Ciężarówka z drewnem przewróciła się na placu manewrowym. Nie żyje kierowca

Autor:
mm/tok
Źródło:
TVN24 Pomorze
Do tragedii doszło na terenie zakładu w Zakurzewie pod Grudziądzem
Do tragedii doszło na terenie zakładu w Zakurzewie pod Grudziądzem
wideo 2/5
Do tragedii doszło na terenie zakładu w Zakurzewie pod Grudziądzem

Tragedia na terenie zakładu gospodarki odpadami w Zakurzewie (woj. kujawsko-pomorskie). Mężczyzna prowadził auto z kontenerem załadowanym drewnem. Pojazd przewrócił się na placu manewrowym, zjeżdżając z górki, a kierujący nim 55-latek zmarł. Okoliczności wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury.

Jak poinformował młodszy aspirant Łukasz Kowalczyk z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, zgłoszenie wpłynęło do policjantów w środę o godzinie 8.40.

- Mężczyzna podczas przewozu drewna poniósł śmierć na miejscu. Na terenie zakładu gospodarki odpadami w Zakurzewie pracowali policjanci pod nadzorem prokuratury - przekazał.

Zakurzewo. Ciężarówka przewróciła się na placu

Starszy brygadier Paweł Korgol, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu, wyjaśnił, że samochód ciężarowy, którym kierował 55-latek, najprawdopodobniej zakręcał na placu manewrowym między budynkami, zjeżdżając z górki, w wyniku czego doszło do wywrócenia pojazdu.

Do tragedii doszło na terenie zakładu w Zakurzewie pod GrudziądzemKP PSP w Grudziądzu

- Zakład jest usytuowany w ten sposób, że są znaczne różnice w nachyleniu terenu i niewykluczone, że pojazd przewrócił się, zjeżdżając na łuku z górki. Pracownicy zakładu jako pierwsi rozpoczęli działania ratownicze. Ewakuowali mężczyznę z samochodu i rozpoczęli reanimację. Używali także defibrylatora, w który był wyposażony zakład. Następnie strażacy przejęli reanimację aż do momentu przybycia karetki - zaznaczył strażak.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/tok

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP w Grudziądzu

Pozostałe wiadomości