Zima daje o sobie znać w coraz większej liczbie miejsc na świecie. Można powiedzieć, że teraz oficjalnie zawitała także do Bułgarii i Serbii. Ulice w miastach są zaśnieżone i śliskie, przez co występują kolizje i wypadki.
Pogoda w ostatnich dniach dała się we znaki mieszkańcom Grecji. W Atenach woda zalała metro, a na ulicach powstały rzeki błota. Na wyspie Zakintos zginął mężczyzna.
Szczątki tych zwierząt znaleziono w Krasiejowie, w południowej Polsce. Według naukowców są to największe do tej pory poznane latające gady z triasu. Model ozimka można obejrzeć w Muzeum Ewolucji PAN w Warszawie.
Zakopane zapadło w zimową aurę. Piękne śnieżne krajobrazy z pewnością zachęcą turystów do wcześniejszego rozpoczęcia sezonu. Wszędzie jest biało - spadło tam aż 40 cm śniegu, który przy temperaturze -17 st. C na pewno jeszcze długo się utrzyma. W wędrówkach musimy jednak zachować rozsądek - w górach obowiązuje 3 stopień zagrożenia lawinowego.
Ciepłe mleko, olejek lawendowy, liczenie owiec nie pomagają i nadal nie możesz zasnąć? Poznaj sztuczkę, dzięki, której natychmiast uśniesz. Sekret leży w oddychaniu.
Pogoda w najbliższych dniach będzie wyjątkowo trudna. Temperatura o poranku spadnie miejscami do -12 st. C, poprószy śnieg oraz dokuczy nam porywisty wiatr, który chwilami rozpędzi się do 80 km/h.
Warunki drogowe mogą być bardzo trudne w większości kraju - na wschodzie, północy i centrum. Na jezdnię spadnie śnieg i deszcz ze śniegiem. Prosimy zachować szczególną ostrożność i dostosować jazdę do warunków na drogach.
Oblodzone drogi, zakorkowane drogi i stłuczki to obraz na drogach w województwie śląskim. Samochody nie mogły podjechać na wzniesieniach. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy od Was wiele nagrań i zdjęć m.in. z Bytomia, Chorzowa czy Dąbrowy Górniczej.
Pogoda w północnej Polsce jest niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia przed sztormem. Taka pogoda powoduje, że wody w rzekach i w morzu mogą przekraczać stany alarmowe.
W poniedziałek na północy kraju silnie wiało. Wiatr, wiejący z prędkością około 100 km/h, powodował tworzenie się ogromnych fal na Bałtyku, które naruszyły konstrukcję molo w Gdańsku i zatopiły łodzie.
Choć leśnicy cały czas monitorują lasy, zdarza się, że zwierzęta wpadają z zastawiane przez kłusowników pułapki. W okolicach Piły taki los spotkał ostatnio młodego wilka.
Do Polski napływa lodowate powietrze z Arktyki. Oznacza to powrót zimy i mroźne temperatury. Biały puch pokrył wiele regionów naszego kraju. Na Kontakt 24 otrzymujemy zdjęcia Waszych miejscowości, gdzie zrobiło się biało. Zobacz relacje reporterów.
Sztormowy wiatr szaleje na północy kraju. W porywach może osiągnąć prędkość do 100 km/h. W związku z gwałtowną pogodą Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne pierwszego oraz drugiego stopnia.