Ze świata

Ze świata

Rewolucja w amerykańskich wizach. Chcą zlikwidować popularną loterię

Loteria wizowa już wkrótce może odejść do lamusa - zakłada to ustawa zaproponowana przez dwóch senatorów Partii Republikańskiej. Zamiast tego miałby zostać wprowadzony "system preferencji". Po reformie pierwszeństwo w uzyskiwaniu wizy mieliby mieć zagraniczni studenci, którzy kończyli amerykańskie uczelnie.

Snurkowanie, wspinaczka i robaki. Zakochać się w Tajlandii

Snurkowanie w turkusowej wodzie, joga na plaży, wspinaczka o zachodzie słońca i robaki na obiad - takie atrakcje czekają na osoby odwiedzające Tajlandię. O zaletach tego azjatyckiego kraju opowiadała w cyklu "Pokaż nam świat" podróżniczka Agnieszka Ziembińska, autorka bloga o podróżach.

Dobry czas na nową pracę. Oto pięć wyjątkowych ofert

Od pucybuta na Sycylii do trenera pokemonów w Opolu - na rynku nie brakuje wyjątkowych ofert pracy. Zbiega się to w czasie z optymistycznymi danymi dotyczącymi historycznie niskiej stopy bezrobocia w Polsce i kolejnymi raportami, z których wynika, że wzrost pensji w najbliższych miesiącach planuje co trzeci przedsiębiorca.

Nowa Zelandia rekrutuje. Płaci za przelot i pobyt kandydatów. Sprawdź, kogo szukają

Wellington, stolica Nowej Zelandii ma do obsadzenia ponad 100 stanowisk technologicznych i desperacko potrzebuje utalentowanych pracowników. Aby ściągnąć najlepszych władze postanowiły ufundować specjalny program dla potencjalnych pracowników. Zaproszą ich na cztery dni rozmów kwalifikacyjnych (potrwają od 8 do 11 maja). Pokrywają przy tym koszty podróży, noclegu i innych aktywności.

Szczypta Europy w Baku. Polski podróżnik zdradza tajemnice perły Kaukazu

To jest fascynujące, jak zmaterializowano tam wyobrażenie Europy - mówił o Baku Marcin Kasprzak, podróżnik i redaktor naczelny magazynu "Logo". Jak dodał gość cyklu "Pokaż nam Świat" w TVN24 BiS w stolicy Azerbejdżanu możemy znaleźć zarówno elementy Wenecji, londyńskie taksówki jak i futurystyczne wieżowce Zahy Hadid. - Nie bez powodu Baku jest nazywane Dubajem Kaukazu - podkreśla.

Kalabria na talerzu. Ta kobieta poznaje świat przez potrawy

Kalabria przez lata pozostawała na uboczu - mówiła w programie "Pokaż nam świat" podróżniczka Dominika Friedrich. Gość TVN24 BiS promuje turystykę enogastronomiczną, czyli przeznaczoną dla prawdziwych smakoszy. Podróżniczka zaprezentowała w studiu TVN24BiS kilka charakterystycznych dla tego regionu specjałów.

Polska wśród uczestników G20. Komentarz Jarosława Kaczyńskiego

- G20 to znaczny sukces naszego rządu, a w szczególności wicepremiera Morawieckiego. Nawet się dziwię, że tak mało się o tym mówi, bo to jest pewne "przebicie się" Polski do tej grupy, w której powinna być, ale w której dzięki polityce naszych poprzedników nie jest - mówił podczas wtorkowej konferencji Jarosław Kaczyński. - Ale dzisiaj uczyniła pierwszy krok w tym kierunku - dodał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Pokaż nam Świat. Wyprawa do Bhutanu

Jak zorganizować wyprawę do Bhutanu? Jakie atrakcje zobaczyć w tym kraju? Czy Bhutan jest enklawą szczęścia? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań udzieliła w programie „Pokaż nam Świat” w TVN24 BiS Magdalena Krukowska, podróżniczka i dziennikarka.

Bruksela przedłuża sankcje wobec Białorusi

Unia Europejska przedłużyła o rok sankcje wobec Białorusi. Obejmują one embargo na broń oraz zamrożenie aktywów i ograniczenia wizowe wobec czterech osób zamieszanych w zaginięcie dwóch polityków opozycji.

Rekordowa popularność banków żywności w Belgii

Korzystanie z banków żywności znalazło się kolejny rok z rzędu na rekordowym poziomie w Belgii. W 2016 roku z tej formy pomocy skorzystało w tym kraju 143 tys. osób. W ciągu trzech lat liczba sięgających po wsparcie żywnościowe skoczyła o 17 proc.

Zanussi: za bardzo przejmujemy się Oscarami

Czy my nie za bardzo przejmujemy się tymi Oscarami? My się sami amerykanizujemy poddając się tej całej euforii tak, jakby to nas dotyczyło. A to święto amerykańskiego kina, establishmentu, pieniędzy i publiczności. My mamy swoje Cezary, BAFTA i Orły - mówił w TVN24 BiS reżyser i scenarzysta filmowy Krzysztof Zanussi.

Obrzucają się pomarańczami. A zaczęło się od córki młynarza

Hiszpanie mają bitwę na pomidory, a Włosi na pomarańcze. Odbywa się ona zawsze w ostatnią niedzielę karnawału w niewielkim miasteczku Ivrea w Piemoncie i polega na obrzucaniu się cytrusami. Ta niecodzienna tradycja wiąże się ze średniowieczną legendą z XII wieku, która opowiada o młodej dziewczynie z Ivrei, córce młynarza. Nie tylko odrzuciła ona zaloty bogatego despoty, ale również ucięła mu głowę i tym samym uwolniła miasto od jego tyrańskich rządów. Pomarańcze mają symbolizować jego głowę.

Święto kina, wielka pomyłka, skandal. Andrzej Seweryn o gali Oscarów

- Świat Oscarów jest pasjonujący i decyduje o obrazie kinematografii na świecie. Nie wyobrażam sobie, że wszyscy członkowie akademii oglądali wszystkie filmy, a to oznacza, że o wyborze najlepszych decyduje lobbing - mówił w TVN24 BiS Andrzej Seweryn, aktor teatralny i filmowy oraz dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.