TVN24 | Poznań

"Zawód kieszonkowca nie umiera". Kamery nagrały, jak kradnie portfel

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Gostyń: kradzież portfela seniorce w markecie nagrały kamery
Gostyń: kradzież portfela seniorce w markecie nagrały kameryWielkopolska policja
wideo 2/6
Wielkopolska policjaGostyń: kradzież portfela seniorce w markecie nagrały kamery

Policjanci z Gostynia zatrzymali 64-latka podejrzanego o kradzież portfela starszej kobiecie. Do zdarzenia doszło w jednym z marketów. Wszystko nagrały kamery monitoringu.

Do kradzieży doszło 31 lipca w jednym z marketów w Gostyniu. Starszy mężczyzna wykorzystał chwilową nieuwagę starszej kobiety i z otwartej torebki, którą miała zawieszoną na ramieniu, ukradł portfel. Kobieta straciła 710 złotych.

Dzięki nagraniom z kamer monitoringu policjanci mogli zobaczyć, jak dokładnie wyglądał przebieg tego zdarzenia. Film zamieścił na Twitterze Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. "Zawód kieszonkowca nie umiera" - napisał.

- Ta sytuacja pokazuje, jak ostrożnym należy być podczas robienia zakupów. Kieszonkowcy wykorzystują nawet najmniejszy moment nieuwagi swojej ofiary, nie odpuszczają nadarzającym się okazjom, które niestety często sami stwarzamy - zwraca uwagę Monika Curyk z gostyńskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

64-latek oddał pieniądze

W ustalenie sprawcy kradzieży zaangażowani zostali dzielnicowy i policjanci operacyjni z Gostynia. Udało im się wytypować i zatrzymać w tej sprawie podejrzanego. To 64-letni mieszkaniec Kostrzyna Wielkopolskiego.

- 64-latek usłyszał zarzut kradzieży i poddał się dobrowolnie karze. Mężczyzna zwrócił pieniądze, które ukradł. Jeszcze tego samego dnia policjanci przekazali je pokrzywdzonej kobiecie - przekazuje Curyk.

Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej notowany za kradzieże i oszustwa. - Po wykonaniu z zatrzymanym czynności procesowych został on przekazany funkcjonariuszom ze Śremu, jak się okazało tam również dokonał kradzieży - kończy Curyk.

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Wielkopolska policja

Pozostałe wiadomości