Karolina zginęła przed domem, na oczach bliskich. Miała 16 lat. Podejrzany o zabójstwo trafi do aresztu

TVN24 | Łódź

Aktualizacja:
Autor:
mp/pm/tam/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Posiedzenie aresztowe 22-latka podejrzanego o zabójstwo 16-letniej KarolinyTVN24
wideo 2/7
TVN24Posiedzenie aresztowe 22-latka podejrzanego o zabójstwo 16-letniej Karoliny

Przed Sądem Rejonowym w Łowiczu (województwo łódzkie) rozpoczęło się posiedzenie aresztowe w sprawie 22-letniego Eryka S. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 16-letniej Karoliny z Dzierzgowa. Dziewczyna zginęła, na oczach bliskich, od ponad 20 ciosów nożem. Prokuratura wnioskowała o trzymiesięczny areszt dla mężczyzny, sąd się zgodził.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 18 lipca, ok. godz. 14 na terenie jednej z posesji w Dzierzgowie. Dziewczyna kosiła trawnik, kiedy podszedł do niej mężczyzna i ugodził ją nożem. - 16-letnia dziewczyna doznała ponad 20 ran kłutych. To właśnie one doprowadziły do jej zgonu - powiedział w rozmowie z TVN24 Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Po ataku napastnik uciekł w stronę pobliskiego lasu. Nóż porzucił na miejscu zdarzenia.

Świadkami zabójstwa byli domownicy - brat ofiary, ojciec i babcia. Natychmiast wezwano pomoc, ale nastolatki nie udało się uratować.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Zatrzymany 22-latek

22-latek, który jest mieszkańcem sąsiedniej miejscowości, został zatrzymany około kilometra od Dzierzgowa. Jak mówi Kopania, przechodzący drogą policjant po służbie zauważył zakrwawionego mężczyznę i go zatrzymał.

Podejrzewany był trzeźwy, pobrano mu krew pod kątem badań na obecność środków odurzających. 16-latka i 22-latek znali się wcześniej. - Zaczęli ze sobą rozmawiać, w pewnym momencie przerodziło się to w energiczną wymianę zdań, a w końcu 22-latek wyciągnął nóż i zaatakował - przekazał Piotr Borowski, reporter TVN24. I dodał, że jak wynika z relacji sąsiadów, już wcześniej mężczyzna miał mieć pretensje do dziewczyny. - Wysyłał pogróżki, chciał, by do niego wróciła - relacjonował reporter.

- Wiemy, że w sobotę kontaktował się wcześniej z dziewczyną, bo chciał się z nią spotkać. Ofiara nie wyraziła takiej chęci i prawdopodobnie to spowodowało, że pojawił się z nożem na podwórku 16-latki. Zabezpieczyliśmy należący do napastnika komputer i telefony, na podstawie których będziemy odtwarzać ich wzajemne relacje – wyjaśnił prokurator Kopania.

Do śmiertelnego ataku na 16-latkę doszło w Dzierzgowie (powiat łowicki)PAP/Roman Zawistowski

Zarzuty usłyszał w szpitalu

22-latek po zatrzymaniu trafił do szpitala psychiatrycznego. To tam usłyszał zarzut zabójstwa. Lekarze wydali bowiem opinię, z której wynika, że może on brać udział w czynnościach.

- Mężczyzna odmówił złożenia wyjaśnień oraz odpowiedzi na pytanie, czy przyznaje się do zarzucanego mu czynu, czyli de facto nie odniósł się do zarzutu. Odpowiadał jedynie na pytania obrońcy dotyczące stanu jego zdrowia – przekazał prokurator Krzysztof Kopania.

Dodał, że 22-latek jest nadal zatrzymany, przebywa pod nadzorem policji w jednym z łódzkich szpitali.

Mężczyzna zostanie poddany badaniom sądowo-psychiatrycznym, które ustalą, czy jest on poczytalny. Śledczy czekają też na wyniki badań toksykologicznych pod kątem obecności w jego organizmie środków odurzających.

Za zabójstwo grozi dożywocie.

Wniosek o areszt

- Prokuratura Rejonowa w Łowiczu wystąpiła do miejscowego sądu z wnioskiem o aresztowanie na trzy miesiące 22-letniego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 16-latki - poinformował w poniedziałek przed południem rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. - Potrzebę aresztowania uzasadniamy grożącą podejrzanemu surową karą, zachodzącą z jego strony obawą matactw i ukrywania się przed organami ścigania – wyjaśnił. W poniedziałek po południu mężczyzna został przewieziony do sądu, który, na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Eryka S. na trzy miesiące.

22-letni Eryk S. jest podejrzany o zabójstwo 16-letniej KarolinyPAP/Roman Zawistowski
Google

Autor:mp/pm/tam/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Roman Zawistowski