Ze świata

Ze świata

Mieszkańcy mieli dość. Sami łatają dziury w ulicach

Grupa mieszkańców Rzymu zirytowanych coraz gorszym stanem dróg i dziurami na jezdniach powołała stowarzyszenie, które naprawia je w czynie społecznym. Ochotnicy wyposażeni w odpowiedni sprzęt przybywają na wezwanie rzymian i zalepiają dziury.

Pokaż nam świat. Podróż na Azory

Dlaczego warto odwiedzić Azory? Jakie są największe atrakcje tego miejsca? Jak przygotować się do takiej podróży? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań w cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS udzielili: Karolina Ołtarzewska i Bartłomiej Mierniczak.

Lalka jak szpieg. "Rodzice powinni ją zniszczyć"

Rodzice, którzy kupili mówiącą lalkę Cayla powinni zniszczyć zabawkę - apeluje niemiecka rządowa agencja zajmująca się m.in. nadzorem nad telekomunikacją. Jej zdaniem, zabawka może być użyta do inwigilacji.

Była "zawieszona" kawa. Teraz czas na teatr

Po zrodzonej w Neapolu tradycji "zawieszonej kawy", czyli płacenia w barze za jej filiżankę dla kogoś ubogiego, w Rzymie pojawił się zwyczaj "zawieszonego teatru”. Widzowie mogą kupić bilet, który zostaje w kasie dla tego, kto chciałby zobaczyć spektakl.

Tajemnicza śmierć Kim Dzong Nama

Coraz więcej dowodów wskazuje na to, że śmierć Kim Dzong Nama ma związek z działaniem reżimu Korei Północnej. Jest to bardzo spójne z historią pozbywania się niewygodnych członków rządu, osób stanowiących zagrożenie, konkurentów - mówiła w TVN24 BiS Ewa Ewart, komentatorka TVN24 BiS.

Paryżanie jeżdżą na łyżwach 210 metrów nad ziemią

Lodowisko na wysokości 210 m to atrakcja niecodzienna, ale właśnie teraz korzystać z niej mogą mieszkańcy stolicy Francji. Znajduje się na 59. piętrze jednego z najwyższych budynków w Paryżu - wieżowca Montparnasse. W ciągu roku służy jako taras widokowy, więc oprócz jazdy na łyżwach można podziwiać panoramę miasta. Frekwencja jest ogromna - organizatorzy spodziewają się 50 tys. gości, a to zaledwie w miesiąc. Lodowisko otworzono 10 lutego i pozostanie czynne do 5 marca. Bilet wstępu kosztuje 15 euro.

Dziewięć ważnych sygnałów, które mówią: zmień pracę

Zmiana pracy może przyprawić o mdłości. Dobrze jest mieć pewność, że dokonuje się odpowiedniego wyboru. Jest jednak pewna pokrzepiająca wiadomość: można dostrzec kilka jasnych symptomów, które - jeśli pojawi się ich wystarczająco dużo - sugerują, że najwyższy czas ruszyć naprzód.

Wenecja pęka w szwach. Pojawił się nowy pomysł ograniczeń dla turystów

Wenecja pęka w szwach, dlatego należy ograniczyć napływ turystów, którzy przyjeżdżają tam tylko na jeden dzień - takie stanowisko przedstawili tamtejsi hotelarze w związku z nasilającą się dyskusją na temat konieczności uregulowania turystyki. Miasto nie jest w stanie wytrzymać fali 30 milionów osób przybywających tam co roku.

Z plecakiem po Ameryce Łacińskiej

- Dopiero z czasem dowiedzieliśmy się jak wygląda kwestia bezpieczeństwa w Ameryce Południowej - mówi Julia Mozgawa, która we wrześniu ub.r. wraz z Christophem Czaplą zaginęła w Ekwadorze. Ich pełna przygód podróż zaczęła się w listopadzie 2015 roku. Wspólnie przejechali przez niemal wszystkie państwa tego kontynentu - Brazylię, Argentynę, Urugwaj, Paragwaj, Peru, Boliwię. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Ekstremalna sesja młodej modelki. "To są podwórkowe zachowania"

- Mamy przykład modelki, która na własną rękę podjęła ryzyko. Tam nie było producenta, nadzoru. To są podwórkowe zachowania, które skutkują rozgłosem - mówi o sesji zdjęciowej Viki Odintcovej, Mariusz Połeć, współwłaściciel Casting-studio.com. Fotograf Maksymilian Rigamonti z "Dziennika Gazety Prawnej" przyznaje, że fotografowie często myślą, że za wizjerem aparatu są bezpieczni. - To jest złudne - podkreśla gość TVN24 BiS.

Aresztowanie na szczytach Samsunga. Sąd zmienił zdanie

Wiceprezes koncernu Samsung Li Dze Jong został aresztowany w piątek rano pod zarzutem udziału w aferze korupcyjnej na szczytach władzy Korei Płd. Zdaniem ekspertów zatrzymanie Li będzie mieć negatywny wpływ na dalszą strategię i funkcjonowanie spółki.

Uważaj, bo możesz zapłacić za ładowanie telefonu w kawiarni

Wiedeńska kawiarnia dolicza do rachunków gości opłatę 1 euro za ładowanie telefonów i sprzętu elektronicznego. Jak wyjaśnia jej właścicielka, jest już ona zmęczona płaceniem rachunków za energię, którą pobierają turyści. - Prowadzę kawiarnię, a nie kafejkę internetową - powiedziała agencji Reuters.

Odrobina stopionego lodowca w butelce. Za ten smak zapłacisz 400 zł

Butelka wody za 80 funtów, czyli ponad 400 zł. "To prostackie, pozbawione wrażliwości i nieodpowiedzialne" - pisze "The Guardian". Wodę do sprzedaży wprowadził dom handlowy Harrods w Londynie. Jest ona zbierana z gór lodowych u wybrzeży Svalbardu, norweskiej prowincji w Arktyce. Markę stworzył Jamal Qureshi, norwesko-amerykański przedsiębiorca działający na Wall Street. Materiał z programu "Bilans" w TVN24 BiS.

Berlińskie lotniska sparaliżowane. Strajk ostrzegawczy

210 lotów odwołano w czwartek z powodu strajku ostrzegawczego personelu obsługi naziemnej na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld. Ruch samolotów został praktycznie sparaliżowany - oceniła spółka zarządzająca tymi portami lotniczymi.

Trzy propozycje reform w UE. Strefa euro z własnym budżetem

Unia Europejska musi zreformować swe instytucje, aby odzyskać zaufanie obywateli, wzmocnić swą gospodarkę i zdolność do działania - ocenili europosłowie w przyjętych w czwartek rezolucjach o przyszłości UE. Poparli m.in. propozycję wprowadzenia budżetu dla strefy euro.

Ashton Kutcher w nowej roli. "Widziałem rzeczy, których nikt nie powinien widzieć"

Hollywodzki gwiazdor Ashton Kutcher w bardzo emocjonalny sposób opowiedział o działaniach Fundacji "Thorn", która walczy z handlem żywym towarem i seksualnym niewolnictwem. - Brałem udział w akcjach FBI, widziałem rzeczy, których nikt nie powinien widzieć - wymieniał w wystąpieniu przed komisją spraw zagranicznych Senatu Stanów Zjednoczonych mówiąc o gwałconych dzieciach. Fundacja wykorzystuje w odnajdywaniu uprowadzonych stworzone specjalnie dla niej oprogramowanie. - W ciągu sześciu miesięcy udało się nam zidentyfikować ponad 6 tys. ofiar, jedna trzecia z nich to niepełnoletni - wskazywał współzałożyciel Fundacji "Thorn". Organizacja alarmuje, że zjawisko współczesnego niewolnictwa dotyczy nie tylko krajów trzeciego świata.

Austriacy występują przeciw Airbusowi. Twierdzą, że zostali przez niego "zwiedzeni"

Austriackie ministerstwo obrony wystąpiło w czwartek z wnioskiem o postępowanie karne przeciwko koncernowi Airbus w związku z podejrzeniami nadużyć przy dostawach myśliwców Eurofighter do Austrii - poinformowano na konferencji prasowej w Wiedniu. "Twierdzenia dotyczące zwodzenia i oszustwa są dla nas nieprzekonujące. Jawią się jako spreparowane i zdecydowanie je odrzucamy" - głosi komunikat koncernu.