W górach wieje silny wiatr, miejscami może osiągnąć nawet 100-120 kilometrów na godzinę. To nie jedyne niebezpieczne "incydenty" pogodowe prognozowane na niedzielę. Miejscami poziom wody w rzekach może się podnieść.
Jak donoszą naukowcy, korzystanie z technologii - bierne i czynne - nawet na dwie godziny przed snem prowadzi do hormonalnych zmian, a tym samym do zaburzeń snu. Po nocy przespanej nad laptopem obudzimy się osowiali i zmęczeni.
W ostatnim tygodniu października satelity ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) i misji NASA SOHO (Solar and Heliospheric Observatory) zaobserwowały przelot komety 96P.
Pracownicy zoo we Władywostoku musieli rozdzielić nowo narodzonego lamparta amurskiego od jego temperamentnej matki. Młode oddano pod opiekę psu rasy golden retriever.
Naukowcy od wielu lat głowili się nad zagadką, jaką stanowiła pewna populacja orangutanów żyjąca na Sumatrze. Jej przedstawicieli w końcu zidentyfikowano jako nowy gatunek z rodziny człowiekowatych.
Po kilku dniach z deszczem na niebie będziemy widywać słońce. Jak na listopad, będzie dość ciepło - w prawie całym kraju temperatura przekroczy 10 stopni Celsjusza.
U wybrzeża Salwadoru w Ameryce Środkowej znaleziono setki dryfujących martwych żółwi. Przedstawiciele władz zastanawiają się, co mogło spowodować taką katastrofę.
Rozmiary dziury ozonowej niepokoją nas od dekad, a globalnym wysiłkom na rzecz jej zmniejszenia nie ma końca. W tym roku przypomina jednak stan z 1988 roku.
Zdaniem amerykańskich meteorologów nad północną Japonię w weekend może dotrzeć skażone substancjami promieniotwórczymi powietrze. Zagrożona jest wyspa Hokkaido oraz północ Honsiu.