Atak niedźwiedzia w łódzkim Orientarium. Batu wybudziła się z narkozy w trakcie badania, ugryzła weterynarza

Autor:
pk/tam
Źródło:
tvn24.pl
Do zdarzenia doszło w Łodzi
Do zdarzenia doszło w ŁodziGoogle Maps
wideo 2/4
Google MapsDo zdarzenia doszło w Łodzi

Do niecodziennej sytuacji doszło w Orientarium w Łodzi. Podczas badania USG nagle obudziła się niedźwiedzica Batu i ugryzła w rękę lekarza weterynarii. - Ze złamaną i poranioną ręką został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy - przekazał wiceprezes łódzkiego zoo. Mężczyzna wciąż przebywa na obserwacji. Do zdrowia wróciła za to niedźwiedzica.

Do zdarzenia doszło 25 marca. Do lecznicy łódzkiego zoo trafiła niedźwiedzica Batu, która miała problemy z przewodem pokarmowym. Zwierzę musiało mieć wykonane badanie USG i zostało uśpione.

Czytaj też: Atak niedźwiedzia w Bieszczadach. Leśnik z raną szarpaną głowy trafił do szpitala

Łódź. Niedźwiedź nagle się wybudził i ugryzł w dłoń jednego z lekarzy

- Podczas planowanego badania USG niedźwiedź malajski nagle wybudził się i ugryzł w dłoń jednego z lekarzy weterynarii. Mężczyzna ze złamaną i poranioną ręką został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy - poinformował tvn24.pl wiceprezes łódzkiego ogrodu zoologicznego Krzysztof Babij. I dodał, że mężczyzna wciąż przebywa na obserwacji w szpitalu.

Niedźwiedzica Batu z łódzkiego zooOrientarium ZOO Łódź

Jak podkreślił, wszystkie procedury weterynaryjne zostały zachowane i trudno stwierdzić, dlaczego niedźwiedź wybudził się ze znieczulenia. - Podana dawka środka usypiającego była odpowiednia. Niedźwiedzica spała głęboko. Gdy wkładano jej rurkę intubacyjną do pyska, nawet nie drgnęła. Dzień wcześniej badano niedźwiedzicę w ten sam sposób i nie wiadomo, dlaczego w sobotę się wybudziła - przekazał Babij.

Niedźwiedzica Batu z łódzkiego zooOrientarium ZOO Łódź

Niedźwiedzica Batu wróciła już do zdrowia. Przyczyną jej stanu zdrowia mogła być pestka mango, która zablokowała jej przewód pokarmowy.

Do zdarzenia doszło w Łodzi
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Orientarium ZOO Łódź

Pozostałe wiadomości