Zima 2014/2015. Przeżyjmy to jeszcze raz

Zima 2014/2015 w obiektywach Reporterów 24
Zima 2014/2015 w obiektywach Reporterów 24
Kontakt 24
Zima 2014/2015 w obiektywach Reporterów 24Kontakt 24

Dzięki Reporterom 24 mogliśmy zobaczyć, jak tegoroczna zima wyglądała w różnych częściach naszego kraju. Intensywne opady śniegu, ochłodzenie, oblodzone drogi czy "przebłyski" wiosny - to wszystko fotografowali i nagrywali nasi internauci. Niektóre ze zdjęć, które otrzymaliśmy od Was na Kontakt 24 naprawdę zachwycają.

Mamy za sobą jedną z najcieplejszych zim w historii pomiarów meteorologicznych w Polsce. Wysokie temperatury, małe opady śniegu - ta zima obeszła się z nami dosyć łagodnie. Reporterzy 24 przez całą zimę zasypywali nas zdjęciami ze swoich okolic. Przez kilka miesięcy przesyłaliście na Kontakt 24 zdjęcia, filmy i informacje o tym, co aktualnie dzieje się w Waszej okolicy.

WIĘCEJ W SERWISIE KONTAKT 24

Pierwszy śnieg w Zakopanem, gwałtowne ocieplenie, zimowe burze, opady śniegu i pierwsze bałwany, ślizgawica na drogach czy wiosenna aura - o tym wszystkim informowaliście na Kontakt 24, dodając do swoich wiadomości niezwykłe zdjęcia. Zobacz: Pogodowe relacje Reporterów 24. Jak wygląda u Was zima?

Postanowiliśmy podsumować dla Was tegoroczną zimę i wybrać najpiękniejsze zdjęcia przesłane do redakcji.

"Pierwszy śnieg tej jesieni"

Pierwsze zdjęcie białego puchu otrzymaliśmy na Kontakt 24 już 22 października 2014 roku. Chociaż kalendarzowa zima rozpoczyna się 22 grudnia, wielu z naszych Reporterów 24 cieszyło się śniegiem już od października. Zdjęcia wysyłali na Kontakt 24. Zobacz: "Spadł pierwszy śnieg". Zimowa aura na zdjęciach Reporterów 24.

Pierwszy śnieg tej jesieni spadł w środę w Zakopanem. Około południa pokryte cienką warstwą śniegu były zbocza Nosala i Gubałówki oraz najwyżej położona dzielnica miasta - Cyrhla. Śnieg padający w centrum Zakopanego szybko topniał.

"Gdzie ta zima?"

To pytanie internauci zadawali nam bardzo często tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Kalendarzowa zima nie wszystkich Reporterów 24 przywitała śniegiem. Pierwszego i drugiego dnia świąt było raczej pochmurno i mokro.

- Grudzień był bardzo wilgotny i deszczowy. W Warszawie spadło w sumie w ciągu miesiąca ponad 80 litrów wody na metr kwadratowy, podczas gdy norma trzydziestoletnia dla grudnia wynosi na Mazowszu około 20-30 mm. Miesiąc był na ogół pochmurny, mglisty, przypominający listopad - powiedziała nam synoptyk TVN Arleta Unton-Pyziołek.

Jak dodała, najwyższą temperaturę tego miesiąca odnotowano 19 grudnia we Wrocławiu i Legnicy. Termometry pokazywały tam aż 14 stopni! Natomiast najniższa grudniowa temperatura to -18 stopni w Zakopanem i Zamościu, 21 grudnia.

"Zrobiło się bajecznie"

W tym roku opadów śniegu nie było zbyt wiele, co sprawiło, że Reporterzy 24 jeszcze bardziej czekali na białą aurę.

Pod koniec świąt Bożego Narodzenia w końcu się pojawił! Biały puch okrył Polskę, a skrzynkę Kontaktu 24 zasypały piękne zdjęcia Reporterów 24. Jak napisał internauta Vintage, "zrobiło się bajecznie".

- Jeszcze w Wigilię temperatura maksymalna w Polsce wyniosła od 7 stopni w Suwałkach do 12 w Nowym Sączu, podczas gdy 30 grudnia osiągnęła od -1 st. w Szczecinie do -10 st. w Siedlcach, Lublinie i Krośnie - poinformowała synoptyk TVN.

"Marsz do lepienia bałwanów"

Kiedy zima rozkręciła się na dobre można było wreszcie… lepić bałwany!

Jedno z pierwszych zdjęć bałwana, przyszło na Kontakt 10 grudnia z Kołobrzegu. Później Reporterzy 24 chętnie chwalili się swoimi zimowymi rzeźbami.

Styczeń i luty? To "walka zimy z wiosną"

Styczeń pogodowo zaskakiwał. To właśnie w tym miesiącu przyszło do nas ocieplenie.

- Do połowy miesiąca pogoda była zmienna. Występowały opady deszczu i deszczu ze śniegiem, okresami śniegu. Najniższą temperaturę odnotowano 7 stycznia w Lesku: -19 stopni, a najwyższą 10 stycznia we Wrocławiu, Legnicy, Jeleniej Górze: wyniosła 15 stopni. Jeszcze 17 stycznia w najcieplejszym momencie dnia było od 4 st. w Suwałkach do 13 st. w Krakowie - podała synoptyk TVN.

18 stycznia nastąpiło duże, gwałtowne ochłodzenie i temperatura w ciągu dnia była na minusie, bądź nieco powyżej zera, nie przekraczała 5 stopni.

Zmienność tegorocznej zimy doskonale obrazuje zdjęcie Reportera 24 Casimirusa. Zobacz: Bitwa pór roku w obiektywie Reportera 24 "Materiałem Miesiąca"!

Naszych internautów zaskoczyła również "styczniowa burza" m.in. na Dolnym Śląsku.

20 stycznia od północnego-wschodu kraju (Suwalszczyzny, Mazur i Podlasia) rozpoczęło się powolne ale konsekwentne ochładzanie. W tych regionach sypnęło wówczas śniegiem. Jednak prawdziwa zima rozpoczęła się 25 stycznia, kiedy to opady pojawiły się w całym kraju.

- Pokrywa śnieżna na nizinach 31 stycznia wynosiła od 1 cm w Toruniu, 2 cm w Warszawie, 4 cm w Mławie do 15 cm w Suwałkach. W górach pokrywa śnieżna wynosiła już miejscami do 100m. W trzeciej dekadzie stycznia panowały bardzo dobre warunki narciarskie w polskich górach - powiedziała synoptyk TVN.

Synoptyk dodała również, że odchylenie temperatury średniej miesięcznej dla stycznia w tym roku w Polsce było wyjątkowo duże, w stosunku do średniej z okresu 1961-1990, bo wyniosło ponad 4 stopnie.

- W porównaniu z ostatnim 30-leciem, cechującym się wzrostem temperatury globalnej, odchylenie in plus wyniosło prawie 3 stopnie. To wyjątkowo ciepło, gdyż styczeń cechuje się w Polsce najniższą średnią miesięczną temperaturą - zaznaczyła synoptyk TVN.

Jak wyglądał luty? Ten miesiąc był suchy i ciepły

Do 8 lutego występowały w Polsce opady śniegu, które 9 lutego zastąpił deszcz. Właściwie od tego momentu rozpoczął się wymarsz zimy, a wkroczyło przedwiośnie

- W lutym temperatura maksymalna przekraczała w całym kraju 0 stopni. Po 15 lutego temperatura w najcieplejszym momencie dnia przekraczała 10 st. Najniższą wartość temperatury odnotowano 6 lutego w Resku na Pomorzu, -14 st, a najwyższą wartość 23 lutego w Tarnowie, 14 st. - podała Arleta Unton-Pyziołek.

"Szklanka" na drogach

Kiedy w Polsce "pojawiała" się zima i temperatury spadały poniżej zera, Reporterzy 24 przesyłali nam materiały ukazujące fatalne warunki na drogach. W styczniu otrzymaliśmy m.in. informację o wywróconej karetce pogotowia na Opolszczyźnie czy nagranie z Katowic, które pokazuje jak może skończyć się wyprzedzanie na oblodzonej powierzchni.

W marcu zima uśpiła naszą czujność i wróciła w spektakularny sposób zaskakując kierowców na Śląsku. W Chorzowie oblodzone jezdnie unieruchomiły na kilka godzin ciężarówki i autobusy.

Zobacz: "Szklanka" na drogach i korki. Ciężki poranek na Śląsku

Marzec jak zwykle "przeplata"

Marzec według sezonowych prognoz jednej z najlepszych organizacji meteorologiczno-hydrologicznych na świecie, czyli amerykańskiej NOAA, ma w naszej części Europy również cechować się temperaturą wyższą od średniej i niskimi opadami. - W Warszawie spadło na razie 10mm, podczas gdy w marcu spada średnio do 30 mm wody - poinformowała synoptyk TVN.

Chociaż w marcu czuć już w wielu częściach naszego kraju wiosnę, na początku miesiąca Reporterzy 24 zwracali uwagę, że do nich przyszła jeszcze zima. Otrzymaliśmy wtedy zdjęcia ośnieżonej Łodzi, Warszawy czy Zakopanego.

Zobacz: "A u nas śnieg!". Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

"Przyszła wiosna!"

Zdjęcia, które dostajemy od Was od połowy marca nie pozostawiają wątpliwości - mamy już wiosnę!

W piątek, 20 marca rozpoczęliśmy wiosnę astronomiczną, a w sobotę 21 marca powitaliśmy wiosnę kalendarzową.

Autor: mz,rydz/aw / Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24 / vald_as / Casimirus / zim

Pozostałe wiadomości

W kolejnych dniach czeka nas stopniowe odejście od zimnej, wilgotnej aury, w której kłębią się deszczowe chmury. Wraz z weekendem do Polski zawita fala cieplejszego powietrza. Przyniesie temperaturę sięgającą 27 stopni Celsjusza, ale również powrót gwałtownych zjawisk.

W weekend cieplej, ale i z gwałtownymi zjawiskami. Pogoda na 5 dni

W weekend cieplej, ale i z gwałtownymi zjawiskami. Pogoda na 5 dni

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro, czyli na czwartek 13.06. W nocy w niewielkiej części kraju popada. Za dnia spodziewamy się opadów już na całym obszarze kraju. Termometry pokażą maksymalnie 20 stopni Celsjusza.

Pogoda na jutro - czwartek, 13.06. Nocą opady w niewielkiej części kraju, za dnia popada wszędzie

Pogoda na jutro - czwartek, 13.06. Nocą opady w niewielkiej części kraju, za dnia popada wszędzie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pierwsza ofiara śmiertelna małpiej ospy została odnotowana w Republice Południowej Afryki. Jak przekazał minister zdrowia RPA, w kraju potwierdzono pięć przypadków zarażenia ludzi tym wirusem. To niejedyny kraj, który zmaga się z tą niebezpieczną chorobą.

Wirus małpiej ospy zabija w kolejnym kraju

Wirus małpiej ospy zabija w kolejnym kraju

Źródło:
PAP, Sowetan Live

Około 1000 zwierząt spłonęło w pożarze targowiska w Bangkoku. Ogień wybuchł we wtorek na skutek zwarcia instalacji elektrycznej w części bazaru, w której mieściły się sklepy zoologiczne.

Spłonęło około 1000 zwierząt z ponad 100 sklepów zoologicznych

Spłonęło około 1000 zwierząt z ponad 100 sklepów zoologicznych

Źródło:
BBC, Reuters, Khaosod

Fala upałów utrzymuje się nad Grecją. Jak przewidują meteorolodzy, temperatura powyżej 40 stopni Celsjusza będzie męczyć mieszkańców kraju jeszcze w czwartek. Część osób pracuje zdalnie, w Atenach uczniowie nie poszli do szkół.

Od gorąca nie odpoczną nawet nocą. "Mały lockdown" wciąż w mocy

Od gorąca nie odpoczną nawet nocą. "Mały lockdown" wciąż w mocy

Aktualizacja:
Źródło:
EMY, PAP, ekathimerini.com, tvnmeteo.pl

Pożar wybuchł na południu Francji. Ogień strawił ponad 600 hektarów. W akcji gaszenia biorą udział samoloty i śmigłowce gaśnicze oraz 137 pojazdów. - Siła, z jaką wybuchł ten pożar, zaskoczyła nas wszystkich - powiedział Michel Persoglio, strażak. 

"Siła, z jaką wybuchł, zaskoczyła nas wszystkich"

"Siła, z jaką wybuchł, zaskoczyła nas wszystkich"

Źródło:
tf1info.fr, francetvinfo.fr

Weekend miejscami może przynieść gwałtowną aurę. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń, z której wynika, że pojawią się burze. Sprawdź, gdzie może zagrzmieć.

Na horyzoncie powrót burz. Tu IMGW może wydać ostrzeżenia

Na horyzoncie powrót burz. Tu IMGW może wydać ostrzeżenia

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Na Cyprze wybuchł pożar, który zmusiły mieszkańców pięciu miejscowości do ewakuacji. Co najmniej trzy domy zostały zniszczone, a kilka innych uszkodzonych - podały lokalne media.

Pożar na Cyprze. "Ogień przeleciał przez naszą miejscowość jak huragan, nic nie zostało"

Pożar na Cyprze. "Ogień przeleciał przez naszą miejscowość jak huragan, nic nie zostało"

Źródło:
ENEX, cyprus-mail.com

Mieszkaniec Bydgoszczy zauważył na parapecie swojego okna pustułkę. Nagranie, na którym widać młodego osobnika, przesłał na Kontakt 24. - W tej fazie wciąż jest jeszcze karmiona przez rodziców, ale za kilka tygodni się usamodzielni - powiedział ornitolog Przemysław Chylarecki.

"Pierwszy raz widziałem takiego ptaka, na dodatek siedzącego na oknie". Nagranie z Bydgoszczy

"Pierwszy raz widziałem takiego ptaka, na dodatek siedzącego na oknie". Nagranie z Bydgoszczy

Źródło:
Kontakt 24

Lej kondensacyjny pojawił się w środę nad Bałtykiem w rejonie Mielna (Zachodniopomorskie). Zalążek trąby wodnej udało się uchwycić na zdjęciach.

Lej kondensacyjny pojawił się nad Bałtykiem

Lej kondensacyjny pojawił się nad Bałtykiem

Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW

Kenijski rząd zapowiedział plan eliminacji wron orientalnych. Według krajowych służb ochrony dzikiej przyrody, ten inwazyjny gatunek wypiera rodzime gatunki, przenosi choroby oraz zakłóca spokój mieszkańców i turystów. Jak tłumaczą władze, eliminacja tych ptaków mieści się w ramach środków prawnych mających na celu kontrolę problematycznego szkodnika.

Chcą wybić milion wron

Chcą wybić milion wron

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Pierwsza fala upałów może nawiedzić Polskę już w przyszłym tygodniu. Z modeli meteorologicznych wynika, że w niektórych regionach temperatura maksymalna może wzrosnąć powyżej 30 stopni Celsjusza. Jak wyjaśnił prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski, kulminacja ciepła spodziewana jest na środek tygodnia.

Nadciągają upały. Kiedy uderzy afrykańskie powietrze

Nadciągają upały. Kiedy uderzy afrykańskie powietrze

Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW

Kobiety mogą być bardziej odporne na stres związany z lotem w kosmos niż mężczyźni - wynika z opublikowanych badań. Zdaniem naukowców, aktywność genów u astronautów jest bardziej zaburzona niż u astronautek, a powrót do normy po wylądowaniu na Ziemi zajmuje im więcej czasu.

Kobiety mogą znosić loty kosmiczne lepiej niż mężczyźni

Kobiety mogą znosić loty kosmiczne lepiej niż mężczyźni

Źródło:
PAP, nature.com, The Guardian

Zaczął się sezon na obłoki srebrzyste. Lśniące chmury, najwyższe spośród wszystkich, jakie da się zobaczyć z powierzchni naszej planety, dostrzegł nocą z wtorku na środę Reporter 24 w Suwałkach.

Niebo w Suwałkach zalśniło

Niebo w Suwałkach zalśniło

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt 24

W sąsiedztwie popularnych wśród turystów plaż Portugalii coraz częściej jest obserwowana obecność atlantyckich wielorybów - informują biolodzy, cytowani przez miejscowe media. Według specjalistów może to wynikać z podnoszącej się temperatury wody u wybrzeża.

Pojawiają się w pobliżu portugalskich plaż coraz częściej

Pojawiają się w pobliżu portugalskich plaż coraz częściej

Źródło:
PAP, Publico

Około dwa miliony lat temu Układ Słoneczny przeszedł przez gęsty obłok międzygwiazdowy i to mogło doprowadzić do zmian klimatu na Ziemi - wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie "Nature Astronomy".

Obłok międzygwiazdowy mógł wpłynąć na ziemski klimat dwa miliony lat temu

Obłok międzygwiazdowy mógł wpłynąć na ziemski klimat dwa miliony lat temu

Źródło:
PAP, eurekalert.org

Ulewy sparaliżowały największe lotnisko na Majorce. Woda opadowa wdarła się do hali budynku, zalewając sklepy i poczekalnie, oraz całkowicie pokryła płytę lotniska. Przez kilka godzin ruch na lotnisku był wstrzymany.

Kaskady wody w terminalu, jezioro na płycie lotniska

Kaskady wody w terminalu, jezioro na płycie lotniska

Źródło:
PAP, Reuters, Ser100, AENA

Najwyższa góra Układu Słonecznego od czasu do czasu bywa oszroniona. Dane zebrane przez sondę ExoMars TGO pokazały, że na wulkanie Olympus Mons w porannych godzinach pojawia się wodny szron. To pierwsze takie odkrycie w pobliżu marsjańskiego równika i niezwykle ważny szczegół w kontekście przyszłych misji załogowych na Marsa.

Na marsjańskich wulkanach o poranku pojawia się szron

Na marsjańskich wulkanach o poranku pojawia się szron

Źródło:
ESA, UNIBE

Służby w amerykańskim stanie Kalifornia uratowały kitesurfera, który utknął na plaży u wybrzeży hrabstwa Santa Cruz. W odnalezieniu pomógł napis z kamieni ułożony przez mężczyznę.

Utknął na plaży. Uratował go napis ułożony z kamieni

Utknął na plaży. Uratował go napis ułożony z kamieni

Źródło:
CBS News

Jaka pogoda czeka nas w wakacje? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) opublikował eksperymentalną, długoterminową prognozę na miesiące lipiec, sierpień, wrzesień i październik. Jak wynika z przewidywań synoptyków, dwa letnie miesiące mogą być cieplejsze niż zazwyczaj.

Jaka pogoda na wakacje? Najnowsza prognoza IMGW

Jaka pogoda na wakacje? Najnowsza prognoza IMGW

Źródło:
IMGW

Płonie równina Pantanal w Ameryce Południowej, czyli największe mokradła na świecie. W porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku pożarów jest więcej o niemal 1000 procent. - Najbardziej niepokojące jest to, że nawet w porze deszczowej mieliśmy do czynienia ze wzrostem liczby pożarów - podkreślił Vinicus Silguerio z organizacji pozarządowej Instituto Centro de Vida.

"Pustynia, wszędzie ogień, piekło"

"Pustynia, wszędzie ogień, piekło"

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Ponad 40-stopniowe upały nadciągają do Grecji. Niektóre szkoły zamknięto, część pracowników budżetówki pracuje zdalnie, wydano ostrzeżenie przed pożarami.

Grecja szykuje się na uderzenie wielkiego upału

Grecja szykuje się na uderzenie wielkiego upału

Źródło:
PAP

Naukowcy odkryli, że słonie afrykańskie zwracają się do siebie pomrukami, które przypominają imiona używane przez ludzi. Wyniki wieloletnich badań zostały opublikowane w czasopiśmie "Nature".

Słonie zwracają się do siebie po imieniu

Słonie zwracają się do siebie po imieniu

Źródło:
PAP, CNN

W wyniku powodzi błyskawicznych w północnym Wietnamie zginęły co najmniej trzy osoby, w tym dziecko, a jedna zaginęła - poinformowały władze. Z powodu zalanych dróg setki turystów było uwięzionych w dystrykcie Dong Van.

Trzylatek z ojcem zginęli w powodzi

Trzylatek z ojcem zginęli w powodzi

Źródło:
Reuters

Indie zmagają się z najdłuższą falą upałów, jaką kiedykolwiek odnotowano w tym kraju. Temperatura przekracza 45 stopni Celsjusza. Szczególnie trudna sytuacja panuje w północnej części kraju. Według służb medycznych do końca maja upały przyczyniły się do śmierci dziesiątek osób.

"Nigdy dotąd kraju nie nawiedziła tak długa fala upałów"

"Nigdy dotąd kraju nie nawiedziła tak długa fala upałów"

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Ulewny deszcz dał się w poniedziałek we znaki mieszkańcom wschodniej i południowej Polski. W województwie świętokrzyskim deszcz zalał drogę dojazdową do przedszkola. Konieczna była interwencja strażaków, którzy ewakuowali dzieci przy pomocy pontonu.

Ulewy odcięły drogę do przedszkola. Ewakuowano 40 dzieci

Ulewy odcięły drogę do przedszkola. Ewakuowano 40 dzieci

Źródło:
KW PSP Kielce, Państwowa Straż Pożarna

Grad poważnie uszkodził samolot lecący do Wiednia. W niedzielę nad krajem szalały gwałtowne burze, a w jedną z nich niespodziewanie wleciał Airbus A320 linii Austrian Airlines. Grad poważnie uszkodził przednią część samolotu - przednie szyby i fragment dziobu.

Tak wyglądał samolot po spotkaniu z potężnym gradobiciem

Tak wyglądał samolot po spotkaniu z potężnym gradobiciem

Źródło:
ABC News, Airlive

Wirusy o imponujących rozmiarach zostały znalezione na powierzchni pokrywy lodowej na Grenlandii. Ich występowanie jest prawdopodobnie powiązane z obecnością śnieżnych alg - glonów zamieszkujących najzimniejsze regiony świata, które podczas zakwitów przyspieszają topnienie pokrywy lodowej. Wiedza o tym, jak kontrolować te drobnoustroje, może pomóc ograniczyć utratę lodu.

Na lodowcu na Grenlandii znaleziono ogromne wirusy. Mogą być istotne dla ludzkości

Na lodowcu na Grenlandii znaleziono ogromne wirusy. Mogą być istotne dla ludzkości

Źródło:
PAP, Aarhus University

Ryba rzadko spotykanego gatunku została znaleziona na plaży nad Pacyfikiem w stanie Oregon na północnym zachodzie USA. Mierzący ponad dwa metry przedstawiciel rodzaju samogłowów zapuścił się daleko od swoich rodzinnych stron - zwierzęta te zamieszkują głównie wody południowej półkuli i okolice równika. Po raz pierwszy gatunek ten opisano niecałą dekadę temu.

Na plaży znaleziono rzadko spotykaną rybę

Na plaży znaleziono rzadko spotykaną rybę

Źródło:
CNN, ADW

Burze z gradem spowodowały poważne straty w Austrii. Intensywne ulewy nawiedziły w weekend południowe regiony kraju. Mieszkańcom Tyrolu we znaki dało się intensywne gradobicie, które zniszczyło wiele samochodów. W Styrii zalane zostały ulice i piwnice, pękła również tama - spiętrzona woda zatopiła miejscową remizę strażacką.

Grad niszczył auta, turyści utknęli w górach

Grad niszczył auta, turyści utknęli w górach

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, PAP, merkur.de

Czerwiec to miesiąc, w którym zaczyna kwitnąć w wielu miejscach barszcz Sosnowskiego. Jak piszą Lasy Państwowe, kontakt z tą rośliną może być niebezpieczny. W soku i w olejkach eterycznych występują substancje toksyczne, które pod wpływem promieniowania słonecznego powodują zmiany skórne przypominające oparzenia. Sprawdź, jak zachować bezpieczeństwo.

"W wielu miejscach zaczęła kwitnąć bardzo niebezpieczna roślina"

"W wielu miejscach zaczęła kwitnąć bardzo niebezpieczna roślina"

Źródło:
Lasy Państwowe, GIS, GDOŚ, tvnmeteo.pl

Ulewny deszcz doprowadził w weekend w Chile do osunięcia się ziemi. Na nagraniu z drona widać luksusowy kompleks apartamentów, stojący na skraju zapadliska. Osoby przebywające w budynku ewakuowano.

Luksusowy kompleks apartamentów tuż nad przepaścią

Luksusowy kompleks apartamentów tuż nad przepaścią

Źródło:
Reuters