Teleserwis

Teleserwis

Wysiadka ze spadochronem

Jean Baptiste Chandelier to francuski zawodowy paralotniarz i filmowiec. Jego praca jest jednocześnie jedną z jego największych pasji. Sam przyznaje , że często nie może się doczekać kolejnego lotu. Nawet wtedy, kiedy prowadzi samochód. Sądzimy, że w tym wypadku poleci trochę po kosztach.

Taniec dronów

100 dronów jednocześnie w powietrzu - taki niezwykły pokaz odbył się w amerykańskim Palm Springs. Pokaz wymagał ogromnego wysiłku całego sztabu inżynierów i pozwolenia od Federalnej Administracji Lotnictwa. Organizatorzy już teraz zapowiadają, że następnym razem, bezzałogowców będzie tysiąc. Trzymamy za słowo!

Horyzont Historii w PKiN

Choć wehikuły czasu jeszcze nie istnieją, to czasem można cofnąć się w czasie i poznać przeszłość. W pałacu Kultury i Nauki otwarto wystawę "Horyzont historii". Dzięki technologii 3D zwiedzający będą mogili zobaczyć jak na przestrzeni ostatniego tysiąclecia zmieniła Warszawy.

Wirtualny artysta

Płótna, farby i pędzle już niedługo mogą odejść do lamusa. Firma Google pochwaliła się nowym sposobem tworzenia sztuki o nazwie Tilt Brush. Tym razem - w wirtualnej rzeczywistości. Wystarczy założyć specjalne gogle chwycić w dłoń kontroler, włączyć program i przystąpić do tworzenia dzieła. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, bo dzięki systemowi można narysować... dosłownie wszystko i w różnych barwach.

Kung-fu 2.0

Nowe spojrzenie na wcale nie młodą sztukę walki. Niezwykłe wizualizacje wykonał niemiecki artysta Tobias Gremmler. Wzorce - czerpał od najlepszych. W projekcie wzięli bowiem udział dwaj mistrzowie kung - fu Wong Ju Kał oraz Li Szek Lin.

Indie na dwóch kółkach

Litewski podróżnik Jacob Laukaitis zamiast robić zdjęcia, woli nagrywać filmy. Jego najnowszy projekt powstał w Indiach. Na swoim motocyklu, mężczyzna odwiedził 3 stany tego kraju. Towarzyszył mu Internauta, którego nasz bohater poznał w trakcie swojej poprzedniej eskapady na Bałkany.

Rekordowa przeprawa

Zwycięski duński projekt przeprawy, która połączyć ma miasta Zhongshan oraz Shenzhen na południowym wschodzie Chin. Dwudziestocztero kilometrowa całość składać się ma z dwóch mostów i dwóch sztucznych wysp, połączonych najszerszym na świecie podwodnym tunelem. W każdą stronę prowadzić będą aż 4 pasy ruchu, dzięki czemu z przeprawy może korzystać nawet 90 tysięcy aut dziennie.

Elektryczny Kosynier znad Wisły

Motoryzacyjna perełka prosto z Polski. To Kosynier elektryczny - motorower, który swą stylistyka nawiązuje do dawnych motocykli. Pojazd rozpoczyna dopiero podróż do serc i umysłów klientów - zbiórka na uruchomienie produkcji trwa w sieci.

Żołnierskie ćwiczenia

Biała Góra zazieleniła się od mundurów. W ośrodku ćwiczeń swoje wyszkolenie sprawdzali żołnierze 5. Kresowego batalionu saperów. Była przeprawa desantowa, załadunek i przewóz sprzętu, a wszystko wyglądało tak.

Lublin z lotu ptaka

W Teleserwisie zapraszamy Państwa na wycieczkę do Lublina. Miasto od lat zachwyca swoją ponad 700-letnią historią, a teraz, dzięki projektowi "Sezon Lublin" będzie można poznać je jeszcze lepiej. Od minionej soboty do 3 maja w mieście dziać się będzie wiele - w sumie 290 wydarzeń, skierowanych do różnych osób w różnym wieku. Spójży zatem na Lublin z nowej, lepszej perspektywy.

Farma drukarek

Trójwymiarowy druk dostępny dla mas. W Gliwicach powstała "farma drukarek 3D". Każdy może tam przyjść i wydrukować sobie przestrzenny model.

Startupy na start!

400 menadżerów korporacyjnych, 300 startupów, 250 inwestorów z całego świata i ponad 3 tysiące spotkań - tak w liczbach można podsumować targi Wolves Summit 2016. Kinoteka Pałacu Kultury i Nauki po brzegi wypełniła się pasjonatami nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań.

TiqDiet na straży diety

Na targach Wolves Sammit zaprezentowało się wiele ciekawych start'up, czyli biznesów które dopiero stawiają pierwsze kroki. Wśród nich między innymi TiqDiet - aplikacja pomagająca utrzymać dietę.

Tour de Paris

W Teleserwisie zapraszamy na krótką wycieczkę po stolicy Francji. Film przedstawiający słynne zabytki oraz ciekawe zakątki miasta powstał w czasie dwutygodniowego urlopu, jaki w Paryżu spędził amerykański filmowiec Tyler Fairbank.

Elektryczny rekord

Przyszłość motoryzacji - rysuje się elektryzująco. Prężny rozwój pojazdów na prąd powoduje coraz ostrzejszą rywalizację między projektantami i producentami . A tam gdzie rywalizacja - tam i rekordy. Najnowszy, ustanowili konstruktorzy ze Stanów Zjednoczonych.

Świat na plecach

Choć artystyczny pomysł o którym teraz zrodził się nad Wisłą, to w zdjęciach widać cały świat. To fotograficzny projekt Pani Karoliny, która podróżuje, zwiedza rozmaite zakątki świata i podziwia je w pozycji horyzontalnej. Zdjęcia można teraz podziwiać w ramach Biennale w Poznaniu.

Elektryczny i polski

Nowy rok akademicki to nowe wyzwania. Zaprojektowanie elektrycznego gokarta całkowicie od zera to jedno z największych wyzwań . Studenci z Warszawy na warsztat wzięłi ramę, napęd i elektronikę. Wszystko to ma rozpędzić pojazd od zera do stu kilometrów w około 4 sekundy. Takie wyniki z pewnością przydadzą się podczas przyszłej edycji wyścigów elektrycznych gokartów we Francji. Mamy nadzieję, że nie będzie poślizgu.

Motocyklem po Bałkanach

O tajemniczym uczuciu łączących mężczyzn i ich motocykle powstało już wiele piosenek i filmów, ale to nie znaczy że nie mogą powstać kolejne - z takiego właśnie założenia wyszedł Jakob Laukaitis, który kupił starszą od siebie maszynę i wyruszył w samotną podróż po Bałkanach. W miesiąc przejechał ponad osiem tysięcy kilometrów odwiedzając przy tym 15 krajów. Swoją eskapadę podróżnik skrzętnie dokumentował. Tak powstały swoiste bałkańskie dzienniki motocyklowe, którymi Laukaitis podzielił się z Teleserwisem.

Piłka nożna na miękko

Zamiłowanie do alternatywnej wersji popularnego sportu - tym razem drużynowego - ma także ta grupa znajomych z Bangkoku. Przed wyjściem na murawę zawodnicy założyli na siebie przezroczyste, dmuchane kule. Choć bieganie w takim rynsztunku nie należy do najprostszych, zdecydowanie zmniejsza ryzyko kontuzji. Nawet przy bardzo ostrym współzawodnictwie.

Rekordowa aukcja

Milion 400 tys. euro za klacz. Taką rekordową dla polskiej hodowli sumę, za konia czystej krwi arabskiej, zapłacił nabywca ze Szwajcarii. Klacz zlicytowano na prestiżowej aukcji Pride of Poland w Janowie Podlaskim. Nowy nabytek Szwajcara to utytułowana siwka - 10-letnia Pepita z Janowa Podlaskiego.