Najnowsze

Najnowsze

Dwa oblicza El Nino

Trwające El Nino powoli słabnie. Nadszedł czas, kiedy naukowcy zaczęli porównywać je z tym, które wystąpiło w latach 1997-1998. Znaleźli wiele różnic. - Ważne jest to, w jaki sposób rozpoczyna się El Nino - tłumaczą specjaliści.

Alerty pogodowe na zachodzie Europy. Zima nie powiedziała tam ostatniego słowa

Mimo, że od pięciu dni mamy meteorologiczną wiosnę, to zdjęcia napływające z zachodu Europy nijak na to nie wskazują. Tam, gdzie powinno być cieplej niż u nas, jest nawet o kilkanaście stopni chłodniej. Podczas gdy my cieszymy się z ciepłej aury, Brytyjczycy i Francuzi nie wychodzą z domów z powodu mrozu i intensywnego śniegu.

Brak snu powoduje, że jemy zbyt dużo

Po kilku kiepskich, przespanych w znikomym stopniu, nocach trudniej Ci odmówić sobie batonika? Nic dziwnego. Naukowcy ustalili, że niedobór snu podnosi poziom związków regulujących ten sam układ, który pobudzany przez zawarte w marihuanie substancje powoduje, że zjadłoby się "konia z kopytami".

Powinniśmy czekać na "telefon" z innej planety

Spędzamy dużo czasu szukając sygnałów od innych form życia, spoza Układu Słonecznego. Ale tak naprawdę nigdy nie zastanawialiśmy się nad tym, dla kogo w Kosmosie jesteśmy widoczni. I kto może próbować się z nami skontaktować.

Oscarowa historia małpki Joss. Więziona od urodzenia, teraz uczy się życia

Historia tej małpki przypomina historię chłopca z nominowanego do Oscara filmu "Pokój". Przez dwa lata była więziona w prywatnym domu. Nie znała życia zewnętrznego. Po uwolnieniu wszystko wydaje jej się niesamowite i przerażające zarazem. Leczy się z psychicznej traumy w specjalistycznym ośrodku dla orangutanów.

Nadciąga nagłe ocieplenie stratosferyczne

W wyższych warstwach atmosfery dojdzie do zmiany kierunków prądów strumieniowych. Skutkuje to ochłodzeniem w części Europy. Zjawisko występuje pod nazwą "nagłego ocieplenia stratosferycznego" i zdarza się raz na kilka lat.

Polski podróżnik w Księdze Rekordów Guinnessa

Do Księgi Rekordów Guinnessa trafił Marcin Gienieczko, któremu wpis i miejsce w historii obok najwytrwalszych podróżników zapewnił samotny trawers Ameryki Południowej i spływ Amazonką. Gienieczko jako jedyny człowiek na świecie pokonał solo ponad 5 tys. km w canoe.