Światełko do Nieba rozświetliło Polskę. Zobacz, jak wyglądało

Polska

Światełko do Nieba nad Warszawą
wideo 2/35

Punktem kulminacyjnym 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Światełko do Nieba. Tradycyjnie rozświetliło wiele polskich miast. Zobacz, jak wyglądało w tym roku.

Na warszawskim placu Defilad znajduje się centrum tegorocznej zbiórki podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W specjalnych namiotach sferycznych zlokalizowano główne studio telewizyjne akcji, na sąsiedniej scenie odbywają się koncerty między innymi zespołów Wilki, Coma i Kobranocka.

Śledź relację minuta po minucie z Finału WOŚP.

Rozświetliło całą Polskę

Światełko do Nieba, które co roku towarzyszy finałowi WOŚP, odbyło się zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Pokazy sztucznych ogni odbyły się także w wielu innych miejscowościach m.in. w Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Olsztynie, Zielonej Górze, Rzeszowie.

Tradycyjny pokaz sztucznych ogni wieńczy cały dzień z happeningami, imprezami sportowymi i koncertami. O tym, jak wspieracie orkiestrę w swoich miastach, można poinformować nas za pomocą hasztaga #WOSPwTVN24 w mediach społecznościowych.

WOŚP można wspierać przez datki do puszek wolontariuszy, za pośrednictwem internetu, SMS-ów oraz uczestnicząc w charytatywnych aukcjach. Wylicytować można jeszcze m.in. komplet wizytowy pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, fotel Andrzeja Wajdy, zaproszenie na obóz sportowy Anny Lewandowskiej, czy gitarę Slasha z Guns N’ Roses.

TWÓRZ RAZEM Z NAMI WIELKĄ MAPĘ ORKIESTROWYCH SERC

Zobacz, jak wyglądało Światełko do Nieba w różnych polskich miastach:

Światełko do Nieba na finał zbiórki dla WOŚP

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce.

Powstała w 1993 roku - od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

W ciągu 25 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 830 mln złotych. 2 stycznia 2018 roku fundacja podała, że na dwa tygodnie przed 26. Finałem WOŚP w różnego rodzaju aukcjach i zbiórkach przekroczono próg miliona złotych.

W ubiegłorocznym 25. Finale, WOŚP zebrała 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 groszy. Pieniądze były przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Celem tegorocznego 26. Finału WOŚP jest pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Pieniądze trafią na wyposażenie szpitali położniczych w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, czy specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry.

Autor: PTD/aw / Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: WOŚP Damian Mekal

Magazyny:
Raporty: