Najnowsze

Najnowsze

"Intensywny śnieg. Warunki są fatalne!", "Świat jak w Narnii"

Niezbyt obfity, ale konsekwentnie padający od kilku dni śnieg sprawia, że krajobraz staje się coraz bardziej zimowy. "Świat jak w Narnii" - opisuje ośnieżony mazurski las jeden z internautów, którzy zamieścili zdjęcia na Kontakcie Meteo. Jak zapowiada synoptyk TVN Meteo, dzięki ujemnym temperaturom i kolejnym opadom taka sceneria utrzyma się przez najbliższe dni.

Śniegu będzie powoli przybywać. Nocami mrozy

Czas wyciągnąć ciepłe kołdry i koce - przed nami kilka nocy z nawet 12-stopniowym mrozem. W dzień aż tak zimno nie będzie, ale utrzymają się ujemne temperatury. Codziennie możemy się też spodziewać lokalnych opadów śniegu.

Białe szaleństwo czas zacząć

Miłośnicy białego szaleństwa mogą zacierać ręce. Już w najbliższy weekend rusza sezon narciarski. - W Beskidach gotowych już jedna piąta tras narciarskich - poinformowała Sabina Bugaj z informacji turystycznej ze Szczyrku.

Wichura zerwała się nad Japonią

Pozrywane dachy, opóźnienia pociągów i samolotów, pozrywane linie energetyczne - to skutki wichury, która przeszła nad północną i centralną Japonią. Porywy wiatru dochodziły do 130 km/h.

W czwartek zima muśnie drogi

W czwartek aura uprzykrzy życie kierowcom w Polsce zachodniej, centralnej, a także południowo-zachodniej. Wszystko za sprawą padającego śniegu. Jego suma może wynieść do 3 cm.

Smartfon jako kieszonkowy sejsmograf

Smartfony mogą niedługo wzbogacić się o nową funkcję. Nie chodzi jednak o kolejną modną aplikację albo grę, tylko o poprawę bezpieczeństwa. Naukowcy z kalifornijskiego Berkeley chcą, by wykrywały trzęsienia ziemi i pomagały przed nimi odpowiednio wcześnie ostrzegać.

Rzadkie tornado nad Nową Zelandią

Trzy ofiary śmiertelne i kilkanaście osób rannych - to skutek tornada, które przeszło przez nowozelandzkie Auckland. Wiatr był tak silny, że zrywał dachy i wyrywał drzewa z korzeniami. - Trąba przypominała rozpędzoną ciężarówkę - relacjonowała jedna z osób.

NASA: "Ziemia nie śpi nigdy"

Ziemia nigdy nie pogrąża się w całkowitej ciemności. - W świetle dziennym nasza wielka błękitna kula to lądy, oceany i chmury. Ale noc to elektryczność - opisują naukowcy z NASA, którzy opracowali niezwykłą animację. Z nocnych zdjęć satelitarnych stworzyli kompleksowy obraz, który po raz pierwszy tak szczegółowo pokazuje naszą planetę po zmroku.

Śnieżny front idzie znad Niemiec. Spadnie do 3 cm śniegu

W czwartek śnieg poprószy na zachodzie Polski. Wszystko za sprawą frontu, który przywędruje do naszego kraju znad Niemiec. Śnieżna aura wraz upływem czasu będzie przesuwać się w głąb Polski. Najchłodniej na północnym wschodzie, gdzie termometry pokażą -3 st. C.

Nowa galaktyka to zielona fasolka

"Zielone fasolki" to nowa klasa galaktyk. Zidentyfikowano ją dzięki obserwacjom Bardzo Dużego Teleskopu (VLT, należącego do ESO), teleskopu Gemini South oraz Teleskopu Kanadyjsko-Francusko-Hawajskiego (CFHT). Skąd tak dziwna nazwa astronomicznego odkrycia?

Pierwszy śnieg na Wyspach sparaliżował lotniska

W południowo-wschodniej Anglii sypnął pierwszy śnieg w tym sezonie. Doprowadził do dwugodzinnego paraliżu lotnisk i utrudnień na kolei. Zimowe warunki w Anglii mają się utrzymać przez cały grudzień.

Nawet Skandynawia ugięła się przed zimą

Zima uprzykrza życie mieszkańcom Skandynawii. Atak śnieżnej aury sparaliżował komunikację w południowej Szwecji. Z powodu nadmiaru śniegu i niskich temperatur problemy mieli także Duńczycy.

Lodowe kule zbombardowały środkowe Włochy

Atak gradu w środkowych Włoszech. Zbombardował Viterbo po południu, pozostawiając śliskie jezdnie i chodniki. Mieszkańcy mieli trudności z powrotami do domów, bo na ulicach z powodu lodowej warstwy, jazda samochodami czy komunikacją miejska odbywała się dużo wolniej niż zwykle.

Góry w Utah kluczem do poszukiwań marsjańskiego życia

Dzisiejsze tereny Wyżyny Kolorado pomogą naukowcom z amerykańskiej agencji kosmicznej (NASA) odszukać ślady życia na Marsie. Inwersja rzeźby w okolicy miasteczka Hanksville w stanie Utah to znak, że kiedyś płynęły tak rzeki. Podobnych inwersji szukają satelity na orbicie Czerwonej Planety oraz łazik Curiosity.

Najmocniej ucierpią najbiedniejsi

Bliski Wschód i Afryka Północna zostaną najbardziej dotknięte zmianami klimatycznymi w nadchodzących dziesięcioleciach. Zmniejszą się tam opady, wzrośnie natomiast temperatura i poziom mórz - ostrzegł Bank Światowy w opublikowanym raporcie.

Upały i pożary pod Sydney. A obok bałwany i narty

Śnieg w przededniu lata? Taka anomalia wystąpiła właśnie na antypodach. W australijskim stanie Wiktoria spadło aż 6 cm śniegu. Z kolei w sąsiadującej Nowej Południowej Walii wysokie letnie temperatury i niska wilgotność powodują szybkie rozprzestrzenianie się pożarów.

Grudniowe nawałnice nad Ukrainą

Powyrywane drzewa, wioski bez prądu, zniszczone samochody - tak wygląda Ukraina po przejściu nawałnic. Silne burze z piorunami i porywistym wiatrem nawiedziły południową i środkową część kraju.