Najnowsze

Najnowsze

Kilkanaście stopni mrozu, 40 cm śniegu? Nowojorczycy umieją cieszyć się zimą

Przenikliwe zimno czy chaos na drogach, lotniskach i kolei wydają się mało irytować Amerykanów. Mimo że odkopywanie się ze śniegu po ostatniej burzy wymaga sporo energii i czasu, znajdują jeszcze siły na oddawanie się sportowym aktywnościom. W nowojorskim Central Parku panuje niemal sielski klimat - ludzie uprawiają jogging i biegają na nartach, dzieci jeżdżą na sankach, a psy baraszkują w świeżym puchu.

Mróz, śnieg? Żubrom i leśniczym niestraszne

W Puszczy Białowieskiej leśniczy rozpoczęli liczenie żubrów. Osobników w ubiegłym roku było ponad 500 i urodziło się kilkadziesiąt nowych osobników. Do pracy zachęca słoneczna pogoda i nie odstrasza mróz, choć rano termometry wskazywały -24 st. C przy gruncie.

Piękne, ale bezużyteczne zdjęcie Ziemi. Dwa błędy w jednym kadrze

Refleks słoneczny to zmora kosmicznych fotografów - dane ze zdjęcia rozświetlonego przez przypadkowy promień światła są trudne do odczytu. Problematyczne bywają także wulkaniczne wyziewy - gęsty, błękitnoszary dym potrafi skutecznie zasłonić krajobraz. Pech chciał, że kosmiczny skaner MODIS akurat trafił na oba zjawiska. Choć naukowo bezużyteczne, zdjęcie jest piękne, co przyznaje publikująca je NASA.

Ofiary śmiertelne zamieci w USA. Miasta są kompletnie zasypane

Nawet ponad 40 cm śniegu przybyło w środę w niektórych miejscach w wyniku śnieżycy, jaka przeszła przez północno-wschodnie obszary USA. Intensywnym opadom towarzyszy fala mrozów, które docierają daleko na południe - nawet na Florydę. Kolejny w tym miesiącu gwałtowny atak zimy pochłonął już co najmniej dwie ofiary śmiertelne.

Na południowym wschodzie śnieg pogorszy warunki na drogach

Za dnia warunki drogowe w przeważającej części Polski będą dobre - zapowiadają synoptycy. Tylko w Polsce południowo-wschodniej drogi mogą być śliskie, a widzialność pogorszona przez prószący śnieg. Opad będzie niewielki, ale pogorszy komfort jazdy w tej części kraju.

"Chodzić trzeba szybciutko". Jak na Podlasiu radzą sobie z mrozem?

Odpowiednie ubranie, rozgrzewający posiłek i szybki marsz - to najprostsze sposoby na mróz, jakimi dzielą się mieszkańcy północno-wschodniej Polski. Warto ich posłuchać, bo surowa zima w tej części kraju to nic nowego. - To jest normalne w Białymstoku - stwierdza jeden z mieszańców stolicy Podlasia.

Amerykę zasypuje śnieg. "Do 5 cm na godzinę"

- Po niedawnym wirze polarnym Waszyngton i wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych zmagają się ze śnieżycami i kolejną falą mroźnego powietrza - relacjonował ze stolicy USA Marcin Wrona. Synoptycy ostrzegają, że w Waszyngtonie opady śniegu sięgną 2-5 cm na godzinę. Sprowadzi je dziesiąty z kolei sztorm śnieżny, przez amerykańskich synoptyków nazwany Janus.

Mróz ostudził wiosenne zapędy roślin. Lód upodobnił kwiaty do biżuterii

Zima pojawiła się u nas mocno spóźniona - śnieg za oknem i ujemne wartości na termometrach są obecne dopiero od niedawna. Dzisiejszy poranek jest pierwszym, gdy temperatura w całym kraju była ujemna - komentuje synoptyk TVN Meteo. Nietypowa pogoda sprawiła, że lokalnie w Polsce kwitły drzewa, krzewy i kwiaty, które następnie pokrył lód. Zobacz zdjęcia nietypowego kontrastu natury, które przesyłają nam internauci.

Zmoknie cała Europa. Ale zmarzną tylko mieszkańcy wschodniej części

W środę prawie w całej Europie niezbędne będą parasole. Synoptycy prognozują, ze na całym kontynencie pojawią się miejscami opady deszczu, w części wschodniej marznącego. Niewykluczone są także opady mieszane oraz samego białego puchu. W ciągu dnia cieplej będzie w Europie zachodniej, gdzie termometry wskazywać będą wartości dodatnie, niż na wschodzie kontynentu, dla którego prognozowane są wartości ujemne.

Drogi w południowej Polsce będą śliskie, a widzialność kiepska

W ciągu dnia tylko na drogach w województwach północnych warunki do jazdy będą dobre. Synoptycy wykluczają, by w tej części kraju występowały opady deszczu, ograniczające komfort podczas prowadzenia. Pojawią się jednak na południu kraju w postaci śniegu i deszczu ze śniegiem, wymuszając na kierowcach ostrożność.

Atak zimy na Wschodnim Wybrzeżu Stanów. To najpotężniejsza burza śnieżna od lat

- To może być największa burza śnieżna na Wschodnim Wybrzeżu od czasu tej z 26 stycznia 2011 - ostrzegają meteorolodzy. Potężna strefa opadów śniegu przesuwa się nad terenem USA i wieczorem naszego czasu dotarła do wschodnich stanów. Eksperci ostrzegają przed chaosem w komunikacji lądowej i powietrznej. W portach lotniczych od Waszyngtonu po Boston odwołano prawie 2200 lotów.

Kwaśny śnieg spadł na Koreę. Poziom pH taki jak w winie

W poniedziałek w Korei spadł śnieg, którego pH równe było pH soku pomarańczowego czy wina - donoszą lokalne media. Poziom zanieczyszczeń powietrza w tym kraju przekroczył bezpieczną granicę, dlatego w wielu miejscach pojawiły się opady kwaśnego śniegu.

Prawie cały kraj się ślizga

Niemal w całym kraju występują trudne warunki drogowe. GDDKiA informuje o utrudnieniach w postaci błota pośniegowego, a także o opadach deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem. Synoptycy TVN Meteo ostrzegają również przed oblodzeniami, które mogą pojawiać się w regionach na południu kraju.

Do soboty okresowe opady śniegu. Zdarzą się również zamiecie

Synoptycy zapowiadają, że do końca tygodnia towarzyszyć nam będą opady śniegu, które chwilami moga prowadzić do zamieci. Pocieszają jednak, że kilka regionów okaże się całkiem pogodnych. W kraju utrzyma się wyraźny podział na mroźną północ i na łagodne termicznie południe.

Tygrysy ludojady terroryzują Indie. Zabiły już 17 osób

W Indiach przez ostatnich pięć tygodni tygrysy zabiły 17 osób. Do ataków najczęściej dochodzi w stanach Uttar Pradesh, Karnataka, Tamilnadu i Maharasztra. Eksperci tłumaczą, że ataki najczęściej są naturalną reakcją drapieżników, uznających człowieka za potencjalny posiłek lub intruza, wkraczającego na ich teren.

"Łowca asteroid" zgłosił gotowość do misji

O godzinie 19.18 naszego czasu naukowcy Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) odebrali sygnał zwrotny od sondy Rosetta, oddalonej od Ziemi prawie 700 mln km. To pierwszy "znak życia" po dwóch latach stanu hibernacji. Sonda kieruje się prosto w stronę komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko, której pierwsze zdjęcia wyśle w maju, a w listopadzie po raz pierwszy w historii dokona zrzutu lądownika na jej powierzchnię.