Nasza wątroba bardzo ciężko pracuje, aby chronić nas przed toksynami. Warto ją wspomóc - zwłaszcza na początku tygodnia, po weekendzie pełnym dobrej zabawy.
Tydzień rozpoczął się bardzo przyjemnie. W poniedziałek w całym kraju było chwilami słonecznie i ciepło. Najwyższe wartości na termometrach odnotowano w południowej Polsce. W Zakopanem było cieplej niż w Warszawie.
Wysokie temperatury spowodowane są halnym, który szaleje w górach. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia w południowych regionach Polski. Silny wiatr, może stanowić zagrożenie dla życia.
W nadchodzących dniach mocno zaburzy się pogoda kosmiczna. W naszą planetę z ogromną prędkością będzie uderzał wiatr słoneczny. Co przyniesie i czy powinniśmy się go obawiać?
Warunki drogowe w poniedziałek będą dobre w całym kraju - nie powinno padać, będzie słonecznie i pogodnie. Drogi będą suche, ale miejscami, szczególnie na południu kraju będzie mocniej wiało.
Silny wiatr na wybrzeżu Belgii zachęca kitesurferów do podniebnych akrobacji nad wzburzoną wodą. Taką pogodę przyniósł sztorm Angus, który we Francji wywołał wiele utrudnień.
Choć glony wyglądają mało apetycznie i niechętnie po nie sięgamy, warto wpleść ten produkt do naszych potraw. Zawierają wiele cennych właściwości i wspierają nasze zdrowie.
Weekend mija pod znakiem ulewnego deszczu i wiatru halnego. Miejscami może spaść do 50 l/mkw. wody, a na szczytach górskich wieje w porywach do 140 km/h. Do Polski wędruje ciepłe powietrze, dzięki czemu na południu temperatura wzrosła do 15 st. C. Zimno zrobi się pod koniec miesiąca.
Niezwykłe przyjaźnie zdarzają się nie tylko wśród ludzi, ale także w przypadku zwierząt. Widać to na przykładzie tej ciekawej pary - psa i niedźwiedzia polarnego, które zachowują się jak dwójka dobrych przyjaciół. Takie spotkania jednak nie zawsze dobrze się kończą.
Małgorzata Wojtaczka, jako pierwsza Polka i jedna z niewielu kobiet na świecie, rozpoczęła - śladami Amundsena - samotny marsz w poprzek Antarktydy. Celem jest Biegun Południowy. Przed 51-letnią wrocławianką 1200 km, około 50-60 dni na nartach wśród śniegu i lodu.
Załoga 50. Ekspedycji doleciała na ISS. To Rosjanin, Amerykanka i Francuz, którzy pozostaną w Kosmosie przez pół roku. Wśród astronautów są kosmiczni rekordziści.
Niewiele osób wie, że wyspa Santorini ma tak interesującą przeszłość. Była kolebką cywilizacji minojskiej, która została zmieciona z powierzchni ziemi przez wybuch wulkanu. W wyniku wybuchu powstała fala tsunami, która dotkliwie zniszczyła także Kretę.
Dzień w większości kraju okaże się pogodny. Znajdą się jednak miejsca, w których popada, ale deszcz będzie słaby i wystąpi jedynie lokalnie. Termometry wskażą maksymalnie 12 st. C.
Aura w niektórych regionach kraju jest niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe i hydrologiczne pierwszego i drugiego stopnia.
Im dalej od równika, tym chłodniej - tak uczymy się na lekcjach geografii. Tymczasem na północnym kole podbiegunowym kilka dni temu było nawet o 40 st. C cieplej niż w Rosji. Dlaczego tak się stało?
W najbliższych dniach spodziewamy się miejscami pochmurnej, ale bardzo ciepłej, jak na tę porę roku, pogody. Termometry wskażą nawet 15 st. C. Dodatkowo na niebie zobaczymy dużo słońca, więc ostatnie chwile jesieni miło nas zaskoczą.
Do amerykańskiego stanu Minnesota zawitała zima. Śnieg pojawił się tam w czwartek późnym wieczorem, sprawiając mieszkańcom wiele problemów komunikacyjnych.
Uderzenie asteroidy przyczyniło się do zniszczenia większości życia na Ziemi. Krater Chicxulub w Meksyku mógł jednak stać się później korzystnym środowiskiem do rozwoju nowego życia. Tak wynika z nowych badań.
Ziewać zdarza się każdemu z nas, szczególnie gdy jesteśmy znudzeni lub zmęczeni. Zwierzęta również to robią. Zobacz, jak to wygląda u pelikanów. Widok jest zadziwiający.
Pogoda w wielu regionach utrudni jazdę. Miejscami zmotoryzowani mogą liczyć na dobre warunki na drogach, jednak w większości kraju spodziewamy się opadów deszczu.
Pogoda w większości kraju nie dopisze. W wielu regionach będzie padać, a pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie. Zrobi się jednak cieplej. Termometry maksymalnie wskażą 13 st. C.