Najnowsze

Najnowsze

-30 st. C i pół metra śniegu

W nocy sylwestrową 1978/1979 r. Polskę skuł mróz i zasypał śnieg. W ogromnych zaspach stanęły pociągi i autobusy, a temperatura spadła do -30 st. C.

Jak przygotować psa do sylwestra

Nam kojarzy się ze świętowaniem, ale dla zwierzaków to bardzo stresujący czas. Przestraszone hukiem sylwestrowych petard często nie mogą znaleźć sobie miejsca i są bardzo poddenerwowane. Co zrobić, by nasz pies spokojnie przeżył sylwestra?

Jak jeździć zimą, żeby uniknąć wypadku

Prowadzenie auta zimą jest szczególnie niebezpiecznie. Gdy na jezdni leży śnieg lub pokrywa ją lód, łatwo wpaść w poślizg. Ponadto zawieje, zamiecie i śnieżyce ograniczają widzialność. Zobacz, jak jeździć bezpiecznie zimą.

Grecy zaskoczeni ilością śniegu. Przysypał nawet południowe wybrzeże

Czwartek przywitał Greków śniegiem. W ciągu ostatnich kilku dni zimno i chłód nasiliły się w tym rejonie, a meteorolodzy prognozują stopniową poprawę sytuacji na sylwestra. Na razie ludność, zwłaszcza na przedmieściach Aten, zmaga się z utrudnieniami na drogach i w komunikacji miejskiej, a statki pozostają zadokowane w porcie.

Ubierzcie się ciepło w sylwestrową noc

Nadchodzące dni będą pogodne i słoneczne. Niestety, temperatura spadnie. Termometry wskażą od -7 st. C w nocy do 5 st. C w dzień. Ubierzcie się ciepło, jeśli chcecie spędzić sylwestra na dworze.

Miejscami śnieg na drogach

Prawie w całym kraju warunki do jazdy będą korzystne. Na południowym wschodzie warunki drogowe mogą być utrudnione przez słabe opady śniegu. W Tatrach spadnie więcej śniegu, nawet do 10 cm.

"Nie walczyłam o siebie"

- Bałam się zasnąć, bo wiedziałam, że zamarznę - mówi Karen Klein, która przeżyła morderczy marsz przez pustkowie, w poszukiwaniu pomocy. 46-latka przeszła 44 kilometry w śniegu i mrozie, żeby ratować męża i synka.

Trzeci stopień zagrożenia lawinowego

W Tatrach od kilkudziesięciu godzin pada śnieg. Wysoko w górach pokrywa śnieżna ma ponad metr grubości, a zagrożenie lawinowe wzrosło. Zobacz film, na którym widać jak trudne są warunki pogodowe w górach.

Spadło tyle deszczu, że na skałach powstały wodospady

Rekordowa ilość opadów w Australii sprawiła, że na obszarze Terytorium Północnego na suchych zazwyczaj skałach Uluru pojawiło się tyle wody, że utworzyła ona malownicze wodospady. Tak gwałtowny napływ wody doprowadził też do zamknięcia słynnego parku narodowego Uluru-Kata Tjuta.