Debata "Pokonać biedę". "Brakowało praktycznie wszystkiego. Dwie paczki makaronu to był obiad na tydzień"

Źródło:
TVN24
Droń-Mękal: To był ogromny wstyd. Nie potrafiłam się przyznać do moich problemów ani poprosić kogoś o pomoc
Droń-Mękal: To był ogromny wstyd. Nie potrafiłam się przyznać do moich problemów ani poprosić kogoś o pomocTVN24
wideo 2/7
Droń-Mękal: To był ogromny wstyd. Nie potrafiłam się przyznać do moich problemów ani poprosić kogoś o pomocTVN24

To był ogromny wstyd. Nie potrafiłam się przyznać do moich problemów ani poprosić kogoś o pomoc. Gdyby nie wolontariusze, nie nauczyłabym się mówić słowa "proszę" - opowiadała w TVN24 Elżbieta Droń-Mękal, wolontariuszka Szlachetnej Paczki, która sama - właśnie dzięki tej akcji - zmieniła swoje życie. - Dzisiaj jestem zupełnie innym człowiekiem niż wtedy, kiedy dostawałam pomoc ze Szlachetnej Paczki. Zostałam wolontariuszką, żeby się odwdzięczyć - mówiła druga gościni programu Monika Szczepanik.

W pierwszej części debaty "Pokonać biedę" rozmawiały wolontariuszki Szlachetnej Paczki, które kiedyś same skorzystały z pomocy darczyńców: Elżbieta Droń-Mękal i Monika Szczepanik.

OGLĄDAJ CAŁĄ DEBATĘ W TVN24 GO

"Brakowało praktycznie wszystkiego"

- Dla mnie rozmowa o moich problemach, o tym wszystkim, co wydarzyło się w moim życiu, była ogromnym wstydem. Nie potrafiłam się do tego przyznać, a prosić kogoś o pomoc... Nigdy w życiu! - mówiła Droń-Mękal.

- W moim przypadku jako pierwszy zareagował psycholog ze szkoły, który rozmawiał z moimi dziećmi. Bo ode mnie nauczyciel i nikt inny się tego nie dowiedział - opowiadała.

Wyjaśniała, że "wstydziła się swoich błędów życiowych". - Czułam, że ta sytuacja, w której się znalazłam, to jest moja wina. Obwiniałam samą siebie. Dopiero rozmowa z wolontariuszkami i to, że opowiedziałam im całe swoje życie, spowodowała, że inaczej na to spojrzałam. Do dzisiaj dziękuję tym wolontariuszkom, bo gdyby nie one, nie nauczyłabym się mówić słowa "proszę". Takie osoby są bardzo potrzebne - podkreślała Droń-Mękal.

Mówiła też, jak wyglądało jej życie, zanim otrzymała pomoc. - Przede wszystkim musiałam codziennie dokonywać wyboru. Czy tego dnia kupię coś do jedzenia, czy kupię środki czystości. Brakowało praktycznie wszystkiego. Dla nas dwie paczki makaronu to był obiad na cały tydzień. Najczęściej takim rodzinom trzeba żywności i środków czystości - wskazywała.

"Dzisiaj jestem innym człowiekiem. Zostałam wolontariuszką, żeby się odwdzięczyć"

- W 2014 roku ja nie wiedziałam, że ktoś z boku widzi, że ja potrzebuję pomocy, że moja rodzina potrzebuje pomocy. Robiłam wszystko, żeby nikt nie zauważył tego, że czegoś nam brakuje - mówiła Monika Szczepanik.

- Zauważyła to mama koleżanki z klasy mojej córki. Widzieli, że nie wysyłam dziecka na wycieczki, że nie zawsze może iść do kina. Ta mama próbowała nas zgłosić do Szlachetnej Paczki. Ja na początku nie chciałam się zgodzić. Też się tego wstydziłam. Mówiłam, że nie potrzebuję żadnej pomocy - wspominała.

Nawet wtedy, kiedy umówiła się z wolontariuszką na spotkanie, wątpliwości nie minęły. - Ja się wystraszyłam tego, że będę musiała komuś powiedzieć, że nam brakuje. Próbowałam odwołać do spotkanie - powiedziała Szczepanik.

- Dzisiaj jestem zupełnie innym człowiekiem niż wtedy, kiedy dostawałam pomoc ze Szlachetnej Paczki. Zostałam wolontariuszką, żeby się odwdzięczyć - mówiła.

Droń-Mękal: To był ogromny wstyd. Nie potrafiłam się przyznać do moich problemów ani poprosić kogoś o pomoc
Droń-Mękal: To był ogromny wstyd. Nie potrafiłam się przyznać do moich problemów ani poprosić kogoś o pomocTVN24

"Po zapłaceniu rachunków i wykupienia lekarstw zostaje jej na cały miesiąc 200 złotych"

W drugiej części debaty głos zabrali eksperci. Profesor Ryszard Szarfenberg z Uniwersytetu Warszawskiego, przewodniczący Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu, stwierdził, że temat walki z ubóstwem jest bardzo istotny w wielu krajach na świecie.

- Nawet w krajach dużo bogatszych od Polski walka z biedą, ubóstwem jest ważnym celem. Na przykład w USA walka z niepewnością żywieniową jest wysoko na agendzie walki z ubóstwem. Nie ma zdziwienia, zwłaszcza teraz, gdy mamy do czynienia z kryzysem kosztów życia. Dla ludzi jest intuicyjnie rozpoznawalne, że to jest problem, na który teraz powinniśmy zwrócić uwagę - powiedział.

Prof. Szarfenberg: nawet w krajach dużo bogatszych od Polski walka z ubóstwem jest ważnym celem
Prof. Szarfenberg: nawet w krajach dużo bogatszych od Polski walka z ubóstwem jest ważnym celemTVN24

Agata Nosal-Ikonowicz, przewodnicząca Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej mówiła, jaki obraz jawi jej się przed oczami, gdy słyszy o osobach biednych. - To są dla mnie osoby niezdolne do pracy, które pozostają w sferze pomocy społecznej, otrzymują stały zasiłek 719 złotych i są trzymane w sytuacji takiego skrajnego ubóstwa, bo ten ich dochód niewiele się różni od minimum egzystencji - powiedziała.

- Pozostają całymi latami - 10, 15 lat. Na przykład osoby chore psychicznie, które nigdy nie będą mogły pójść do pracy, nie wypracowali sobie renty. Ich jest coraz więcej - dodała.

Nosal-Ikonowicz: osoby niezdolne do pracy otrzymują stały zasiłek 719 złotych i są trzymane w sytuacji skrajnego ubóstwa
Nosal-Ikonowicz: osoby niezdolne do pracy otrzymują stały zasiłek 719 złotych i są trzymane w sytuacji skrajnego ubóstwaTVN24

Joanna Sadzik, prezeska zarządu Stowarzyszenia Wiosna i Szlachetnej Paczki mówiła, że w tym roku przygotowała paczkę dla 67-latki. - Dzisiaj rozmawiałam z wolontariuszką tej osoby. Ta pani ma wypracowaną emeryturę w wysokości 1100 złotych. Niedawno odeszła od męża, który stosował wobec niej przemoc. Musiała się wyprowadzić ze swojego mieszkania, dostała pokój socjalny. Tam nie ma źródła ciepła. Nie wiem, jak można funkcjonować w Polsce bez źródła ciepła - mówiła.

- Ona dostanie od nas kaloryfer, ale na prąd. Otrzymuje to 1100 złotych, ale jest osobą, która nie ma nic. Po zapłaceniu rachunków i wykupienia lekarstw zostaje jej na cały miesiąc 200 złotych - powiedziała Sadzik.

Sadzik o jednej z potrzebujących: po zapłaceniu rachunków i wykupienia lekarstw zostaje jej na cały miesiąc 200 złotych
Sadzik o jednej z potrzebujących: po zapłaceniu rachunków i wykupienia lekarstw zostaje jej na cały miesiąc 200 złotychTVN24

Ada Porowska, prezeska Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, ekspertka Strategie 2050 tłumaczyła, że kobiety są częściej narażone na biedę.

- Pokazują to chociażby protesty opiekunów osób z niepełnosprawnością. To częściej kobiety sprawują opiekę nad chorym członkiem rodziny, to one rezygnują z pracy zawodowej. Muszą martwić się o lekarstwa, jedzenie, rehabilitację. Kobiety częściej zarabiają mniej niż mężczyźni i dużo częściej mają niższe świadczenia emerytalne - wskazywała.

- Jak spojrzymy na statystyki bezdomności, to 80 procent osób to mężczyźni. A to dlatego, że kobiety walczą, one idą do ośrodka pomocy społecznej. 80 procent osób korzystających z pomocy ośrodków to są kobiety. To wojowniczki. One klękają i proszą o pomoc dla swoich dzieci - mówiła.

Porowska: kobiety są częściej narażone na biedę
Porowska: kobiety są częściej narażone na biedęTVN24

Beata Ciepła, prezeska Federacji Polskich Banków Żywności, opowiadała o tegorocznej zbiórce żywności.

- Jako sieć 32 banków żywności z terenu całego kraju w okresie świątecznym organizujemy dodatkowe akcje zbiórek żywności. W ciągu jednego weekendu udało się zebrać 260 tysięcy kilogramów żywności. To pokaźny zastrzyk produktów, które już trafiają do potrzebujących osób. Jesteśmy wdzięczni darczyńcom - powiedziała.

Ciepła: w ciągu jednego weekendu udało się zebrać 260 tysięcy kilogramów żywności
Ciepła: w ciągu jednego weekendu udało się zebrać 260 tysięcy kilogramów żywnościTVN24

Ścigaj: każdy, kto się zwróci do pomocy społecznej, otrzymuje pomock

W ostatniej części debaty Marcin Zaborski rozmawiał z polityczkami: Agnieszką Ścigaj, minister do spraw integracji społecznej i Marzeną Okłą-Drewnowicz z KO, wiceprzewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

- Cały czas mamy dosyć dużą grupę, która jest w skrajnym ubóstwie. Możemy się porównywać do innych krajów Unii. U nas 16 procent osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, a średnia unijna to 22 procent. Ona spada każdego roku i my też mamy spadek. Sytuacja się zmienia - mówiła Ścigaj.

Zapewniła, że "każdy, kto się zwróci do pomocy społecznej, otrzymuje pomoc". - Czy ona jest wystarczająca? O tym możemy dyskutować - przyznała.

Ścigaj: każdy, kto się zwróci do pomocy społecznej, otrzymuje pomoc
Ścigaj: każdy, kto się zwróci do pomocy społecznej, otrzymuje pomocTVN24

Okła-Drewnowicz: przy takiej drożyźnie pomoc finansowa nie może realnie pomóc

Okła-Drewnowicz w kontekście ubóstwa mówiła o programie 500 plus. - Jest tak, że program 500 plus wpłynął na kondycję finansową polskich rodzin. Na pewno tak. (...) Ale to nie miał być program, który miał walczyć z ubóstwem. Przekonywano nas, że to program prodemograficzny. A urodziło się w ostatnim roku najmniej dzieci od drugiej wojny światowej - wskazywała.

- Niestety dzisiaj drożyzna, inflacja, powodują to, że żadna pomoc finansowa, a szczególnie ta zapisana w ustawie o pomocy społecznej, w sytuacji skrajnego ubóstwa nie jest w stanie realnie pomóc - dodała posłanka.

Okła-Drewnowicz: drożyzna powoduje, że żadna pomoc finansowa w sytuacji skrajnego ubóstwa nie jest w stanie realnie pomóc
Okła-Drewnowicz: drożyzna powoduje, że żadna pomoc finansowa w sytuacji skrajnego ubóstwa nie jest w stanie realnie pomócTVN24

Autorka/Autor:ads/kg

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

W australijskim stanie Wiktoria trwa walka z pożarem, który niemal tydzień temu wybuchł na terenie parku narodowego. W niedzielę płomienie ogarniały obszar 34 tysięcy hektarów i wciąż rozszerzały swój zasięg. Mieszkańcy miejscowości sąsiadujących z parkiem musieli opuścić swoje domy i nie wrócą do nich przed świętami.

Musieli uciekać z domów przed świętami. "Ludzie nie są do końca pewni, co się wydarzy"

Musieli uciekać z domów przed świętami. "Ludzie nie są do końca pewni, co się wydarzy"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, The Guardian, ABC News, 9news.com.au

Premier Albanii Edi Rama zapowiedział wprowadzenie blokady na popularną aplikację TikTok - poinformował Reuters. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od stycznia 2025 roku. TikTok domaga się wyjaśnień od albańskich władz.

Zapowiedź zakazu popularnej aplikacji. "Zablokujemy dla wszystkich"

Zapowiedź zakazu popularnej aplikacji. "Zablokujemy dla wszystkich"

Źródło:
Reuters

Samolot z dziesięcioma osobami na pokładzie rozbił się i uderzył w sklep w centrum turystycznej miejscowości Gramado na południu Brazylii. Jak podały władze, nikt z pasażerów nie przeżył.

Samolot spadł na sklep

Samolot spadł na sklep

Źródło:
Reuters

Członek Państwowej Komisji Wyborczej Ryszard Kalisz ujawnił w TVN24, że otrzymał e-mail z informacją, że przewodniczący PKW Sylwester Marciniak "zarządził tryb obiegowy podjęcia uchwał", wśród których ma się znajdować uchwała w sprawie sprawozdania finansowego komitetu wyborczego PiS. Kalisz zgodził się, że jest to próba podjęcia uchwały "tylnymi drzwiami" przez przewodniczącego PKW. Sprawę komentowali politycy PSL, KO, a także szefowa kancelarii prezydenta.

PKW "najwyraźniej chce dopchnąć kolanem możliwość finansowania Prawa i Sprawiedliwości"

PKW "najwyraźniej chce dopchnąć kolanem możliwość finansowania Prawa i Sprawiedliwości"

Źródło:
TVN24

Wielu zagranicznych internautów zachwyciła znajdująca się w Polsce świecąca w ciemności ścieżka rowerowa, na której w nocy jakoby widać odwzorowane gwiazdy i gwiazdozbiory. Jak się okazuje, w kraju mamy takiego rodzaju drogę dla rowerów, ale nie wygląda tak spektakularnie.

Świecąca w ciemności ścieżka rowerowa w Polsce? Prawdziwa tak nie wygląda

Świecąca w ciemności ścieżka rowerowa w Polsce? Prawdziwa tak nie wygląda

Źródło:
Konkret24

Zaparkował na torach tramwajowych i - jak ustalili strażnicy miejscy - poszedł prawdopodobnie na pobliski bazar. Tramwaje nie mogły przejechać swoją trasą, co doprowadziło do paraliżu komunikacyjnego. Kiedy po ponad pół godzinie kierowca wrócił do auta, czekały tam już służby. Mężczyzna dostał trzy tysiące złotych mandatu, którego nie przyjął.

Zaparkował na torach tramwajowych. "Doprowadził do paraliżu komunikacyjnego"

Zaparkował na torach tramwajowych. "Doprowadził do paraliżu komunikacyjnego"

Źródło:
TVN24

W poniedziałek oddamy do użytku odcinek drogi ekspresowej S7, dzięki czemu Warszawa i Kraków uzyskają bezpośrednie połączenie - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Podróż między miastami ma trwać około 2,5 godziny, czyli prawie o połowę krócej niż gdy jeżdżono starą krajową "siódemką" przez Radom i Kielce.

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Źródło:
PAP, GDDKiA

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu i silnym wiatrem. Niebezpieczne warunki panują w południowych regionach Polski. Sprawdź, gdzie zachować szczególną ostrożność.

Miejscami spadnie nawet 20 centymetrów śniegu. IMGW ostrzega

Miejscami spadnie nawet 20 centymetrów śniegu. IMGW ostrzega

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Naukowcy z Katedry Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opracowali innowacyjną szklarnię, a w zasadzie cieplarnię bąbelkową, która zapewni wzrost plonu i pomoże zmniejszyć ilość wykorzystanej energii. W hodowli owoców i warzyw pomóc ma piana z mydła.

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Źródło:
tvn24.pl

NASA opublikowała animację, na której największa góra lodowa świata wyrwała się z wodnego wiru i zaczęła dryfować po oceanie. A23a przez wiele miesięcy tkwiła w jednym miejscu, nie mogąc ruszyć się dalej. Naukowcy wciąż do końca nie wiedzą, co sprawiło, że ogromna bryła lodu wydostała się z pułapki.

Największa góra lodowa świata wyrywa się z pułapki. Nagranie

Największa góra lodowa świata wyrywa się z pułapki. Nagranie

Źródło:
NASA Earth Observatory, BAS, tvnmeteo.pl

Premier Węgier Viktor Orban nie po raz pierwszy realizuje skrupulatnie politykę Władimira Putina w Unii Europejskiej, ponieważ uderza w fundamenty wspólnoty - ocenił w "Kawie na ławę" w TVN24 europoseł PSL Krzysztof Hetman, komentując kwestię azylu politycznego dla posła PiS Marcina Romanowskiego. Europoseł Konfederacji Stanisław Tyszka mówił, o "zdziecinnieniu polskiej polityki, która sprowadza się do relacji interpersonalnych w tym przypadku między Tuskiem a Orbanem, którzy byli kiedyś kumplami, pokłócili się w tym momencie i robią sobie na złość".

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

Źródło:
TVN24, PAP

Co najmniej 94 osoby zginęły w wyniku przejścia cyklonu Chido przez Mozambik. Do poważnych szkód doszło w targanej konfliktem wewnętrznym prowincji Cabo Delgado, gdzie żywioł dotknął ponad 90 tysięcy najmłodszych. W gruzy obróciły się tam całe miejscowości.

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

Źródło:
PAP, UNICEF

Sprawca piątkowego ataku w Magdeburgu, w wyniku którego zginęło pięć osób, a ponad 200 zostało rannych, został oskarżony o popełnienia morderstwa i usiłowania zabójstwa - poinformowała w niedzielę niemiecka policja. Niemiecki Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców przekazał, że otrzymał ostrzeżenie o pochodzącym z Arabii Saudyjskiej mężczyźnie już pod koniec lata 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wyniku zamachu zginął 9-letni chłopiec oraz cztery kobiety w wieku od 45 do 75 lat.

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Źródło:
PAP, Reuters

Posłanka Magdalena Filiks z KO napisała, że "w Szczecinie i w Gdańsku i wielu innych miejscach doszło w ostatnich latach do takich sytuacji" jak w piątek w Magdeburgu, gdzie w wyniku zamachu i wjechanie autem w tłum zginęło pięć osób, a rannych zostało ponad 200. Tyle że, wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku miały zupełnie inny charakter.

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Źródło:
Konkret24

Niezwykle ciepła grudniowa aura właśnie dobiegła końca. Czego możemy się spodziewać w święta Bożego Narodzenia i w sylwestra? Sprawdź długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Źródło:
tvnmeteo.pl

Sieć Action poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży pudru dla dzieci Nuagé oraz zestawu do karmienia lalek. Jak zaapelowano w komunikacie, "w przypadku zakupu wskazanych artykułów należy natychmiast zaprzestać ich używania i zwrócić do sklepu".

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Źródło:
tvn24.pl

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl