Najnowsze

Najnowsze

Dwa silne trzęsienia ziemi. Epicentra w Oceanii i Nikaragui

W piątek nad ranem polskiego czasu w Oceanii i w Ameryce Środkowej odnotowano silne wstrząsy. Trzęsienie ziemi w Nikaragui miało magnitudę 6,1 i spowodowało sporo problemów, uszkadzając budynki. Silniejsze drżenia zarejestrowano w pobliżu Wysp Salomona, miały magnitudę 6,3.

Warunki drogowe będą pogorszone

Pogoda utrudni poruszanie się po drogach wszystkich województw. Winne utrudnieniom, w postaci ograniczonej widzialności i przyczepności, będą opady deszczu i prognozowane burze.

La Nina w natarciu. Specjaliści przybliżają jej konsekwencje

Amerykańscy meteorolodzy straszą nadchodzącą La Niną. Przewidują, że zjawisko będzie mieszać w pogodzie na całym świecie do zimy 2016/2017. Wtedy w USA ściśnie mróz, a susze i powodzie w Ameryce Południowej i Indonezji zniszczą plantacje soi i oleju palmowego.

W Indonezji zatrzęsła się ziemia

W czwartek rano Indonezję nawiedziło trzęsienie ziemi. Wstrząsy o magnitudzie 6,2 były odczuwalne na wyspach archipelagu Małych Wysp Sundajskich, m.in. na wyspie Lombok.

Chmura jak trąba powietrzna. Wirowała nad Hamburgiem

"Nad Hamburgiem zaczął tworzyć się lej, z którego powstaje trąba powietrzna" - napisał na Kontakt 24 internauta Sebastian B., załączając film. Zjawisko, uchwycone też przez innych Reporterów 24 jest efektowne, jednak to wcale nie trąba powietrzna.

Pogoda utrudni jazdę w połowie kraju

W ciągu dnia warunki drogowe w części kraju, a konkretnie na północnym zachodzie Polski, będą dalekie od wymarzonych. Winne okażą się przelotne opady deszczu i burze.

"Zatrzymałem się. Myślałem, że to trąba powietrzna"

- Coś takiego widziałem po raz pierwszy. Myślałem, że to trąba powietrzna - relacjonuje Reporter 24, który był świadkiem spektakularnego zjawiska meteorologicznego. Nawiedziło ono we wtorek miejscowość Biedrzychowa w województwie dolnośląskim.

Czy życie na Ziemi zawdzięczamy burzom słonecznym?

Słońce w swoich młodzieńczych latach było o wiele bardziej aktywne niż teraz. Naukowcy z NASA twierdzą, że ogromny superrozbłysk słoneczny był kluczowy dla powstania życia na Ziemi. Zjawisko jest znane jako paradoks słabego, młodego Słońca.