Najnowsze

Najnowsze

Wydma zasypała chłopca żywcem

W północnej części amerykańskiego stanu Indiana wydma zasypała żywcem chłopca w pobliżu jeziora Michigan. By ratować dziecko ratownicy i okoliczni mieszkańcy użyli koparki i własnych mięśni.

Powrót niedźwiedzicy z dziećmi

Mieszkańcy Colorado Springs z zaskoczeniem powitali starą znajomą, która postanowiła odwiedzić rodzinne tereny. Mowa o niedźwiedzicy, którą Amerykanie poznali niegdyś jako młode zwierzę. Teraz postanowiła pokazać znajome drzewa swoim pociechom.

Mokre drogi w prawie całym kraju

W poniedziałek niemal w całym kraju zmotoryzowaniu muszą się liczyć z pochmurną i deszczową aurą. Jazda po mokrych drogach będzie wymagała większej koncentracji. Opady mają jednak być przelotne, a synoptycy nie przewidują gwałtownych zjawisk.

Prognoza pogody na dziś: przeważą deszczowe chmury

W poniedziałek najładniejszej pogody mogą się spodziewać mieszkańcy północno-zachodniej Polski. Przez centrum i wschód kraju będzie przechodził front atmosferyczny sprowadzający deszczowe chmury. Chłodne polarno-morskie powietrze sprawi, że temperatury nie przekroczą 23 st. C.

Burze formują się nad Polską

Nad wschodnią Polską utrzymuje się front atmosferyczny, w którym tworzą się burzowe chmury. Synoptycy przewidują, że wystąpią tam intensywne deszcze i opady gradu.

"Typowe polskie lato". Wahania temperatury od 16 do 30 st. C

Patrząc na wykres temperatur w Polsce w prognozie 16-dniowej można pomyśleć: "typowe polskie lato". Wahania temperatury od 16 st. do 30 st. C. tworzą sinusoidę, charakterystyczną już od kilku tygodni. Mamy na zmianę upały z gwałtownymi burzami, jak i ochłodzenia z przelotnymi opadami deszczu.

Potężna ulewa zalała Mińsk

Gwałtowna ulewa spowodowała w sobotę przerwę w kursowaniu linii trolejbusowych na niektórych odcinkach tras w stolicy Białorusi. W ciągu godziny spadła ponad połowa miesięcznej normy opadów - informuje państwowa agencja BiełTA.

Zarwany most, nieprzejezdna droga. "Nic nie zapowiadało takiej nawałnicy"

Ze skutkami sobotniej nawałnicy zmagają się mieszkańcy niektórych miejscowości na Mazowszu. Reporter 24 Gucio79 nadesłał zdjęcia z gminy Trojanów, gdzie ulewa zalała część gospodarstw. Wciąż nieprzejezdna jest droga powiatowa w Damianowie, która została wyłączona z ruchu z powodu poważnego uszkodzenia.

"Luca Skywalker". Europa chwali się astronautą

Astronauci Europejskiej Agencji Kosmicznej rzadziej niż przedstawiciele NASA czy Roskosmosu trafiają na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Dlatego ESA stara się dobrze wypromować dokonania swoich wysłanników. Obecnego - Lukę Parmitana - nazwała nawet Skywalkerem, po tym, jak odbył pierwszy w swojej karierze kosmiczny spacer.

Rejonom odwiertów grożą wstrząsy. "Nie możemy przewidzieć ich siły"

Prace związane z odwiertami naftowymi czy szczelinowaniem gazu łupkowego mogą się przyczyniać się do występowania trzęsień ziemi nawet w regionach, które wcześniej nie były na nie podatne. To wina nie tyle samego wiercenia, co towarzyszącego mu odpompowywania wody do gruntu. Osłabia ono podziemne skały, które stają się niezwykle czułe nawet na niewielkie fale sejsmiczne pochodzące ze wstrząsów odległych o tysiące kilometrów.

Deszcz w proszku zmieni przyszłość rolnictwa?

Solid Rain - bo tak nazwano proszek - powoduje, że woda zmienia swoją konsystencję w galaretę. Substancja, która wywołuje ten efekt, absorbuje jej cząsteczki, nie pozwalając na parowanie jej do atmosfery. Dzięki temu rośliny mogą rosnąć nawet na pustyni.

10-metrowe fale i potężny wicher. Tajfun uderzył w chińskie wybrzeże

Nawet 10-metrowe fale i wiatr przekraczający 100 km/h atakują chińskie wybrzeże. Przed uderzeniem tajfunu Soulik, wywołującego powodzie i lawiny błotne, w głąb kraju uciekło ponad 500 tys. ludzi. W nadmorskich prowincjach Fuijan i Zhejiang wstrzymano komunikacją morską, lotniczą i kolejową.

Sporo mokrych dróg. Może zagrzmieć

Dobrych warunków drogowych mogą się dziś spodziewać podróżujących po zachodnich województwach i Pomorzu. W innych częściach kraju zmotoryzowani powinni się liczyć z utrudnieniami. Będzie przelotnie padać, a miejscami zagrzmi.

Prognoza pogody na dziś: trochę słońca, sporo chmur

W niedzielę na najlepszą pogodę mogą liczyć mieszkańcy zachodniej i północnej Polski. Tam będzie pogodnie i słonecznie, a do tego ciepło. Na wschodzie, południu i w centrum kraju lepiej pamiętać o parasolach, bo tam utrzyma się jeszcze wpływ odchodzącego frontu atmosferycznego.

Rozpad lodowców to więcej szklanych gąbek

Zanikanie lodowców Antarktyki postępuje coraz szybciej, negatywnie wpływając na ekosystemy. Ostatnie badania wykazały jednak, że dzięki temu szybciej rozwija się fauna i flora na dnie Oceanu Antarktycznego.

Potrącony wilk w Holandii to żart Polaków?

Tydzień temu na poboczu drogi w okolicy holenderskiej miejscowości Luttelgeest znaleziono wyglądającego na potrąconego wilka. Znalezisko było o tyle ciekawe, że w gęsto zaludnionej Holandii wilki nie występują od ponad 150 lat. O martwym zwierzęciu pisały prawie wszystkie holenderskie media. Teraz okazuje się, że najprawdopodobniej zwierzę podrzucili "żartownisie z Polski" - pisze portal RTLnieuws.nl.

Tajfun pustoszył Tajwan. Teraz idzie na Chiny

Silny tajfun Soulik przeszedł w sobotę nad Tajwanem, zabijając co najmniej jedną osobę i raniąc kolejnych 21. Wywołał chaos komunikacyjny. Ponad pół miliona domów jest bez prądu.

Upały we Włoszech, chłód w Norwegii

W sobotę pogoda w Europie będzie zróżnicowana. Upalnie zrobi na zachodzie i południu kontynentu, a umiarkowane temperatury zapanują na północny i w środkowej części. Przelotnie popada w centrum i na wschodzie, tam też mogą tworzyć się burze.

Prognoza pogody na dziś: ulewy i burze

W sobotę przelotnie, ale miejscami intensywnie popada w większości regionów. Na wschodzie i północnym wschodzie pojawią się burze. Tylko na zachodzie kraju wypogodzi się. Tam możemy spodziewać się słońca i przyjemnej pogody.

Burze i deszcz utrudnią jazdę

W sobotę na wschodzie kraju będą panowały najgorsze warunki do jazdy. Spodziewamy się tam burz, opadów deszczu i gradu. W środkowej części kraju natomiast przelotnie popada. Tylko na wschodzie powoli zacznie się przejaśniać.

Meduzy opanowały śródziemnomorskie plaże

W rejonie basenu Śródziemnomorskiego, zwłaszcza Grecji, obserwuje się w ostatnim czasie nagły wzrost liczebności meduz. Nie są to na szczęście gatunki zagrażające życiu lub zdrowiu człowieka. Jednak stwarzają niekomfortowe warunki wypoczynku.

Ten zegar może na nowo zdefiniować sekundę

Zespół francuskich naukowców z Obserwatorium Paryskiego twierdzi, że skonstruował nowy rodzaj zegara atomowego, który traci tylko jedną sekundę co 300 mln lat. Tym samym jest on trzykrotnie dokładniejszy od tradycyjnych zegarów atomowych, obecnie uważanych za najbardziej precyzyjne. Być może pewnego dnia zegar ten zostanie użyty, by ponownie zdefiniować sekundę.