TVN24 | Pomorze

"Ratownik nie zauważył pływającego mężczyzny i uderzył w niego motorówką". 49-latek trafił do szpitala

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Akcja ratunkowa w Grzybku (Kujawsko-Pomorskie)
Akcja ratunkowa w Grzybku (Kujawsko-Pomorskie)Magdalena/Kontakt 24
wideo 2/6
Magdalena/Kontakt 24Akcja ratunkowa w Grzybku (Kujawsko-Pomorskie)

Ratownik WOPR podczas patrolu nie zauważył pływającego 49-latka i uderzył w niego motorówką - ustalili wstępnie policjanci. Mężczyzna trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności zdarzenia, a prezes Wdeckiego WOPR mówi: to jeden z najlepszych ratowników, wiele razy brał udział w ratowaniu ludzkiego życia.

Do wypadku doszło po godzinie 14 w niedzielę. Ratownik wpłynął motorówką na pływającego 49-latka na obszarze Zalewu Żurskiego w miejscowości Grzybek (woj. kujawsko-pomorskie).

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego pracujących na miejscu, podczas patrolu łodzią motorową ratownik WOPR nie zauważył pływaka, w wyniku czego doszło do najechania na mężczyznę - mówi sierżant Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Poszkodowany z obrażeniami nóg trafił do szpitala. Jak informuje Ejankowski, ratownik był trzeźwy.

Ratownik WOPR wpłynął motorówką na pływającego mężczyznę Kontakt 24

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Jeden z najlepszych ratowników"

Witold Guber, prezes Wdeckiego WOPR, informuje w rozmowie z TVN24, że mężczyzna, który uderzył motorówką w 49-latka, jest ratownikiem od około 20 lat.

- To jeden z najlepszych ratowników. Ma ogromną wiedzę, jest instruktorem ratownictwa, kajakarstwa, ma uprawienia stermotorzysty. Brał też udział w ratowaniu ludzi - stwierdził Guber.

Dodał, że nie wie, co dokładnie wydarzyło się w niedzielę, bo nie było go na miejscu. - Podejrzewam, że mógł to być nieszczęśliwy wypadek. Do zdarzenia nie doszło na kąpielisku w Grzybku, tylko po drugiej stronie. Tam rzadko ktoś pływa - mówi.

Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniać teraz będzie policja.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Grzybek

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości