Ze świata

Ze świata

Muzyka country "to samo życie"

- W Stanach Zjednoczonych ponad 100 mln osób jest fanami muzyki country. Część z nich jest również muzykami. Muzyka country to coś więcej niż styl muzyczny i coś więcej niż styl życia, to samo życie. Teksty zawsze mówią o konkretnych sprawach, wymieniane są nazwy miejscowości i dokładne nazwiska ludzi - mówił w TVN24 BiS Micha Lonstar, piosenkarz muzyki country.

Tysiące niezarejestrowanych kwater. "To nielegalne bed&breakfast"

Około 35 tysięcy turystów nocuje codziennie w Rzymie w nielegalnych pensjonatach i pokojach gościnnych- szacuje federacja stołecznych hotelarzy. Alarmuje, że wielokrotnie wzrosła liczba prywatnych mieszkań, które właściciele wynajmują nie płacąc podatków.

Porażka brytyjskiej premier. Brexit może się opóźnić

Minister ds. Brexitu David Davis powiedział, że jeśli decyzja brytyjskiego Wysokiego Trybunału (High Court) będzie podtrzymana przez Sąd Najwyższy, opóźni to zainicjowanie Brexitu. Wysoki Trybunał orzekł w czwartek, że do rozpoczęcia formalnego procesu wyjścia kraju z Unii Europejskiej niezbędna jest zgoda obu izb parlamentu. Jest to postrzegane jako porażka premier May, zwolenniczki rozpoczęcia negocjacji z UE przed końcem marca 2017 r.

"To miejsca na granicy zadeptania". Egzotyka oczami podróżnika

Gościem cyklu "Pokaż nam świat" był Wojciech Mycek. Jak mówił, wybrał kraje, które są "jeszcze czyste na głównych szlakach". Wśród nich znalazły się Birma, Kuba i Etiopia. Jego zdaniem są to miejsca "na granicy zadeptania".- Turystyka tam się rodzi i cała infrastruktura budzi się wokół tego - wskazywał podróżnik. - Niestety to ostatnie momenty, w których możemy znaleźć takie kraje - podkreślił Wojciech Mycek.

Brytyjski minister z zakazem jazdy na rowerze. "Słuszna decyzja"

Boris Johnson, minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii dostał zakaz jazdy na rowerze. - Minister spraw zagranicznych jest narażony na wiele nieprzewidzianych wydarzeń, więc zakaz jest słuszną decyzją - mówił w TVN24 BiS gen. Marian Janicki, były szef BOR. - Służby mają chronić państwo i obywateli. Dlatego zawsze służby ostrzegają i chuchają na zimne. Jeżeli jest jakieś zagrożenie, to warto się podporządkować i poddać procedurze bezpieczeństwa. Natomiast osoby, które chcą pełnic funkcje publiczne powinni liczyć się z ograniczeniami swobód, które są dane każdemu zwykłemu obywatelowi - mówił Maciej Karczyński, były policjant.

Krok dalej od Brexitu. Przełomowa decyzja Trybunału

Brytyjski Wysoki Trybunał (High Court) orzekł w czwartek, że rząd w Londynie potrzebuje zgody parlamentu, aby rozpocząć formalny proces wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. To stawia pod znakiem zapytania cały proces. Rząd zapowiedział odwołanie od dzisiejszej decyzji Trybunału.

Ekologiczne osiedla, czyli nowy trend w budownictwie

Budowa w zgodzie z naturą to nowy trend w projektowaniu osiedli mieszkaniowych. W Polsce jest on jeszcze szerzej nieznany w porównaniu do krajów Europy Zachodniej, jednak w dużych centrach miast pojawiają się pierwsze samowystarczalne energetycznie osiedla. O zaletach ekologicznych budynków, zarówno dla ludzi, jak i środowiska, mówili TVN24 BiS Rafał Szurma, Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego i Adam Targowski, menedżer ds. zrównoważonego rozwoju w Skanska.

Sekstaśma Hulka Hogana. Jest ugoda

31 mln dolarów - tyle wyniesie kwota, którą w ramach ugody otrzyma były zapaśnik i aktor Hulk Hogan od koncernu Gawker Media. To efekt wydarzeń sprzed czterech lat, kiedy to jeden z portali należących do grupy opublikował sekstaśmę z udziałem Hogana.

Cztery najciekawsze miejsca świata. Autorski ranking podróżniczki

Ewa Chojnowska to podróżniczka, która zwiedziła 34 kraje. Stworzyła autorski ranking najciekawszych miejsc, jakie odwiedziła. Znalazły się tam Chiny, wyróżnione za "lokalne specjały" kulinarne, Kenia z niezwykłą fauną i florą czy Madagaskar, gdzie można odpocząć na pięknych plażach. Na liście jest także Tybet, doceniony za spokój, jaki charakteryzuje jego mieszkańców.

Rekordowy październik dla TVN. Hitem "Azja Express"

TVN w październiku 2016 roku był najchętniej oglądanym kanałem telewizyjnym we wszystkich najważniejszych grupach docelowych. W grupie komercyjnej 16-49, udział stacji wzrósł aż o 7,7 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Październik przyniósł te rekordowe wyniki dla TVN Turbo i TVN Fabuła.

Najlepsze miasta świata. Sprawdź, co warto zwiedzić

Charleston, Chiang Mai i San Miguel de Allende to najlepsze miasta świata według rankingu przygotowanego przez renomowany amerykański miesięcznik "Travel + Leisure". Wyboru dokonali turyści sami turyści poprzez głosowanie w internecie. Tym razem do zestawienia nie załapało się żadne polskie miasto.

Pogrzeb jak wesele, trumna-samolot i taniec na grobie. Zaduszki na świecie

O Dniu Zadusznym na świecie na antenie TVN24BiS opowiadali goście: podróżniczka i archeolożka Anna Jaklewicz, podróżnik Mateusz Matuszczak oraz dziennikarz Maciej Okraszewski. W Indonezji mieszka grupa etniczna Torajów, która pogrzeb organizuje nawet w kilka lat po śmierci, a potrafi być on huczniejszy niż niejedno wesele. W Ghanie nieżyjących grzebie się w kolorowych, ozdobnych trumnach, które symbolizują marzenia niezrealizowane za życia: np. trumna w kształcie samolotu symbolizuje podróże. W Ameryce Południowej świętuje się zaś te dni na wesoło - z muzyką, jedzeniem oraz najbliższymi krewnymi.

Mieszanka refleksji z fiestą. Czyli Święto Zmarłych w Meksyku

- W Meksyku refleksja jest pomieszana z radością, z tą wieczną fiestą - tak na antenie TVN24 BiS Magdalena Kaczor. Uczestniczka Wolontariatu Misyjnego Salvator spędziła kilka miesięcy właśnie w Meksyku i wspominała tamtejsze tradycje związane ze Świętem Zmarłych. - W tym czasie wszyscy ucztujemy, licząc także tych członków rodziny, których nie ma z nami fizycznie - dodała. Misjonarka przypomniała także, że Meksykanie wierzą w trzy etapy śmierci: pierwszy, kiedy serce przestaje bić, drugi, kiedy dusza przechodzi w zaświaty oraz trzeci, który następuje wówczas, gdy zanika pamięć o zmarłym. Wspominanie zachowuje niejako zmarłego przy życiu.

Weganizm receptą na długowieczność? "Dość szalony pomysł"

Naukowcy z dwóch kalifornijskich uczelni - School of Public Health oraz School of Medicine - przez pięć lat obserwowali nawyki żywieniowe blisko 100 tys. osób mieszkających w USA. Celem było zbadanie korelacji między dietą a śmiertelnością. Stwierdzono, że bezmięsna dieta może zaowocować dłuższym życiem. - Czytałam także wyniki polskich badań, które mówią, że jedzenie mięsa przetworzonego jest przyczyną wielu zgonów - stwierdziła na antenie TVN24BiS Katarzyna Konopa, weganka i mama wegańskiego dziecka. - Chyba jesteśmy na tyle inteligentnym społeczeństwem, że jeśli idziemy do sklepu i widzimy kiełbasę za 10 zł, to nie będzie to zdrowy produkt. Natomiast wykluczenie w ogóle mięsa z diety uważam za dość szalony pomysł - przekonywał Robert Sowa, mistrz kulinarny i szef kuchni, wskazując na to, że jest ono źródłem białka i żelaza.

Rowerem przez Syrię. "Tych miejsc już nie ma"

Chcę zachować obrazy z pięknej Syrii i wspominać spotkanych tam fantastycznych, szczęśliwych ludzi - mówi Grzegorz Baltazar Kajdrowicz, który w 2009 roku przejechał ten kraj na rowerze. Gość programu "Pokaż na świat" w TVN24 BiS odwiedził miejsca, w których dzisiaj toczy się wojna i których dzisiaj po prostu już nie ma.

Wyczyści zęby, ale nie tylko. Nowy zawód

Swoich klientów wita w stroju lokaja. Dzięki niemu czują się wyjątkowo. Tak japoński pucyząb dba o uśmiechy klientów. Zęby czyści pastą z dodatkiem aromatycznych olejków. Wśród nich znajdziemy miętowy olejek z pieprzem wskazany na katar sienny, olejek grejpfrutowy dobry na schudnięcie czy olejek z drzewa herbacianego o właściwościach antybakteryjnych.

Strajku nie będzie. Tani przewoźnik zmienia plany

Związek zawodowy personelu pokładowego UFO w należących do Lufthansy tanich liniach lotniczych Eurowings w poniedziałek odwołał dwa 24-godzinne strajki zapowiedziane na bieżący tydzień i zaproponował włączenie do rozmów sprawdzonego mediatora.

"Romans w pracy jest coraz bardziej naturalny"

- Romans w pracy jest coraz bardziej naturalny. Zaczynamy coraz mniej czasu spędzać w domu, a coraz więcej w pracy (...) tam w naturalny sposób powstają więzi - wskazała w TVN24 BiS Tatiana Mindewicz-Puacz, coach. Jak wynika z najnowszych badań, najskłonniejsi do romansowania są finansiści. - Może pieniądze są czynnikiem merkantylnym, bardzo istotnym w doborze, w szukaniu okazji - tłumaczyła Monika Staruch, seksuolog.