Najnowsze

Najnowsze

Osłabiony Arthur dotarł do Kanady. Ponad 250 tys. domów bez prądu

Huragan Arthur znacząco stracił na sile. Kiedy w sobotę dotarł do kanadyjskich prowincji: Nowy Brunszik i Nowa Szkocja, powalił drzewa i pozbawił dopływu prądu ponad 250 tys. domostw. Prędkość wiatru dochodziła do 116 km/h. Mieszkańcy Kanady przygotowywali się na przyjście huraganu od kilku dni. Wydano ostrzeżenie pogodowe.

Upały i bezchmurne niebo w wielu światowych kurortach

Wielu turystów liczy na taką właśnie pogodę, jaka będzie w wielu światowych kurortach. Plaże będą zapełnione, a amatorzy opalania będą mieli prawdziwą ucztę. Nie wszędzie jednak pogoda dopisze - wczasowicze na Lazurowym Wybrzeżu muszą nastawić się na burze i deszcze.

Czym wyższa temperatura, tym silniejszy wiatr?

Latem, wiatry które wieją wzdłuż zachodnich wybrzeży Ameryki Północnej i Południowej oraz wzdłuż Afryki Południowej, zyskują na sile. Z najnowszych badań wynika, że powodem tej sytuacji są zachodzące zmiany klimatu. Jednak nie wszyscy naukowcy zgadzają się z tą tezą.

Potężna ściana pyłu pogrążyła Phoenix w mroku

Nad Arizoną pojawiła się potężna ściana pyłu. Stolica tego stanu na kilka godzin pogrążyła się w mroku. Burza piaskowa, która sunęła przez Phoenix, na kilka godzin sparaliżowała życie mieszkańców.

Bobry niszczą Kanał Żerański. Zniszczenia są "porażające"

Warszawę odwiedza wiele dzikich zwierząt, a ich wizyty pomału przestają kogokolwiek dziwić. Jednak są też takie, które w stolicy już się zadomowiły. Jak przypomina internautka Monika, w Kanale Żerańskim od lat mieszkają bobry, które jej zdaniem powodują "porażające zniszczenia".

Obłoki srebrzyste zaświeciły nad Poznaniem. Zobacz niezwykły film

Na przełomie czerwca i lipca można w Polsce zaobserwować "świecące chmury". To obłoki srebrzyste, które pojawiają się 80 kmnad naszymi głowami. Jedenemu z naszych internautów udało się nagrać te niezwykłe chmury, które pojawiły się nad Poznaniem. Film dostaliśmy na Kontakt Meteo.

Grad może spaść na drogi

Kierowcy, którzy planują na dziś podróże po polskich drogach powinni pamiętać o okularach przeciwsłonecznych, ponieważ synoptycy prognozują sporo bezchmurnego nieba. Po południu jednak pogoda nieco się popsuje, a niektóre drogi zrobią się mokre od deszczu.

Polskie kurorty skąpane w słońcu. Zagrzmi tylko miejscami

Turyści wypoczywający w nadmorskich, mazurskich i górskich kurortach mogą liczyć na słoneczną sobotę. Jedynie miejscami niebo zacznie się chmurzyć i pojawią się burze. Według prognoz będzie naprawdę gorąco, a nawet upalnie. Słupki rtęci powędrują nawet do 28 st. C.

Tak "poci się" kometa. Rosetta dokonała pierwszych pomiarów

Sonda Rosetta ma jeszcze dość długą drogę do komety 67P/Churyumov-Gerasimenko, jednak już zdążyła zaskoczyć naukowców. Dzięki dostarczonym przez nią pomiarom odkryli oni, że kosmiczna skała się "poci". W każdej sekundzie wyparowuje z niej tyle wody, że po skropleniu wypełniłaby dwa plastikowe kubki.

"Grand Finale" sondy Cassini na Saturnie

Sonda Cassini, która bada Saturna, za kilka lat zakończy swoją pracę. Będzie to wyjątkowy etap jej działalności, dlatego NASA ogłosiła w kwietniu konkurs na nazwę misji. Spośród 2 tys. propozycji członkowie zespołu wybrali zwycięzcę. Ostatni etap Cassini został nazwany Grand Finale.

Rekiny atakują coraz częściej. Winni ludzie i globalne ocieplenie

Co sezon rośnie liczba ataków rekina na człowieka - zeszłego lata na terenie wód przybrzeżnych USA odnotowano prawie 50 takich przypadków. Badacze podkreślają, że to wina coraz większego zagęszczenia na plażach oraz globalnego ocieplenia, a nie drapieżników. - Należy pamiętać, że na każdego człowieka zabitego przez rekina przypada dwa miliony sztuk rekinów zabitych przez człowieka - zauważają badacze.

Polscy astronomowie odkryli "zimną Ziemię"

Dwa słońca o czerwonych tarczach, krótkie noce i przeraźliwe zimno wywołane temperaturami na poziomie -200 st. C - takie byłyby główne wrażenia, gdybyśmy mogli znaleźć się na planecie należącej do nowo poznanego pozasłonecznego układu planetarnego. Do jego odkrycia mocno przyczynili się Polacy pracujący w międzynarodowym zespole. Wypracowali przy tym nową technikę poszukiwania planet w układach podwójnych.

Microburst nad Nevadą. Wiało z prędkością 115 km/h

Nad Nevadą pojawiło się microburst. Bardzo suche masy powietrza dosłownie "uderzały" w ziemię. Pojawiły się wówczas silne porywy wiatru, przekraczające 110 km/h. Ekspertom z Narodowego Serwisu Meteorologicznego udało się nagrać zjawisko.