Korzystają z podniebnego radaru i latającej cysterny. Ćwiczenia myśliwców nad Polską

TVN24 | Łódź

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź
Polscy piloci ćwiczą z sojusznikamiTVN24 Łódź
wideo 2/3
TVN24 ŁódźPolscy piloci ćwiczą z sojusznikami

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych pokazało nagranie, na którym widać przebieg ćwiczeń polskich pilotów z amerykańskimi. W ramach regularnych ćwiczeniach Aviation Detachment Rotation (ADR) do Polski przyleciało dwadzieścia amerykańskich samolotów F-15 i cztery F-16.

Manewry trwają w 31 i 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego od 19 kwietnia. Polscy piloci w F-16 oraz MiG-ach-29 współpracują z amerykańskimi F-15 z 48 Skrzydła Myśliwskiego w Lakenheath w Wielkiej Brytanii oraz F-16 z 52 Skrzydła Myśliwskiego w Spangdahlem w Niemczech.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Podczas wykonywanych misji myśliwce wspierane są przez samolot wczesnego ostrzegania AWACS - przekazuje major Magdalena Busz z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. 

Ćwiczenia trwają od 19 kwietniaDowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

W ramach ćwiczeń w dwóch polskich bazach - w Łasku i Krzesinach - pojawiły się też amerykańskie maszyny: to dziesięć F-15 i dwa F-16.

- W ramach ćwiczenia wykonywane są po dwa wyloty dziennie, w czasie których przeprowadzane jest także tankowanie w powietrzu z udziałem brytyjskiej latającej cysterny KC-135 - kończy major Busz.

Amerykańskie samoloty przyleciały m.in. do bazy w Łasku

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych