Osa produkowana w Warszawie od 1959 r. to: furgonetka, hulajnoga, rower czy skuter? Na to pytanie za tysiąc złotych w "Milionerach" odpowiadał pan Marcel Pawleta z Opola.
Czyją areną jest tatami: judoków, monster trucków, dyskoboli czy pięściarzy? Na to pytanie z "Milionerów" za 20 tysięcy złotych odpowiadała pani Joanna Gąsiorowska z Warszawy.
Słowniki etymologiczne podają, że dupna mogiła to: lesisty pagórek, odpowiednik dzisiejszej cholery, próżny grób czy nocnik? Na to pytanie odpowiadał pan Bogdan Wójcik z Gdyni.
Stójka to charakterystyczna postawa, w której pies myśliwski po zwietrzeniu zwierzyny: staje na tylnych łapach, podnosi przednią łapę, łączy uszy nad głową czy końcem ogona dotyka grzbietu? Na to pytanie odpowiadał pan Marcin Zagrajek z Warszawy.
Kwitnąca na żółto forsycja pośrednia to znak, że niedługo: z drzew spadną liście, zazielenią się ogrody, skończy się lato czy zacznie się zima? Na to pytanie odpowiadał pan Maksymilian Marcinowski z Poznania.
Jaką stronę świata zawiera słowo Jugosławia: północ, południe, wschód czy zachód? Na to pytanie z "Milionerów" za pięć tysięcy złotych odpowiadała pani Hanna Bumba z Krakowa.
Sztuczkowe spodnie: to rodzaj gipsowego opatrunku, ekwipunek sztukmistrza, są obcisłe dzięki lycrze czy szyje się z wełny w prążki? Na to pytanie odpowiadał pan Jakub Walczak z Łodzi.
Charakterystycznym tłem dla renesansowych portretów jest: różowa draperia, lustrzana tafla, szachownica czy pejzaż? Na to pytanie odpowiadał pan Radosław Budziszewski z Wrocławia.