycznej erupcji jednego z dwóch miejscowych wulkanów. Wulkan wciąż jest aktywny i wysyła wysoko w atmosferę kłęby pary.

Kometa dała życie Ziemi? "Teoria wydaje się być prawdziwa"

Teoria, że życie na Ziemi powstało w wyniku tzw. wielkiego bombardowania wydaje się być jak najbardziej prawdziwa - uważają naukowcy NASA. Do takich wniosków doszli po tym, jak odtworzyli uderzenie komety w Niebieską Planetę, do którego doszło prawie 4 mld lat temu.

Zbudują wielkie "ucho" do słuchania kosmosu

W ciągu nadchodzącej dekady ludzkość ma się dorobić nowego wielkiego "ucha", którym będzie mogła lepiej się wsłuchać w dźwięki kosmosu. Prace koncepcyjne nad SKA Telescope już trwają.

Zapasy dotarły do ISS. Udane cumowanie 22-tonowego kolosa

Bezzałogowy europejski statek zaopatrzeniowy z prawie siedmioma tonami ładunku w środę zacumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Operacja dokowania 22-tonowego pojazdu przebiegła automatycznie i nie wymagała żadnej interwencji astronautów przebywających na pokładzie ISS.

Niż znad Litwy przyniesie chłód

Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Litwy, w strefie przemieszczającego się z północy na południe frontu atmosferycznego.

Lodowe kolce przypominają o zimie

Lód pokrywa jeszcze niektóre zbiorniki wodne na północnym wschodzie Polski, przypominając mieszkańcom tego regionu o zimie, która skończyła się zaledwie kilka dni temu. Zamarznięte bryły dostarczają także niezwykłych wrażeń estetycznych, co widać doskonale na zdjęciach reporterów 24.

Deszcz i wiatr utrudnią jazdę

Pogoda nie będzie dziś sprzyjać kierowcom. Przelotne opady w całym kraju sprawią, że drogi będą mokre, a widzialność ograniczona. Jazdę mogą też utrudniać silne porywy wiatru.

Do 2100 roku o 2 m wody więcej. Zrobi się niebezpiecznie

- Poziom wód w morzach świata zwiększył się nawet o 18 m, odkąd ponad 14 tysięcy lat temu stopniała pokrywa lodowa na Antarktydzie. Aktualnie poziom wód wzrasta o około 40 mm, co oznacza, że do 2100 roku może być aż o 2 m wyższy od obecnego - wynika z badań przeprowadzonych przez badaczy z Francji i Japonii. To skrajnie niebezpieczna sytuacja.

Śledztwo ws. masowego pomoru żab

Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić masową śmierć miejscowych żab. Padnięcie kilkuset płazów w niedzielę 18 marca nazwano "katastrofą ekologiczną". Zaangażowanie prokuratury, a także liczne akcje ratowania żab m.in. na Podlasiu, wynikają z tego, że polskim żabom grozi wyginięcie.

W słonecznych Alpach nawet 20 stopni

Narciarze na alpejskich stokach w czwartek będą mogli korzystać z pięknej pogody. W jeździe nie przeszkodzą opady, raczej będzie można liczyć na opaleniznę. W niektórych ośrodkach temperatury sięgną 20 stopni.

Olsza będzie pylić intensywnie. Spowoduje katar

Przed uczulonymi na pyłki olszy trudny dzień. Stężenie pyłków tego drzewa będzie w całej Polsce co najmniej wysokie. Alergicy będą kichać i narzekać uciążliwy katar. Nie obejdzie się także bez bólu głowy. Również wysokie będzie stężenie pyłków topoli.

Dziesiątki miliardów planet gotowych do zamieszkania

W pobliżu Słońca mogą znajdować się dziesiątki miliardów planet, które mogliby zamieszkiwać ludzie - twierdzą naukowcy Europejskiego Obserwatorium Południowego (ESO). Co więcej, leżą one stosunkowo blisko nas. Tylko w odległości około 30 lat świetlnych od Ziemi może być ich 100.

46 tysięcy pożarów traw w miesiąc

Aż 46 tysięcy razy paliły się trawy i nieużytki w Polsce w marcu. W tych niepotrzebnych pożarach zginęło siedem osób. - Tylko we wtorek 27 marca ogień wybuchał 2,5 tysiąca razy - informuje Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.