Aura dopisze zmotoryzowanym. W większości kraju niebo pozostanie bezchmurne i nie będzie padać. Utrudnienia pogodowe pojawią się jedynie na północy Polski.
Ze śnieżnej i mroźnej aury pogoda w najbliższym czasie zmieni się w deszczową i wietrzną. Ponadto temperatura wzrośnie do 11 st. C, a na Bałtyku pojawi się sztorm. Przed nami także perspektywa mokrego weekendu.
W poniedziałkowe późne popołudnie w okolicy Poznania można było zobaczyć przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Mknący po niebie świecący punkt nagrał Leszek Bartczak. W tle widać także Księżyc, Wenus i Marsa.
Przedstawiciele każdej z płci, patrząc na twarze przyswajają informacje wizualne w inny sposób. Według naukowców sugeruje to, że kobiety i mężczyźni postrzegają niektóre rzeczy w inny sposób.
- Lizbonę widzieliśmy tak naprawdę tylko z okien samolotów. Prosto z lotniska udaliśmy się do mariny, żeby taklować nasze łódki - mówi Szymon Ruban, który zdecydował się spełnić swoje marzenie o rejsie przez Atlantyk.
Atak zimy w Kanadzie spowodował oblodzenie nawierzchni, na której kierowcy absolutnie nie mogli zapanować nad pojazdami. Do akcji wkroczyła odśnieżarka, ale nawet ona przegrała walkę z lodem.
W mikołajki zapanuje zimowa aura - na wtorek prognozujemy opady śniegu i śniegu z deszczem w całym kraju. W ciągu dnia spodziewamy się jednak rozpogodzeń.
Google Earth zamieściło nową wersję zdjęć satelitarnych. Widzimy na nich jak bardzo zmieniła się Ziemia w ciągu ostatnich 32 lat. Na mapie widzimy jak przez rozwijającą się w ogromnym tempie urbanizację, czy masową wycinkę lasów zmienia się powierzchnia naszej planety. Czy ten widok powinien niepokoić? Na to pytanie odpowiada polarnik i podróżnik Marek Kamiński.
Sposób odżywiania ma ogromne znaczenie dla zdrowia i urody. Nie da się zachować promienistej i gładkiej skóry, jeśli nie dostarczymy jej wszystkich potrzebnych składników. Co jeść, żeby mieć piękną cerę?
Powietrze arktyczne zostanie wypchnięte z obszaru Polski przez cieplejsze powietrze napływające z zachodu. Ciśnienie spadnie, a biomet będzie neutralny, tylko na północy przejdzie w niekorzystny.
Z północy Europy, gdzie temperatura spada już nawet do -31 st. C, napłynęło do nas arktyczne powietrze. Zimna pogoda utrzyma się jeszcze przez kilka dni, bo sprzyja temu układ ciśnienia nad kontynentem.
Największa pustynia świata zaledwie 6 tysięcy lat temu była pokryta bujną zielenią. Badacz z Uniwersytetu w Teksasie stara się odkryć, co konkretnie przyczyniło się do tej zmiany.
Zima uderzyła w Rumunię - obfite opady śniegu sparaliżowały tam drogi w środkowej części kraju. Bardzo śliska nawierzchnia spowodowała liczne utrudnienia. Zobacz daremną walkę kierowców.
W niedzielę na barometrach w Warszawie odnotujemy 1021 hPa. Ta wysoka wartość ciśnienia jest wynikiem wyżu znad Rumunii, który aktualnie kształtuje pogodę w Polsce. Masa powietrza płynąca z drugiej strony wyżu może nam niebawem przynieść ocieplenie.
Za nami koniunkcja Księżyca i Wenus. W sobotnie popołudnie mieliśmy okazję zobaczyć pierwsze w tym miesiącu planetarno-księżycowe spotkanie. Prezentowało się wyjątkowo okazale dzięki wyższej pozycji Srebrnego Globu. Zobaczcie zdjęcia Reportera 24.