Najnowsze

Najnowsze

Wysyp grzybów w polskich lasach

Pogoda w ostatnich dniach była deszczowa i w lesie pojawia się mnóstwo grzybów. Zanim sięgniesz po jednego z nich, sprawdź, czy nie jest trujący. Reporterzy 24 cieszą się ze swoich zbiorów.

Deszcz i mżawka utrudnią jazdę

W niektórych miejscach sytuacja na drogach nie będzie najlepsza. Deszczowa aura sprawi, że jezdnie staną się mokre i śliskie, co znacznie wpłynie na komfort jazdy.

Trwa przenoszenie i zabezpieczanie gniazd. Bociany będą bezpieczne

W ramach ochrony bocianów białych we wschodniej Polsce, powstał projekt ochrony tych ptaków. Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, które wraz z innymi podmiotami realizuje przedsięwzięcie, przewiduje budowę bezpiecznych platform pod gniazda lub przenoszenie gniazd w inne miejsca.

Chcesz, by twoje dziecko nie chorowało? Sprawdź, ile może jeść cukru

Jednym z głównych problemów żywieniowych na świecie jest ilość spożywanego cukru. Dlatego ustalono nowe zalecenia w tej dziedzinie, dotyczące najmłodszych. Wiele badań potwierdza bowiem, że jedzenie nadmiaru słodyczy w młodym wieku zwiększa ryzyko takich chorób, jak otyłość i cukrzyca.

Żarłacz biały wpadł do klatki z nurkiem

Oko w oko z rekinem? W takiej sytuacji znalazł się nurek, gdy do jego klatki wpadł żarłacz biały. Zobacz niesamowite nagranie i dowiedz się jak skończyła się ta historia.

Trąba powietrzna w Hiszpanii

W Hiszpanii od kilku dni pogoda jest niebezpieczna. W kraju występują burze, ulewne opady i silny wiatr. Wiele regionów jest zalanych. Jednak wichury i deszcz nie są jedynymi zmartwieniami Hiszpanów. Na północnym wschodzie kraju pojawiła się trąba powietrzna.

Klon i obraz 3D. Jaką przyszłość ma dąb Bartek?

Dąb Bartek stał się symbolem polskiej przyrody. Jaka przyszłość czeka to najsłynniejsze drzewo w Polsce? Naukowcy wspólnie z leśnikami próbują nie tylko jak najdłużej zachować go przy życiu, ale także wyhodować jego klony.

Będą strzelać do bobrów

Bobry w woj. zachodniopomorskim powodują szkody i dlatego pójdą na odstrzał. Projekt zarządzenia w tej sprawie wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Przyrodnicy są oburzeni, twierdząc, że zwierzęta te przynoszą więcej pożytku niż szkód.