Jeszcze w tym roku niektóre sześciolatki mogą pójść do szkoły, jeśli politycy zakończą reformę oświaty. Na rozpoczynającym się w środę trzydniowym posiedzeniu Sejmu posłowie zajmą się rządowym projektem zmian w ustawie o systemie oświaty. To ten projekt zakłada m.in. obniżenie wieku obowiązku szkolnego z 7 do 6 lat.
Według projektu nowelizacji, w 2009 r. do szkoły podstawowej trafią sześciolatki urodzone w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2003 r., których rodzice wyrażą taką wolę. O tym, że rodzice mają takie prawa, będą poinformowani przez władze samorządowe do 15 lutego.
Przegłosują weta prezydenta
Sejm rozpatrzy też sprawozdanie komisji dotyczące projektu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, który przewiduje wprowadzenie przymusu identyfikacji osób wchodzących na mecze oraz zwiększenie kar za łamanie przepisów.
W porządku obrad były też weta prezydenta do dwóch ustaw: o ratyfikacji Konwencji ws. kontaktów z dziećmi oraz o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Jak poinformował we wtorek marszałek Bronisław Komorowski poinformował, że na prośbę prezydenckiej kancelarii przesuwa głosowanie nad wetem do ratyfikacji konwencji i prosi rząd o dodatkowe informacje.
Sejm zajmie się też poprawkami Senatu do ustawy przewidującej obniżenie emerytur dla funkcjonariuszy służb PRL i członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego.
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu