Najbliższe dni zapowiadają się bardzo jesiennie, a chwilami wręcz zimowo. Spodziewamy się opadów nie tylko deszczu, ale także deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Miejscami będzie im towarzyszył silny wiatr.
Selma dotarła do wybrzeża Ameryki Środkowej. Niesie ze sobą intensywne opady deszczu i silny wiatr. Żywioł stracił na sile, stał się tropikalną depresją.
W Kolumbii Brytyjskiej padł śnieżny rekord. Intensywne opady sparaliżowały ruch, wielu mieszkańców zostało odciętych od prądu. W ciągu jednego dnia spadło ponad 20 centymetrów śniegu.
Wiele jest sposobów na świętowanie Halloween, jednak ten wydaje się wyjątkowo oryginalny. Dyrekcja zoo w Maryland postawiła na słonie, które rozgniatają symbol tego amerykańskiego święta - pękate dynie.
29 października przypada Światowy Dzień Udaru Mózgu. Z tej okazji Fundacja Udaru Mózgu wydała niepokojący raport, z którego wynika, że udar mózgu nie jest jedynie chorobą osób starszych.
Skamieniały szkielet wielkiego gada morskiego odkryto w Indiach. "Potwór" ma 150 milionów lat, pochodzi z okresu jury. - To niezwykłe odkrycie - naukowcy cieszą się z niespodziewanego znaleziska.
Kolejny cyklon tropikalny może w najbliższych dniach rozwinąć się na Atlantyku. W okolicach Nikaragui pojawił się układ niskiego ciśnienia. Jak podało w piątek amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (NHC), istnieje 80 procent szans, że w ciągu najbliższych dwóch dób może stać się cyklonem.
Od ponad dwóch tygodni włoscy strażacy walczą z pożarami na zachód od Turynu. W piątek po południu media doniosły o ponownym pogorszeniu się sytuacji, określając ją jako "skrajnie niebezpieczną". Poinformowano o jednej ofierze śmiertelnej.
W najbliższych dniach pogoda nie będzie nas rozpieszczać. W wielu regionach wystąpią opady deszczu, miejscami może popadać deszcz ze śniegiem. Termometry pokażą od 4 do 12 stopni.
O 30 procent w stosunku do zeszłego roku wzrosła liczba osób z objawami grypy i chorób grypopodobnych. Lekarze biją na alarm - wiele osób lekceważy objawy lub myli chorobę z przeziębieniem. Tymczasem nieleczona grypa może prowadzić do groźnych powikłań.
W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. Cofniemy wskazówki zegarów z godziny 3.00 na 2.00. Dzięki temu zyskamy godzinę snu, ale zdaniem części naukowców konsekwencje dla organizmu są trudne do oszacowania.
Silny wiatr i intensywne opady śniegu w północno-zachodniej części Chin. Władze regionu spodziewają się znacznego spadku temperatury, wprowadzono ostrzeżenia pogodowe.
Na zdjęciach satelitarnych z października widoczne są pasy chmur, nazywane "rzekami atmosferycznymi". Temu zjawisku towarzyszą duże opady deszczu i silny wiatr.
Wulkan błotny w Sidoarjo we wschodniej Jawie, w Indonezji, stale od maja 2006 roku wyrzuca z siebie ogromne ilości błota. Naukowcy po latach pracy ustalili, dlaczego tak się dzieje.
Najbliższe dni będą bardzo trudne szczególnie dla osób wrażliwych na zmiany pogodowe. W zaledwie trzy doby barometry odnotują duże wahania ciśnienia atmosferycznego.
Najbliższe dni będą deszczowe. W weekend spodziewamy się także bardzo silnego wiatru, który w porywach osiągnie prędkość do 80-100 kilometrów na godzinę. Możliwe są też burze.
Spadek temperatury poniżej zera, silny wiatr i opady śniegu i deszczu ze śniegiem - tak rysuje się prognoza pogody na najbliższe dni. Synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek wyjaśnia, czego możemy się spodziewać na przełomie października i listopada.
Jest jednocześnie fascynujący i obrzydliwy - przynajmniej w ocenie internautów, którzy pod tym filmem zostawili ponad czterdzieści tysięcy komentarzy. Nagranie przedstawiające niezwykłego owada stało się prawdziwym hitem internetu.
Dwa miesiące po przejściu huraganu Harvey zmarła kolejna osoba. Mężczyzna pomagał przy odbudowywaniu budynków. Kiedy trafił do szpitala z raną na ramieniu, zdiagnozowano u niego infekcję spowodowaną przez mięsożerne bakterie.
Cztery osoby zginęły, a kilka uznaje się za zaginione. Intensywne opady deszczu pojawiły się w okolicy Burgas i Kameno w Bułgarii. Mogły być przyczyną uszkodzenia zapory, co doprowadziło do powodzi.
Fala upałów przetacza się przez południową Kalifornię. Wysoka temperatura, która utrzymuje się od dłuższego czasu, jest zagrożeniem dla zdrowia i życia mieszkańców. Jest to jeden z czynników, który przyczynił się do pożarów.