Z kraju

Z kraju

Mały ruch graniczny z Rosją nadal zawieszony, handlowcy liczą straty

Handlarze z przygranicznych miejscowości są niezadowoleni z powodu nieprzywrócenia ruchu granicznego między Polską a Rosją. - Wielu przedsiębiorców już rozpoczęło redukcję etatów (...) cierpi całe miasto - powiedziała w rozmowie z TVN24 pani Marzanna, która prowadzi sklep spożywczy w Gołdapi. Rząd na razie nie widzi jednak powodów do zmiany swojej decyzji i podkreśla, że "ważniejsze jest bezpieczeństwo". Materiał z programu "15 na żywo" w TVN24.

Lawina zastrzeżeń wobec SKOK. Kolejny zarząd komisaryczny

Komisja Nadzoru Finansowego ustanowiła zarząd komisaryczny w SKOK "Wybrzeże" w Gdańsku - poinformowała w poniedziałkowym komunikacie. Do tej pory zarząd komisaryczny wprowadzono w 17 kasach. W czwartek KNF ustanowiła zarząd komisaryczny w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo – Kredytowej "Jaworzno".

Przegląd prasy. Rewolucja w refundacji leków

Lista leków refundowanych może poszerzyć się o kolejne pozycje. Łatwiej będzie o wpisanie na nią lekarstw, które leczą rzadkie choroby, ale też łatwiej będzie stracić miejsce na liście. Wprowadzona zostanie też nowa zniżka 15 proc. - wskazuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Clinton vs. Trump. Kto wygrywa na Twitterze?

Kampania wyborcza w Stanach Zjednoczonych wkracza w decydującą fazę. Zarówno Hillary Clinton jak i Donald Trump o głosy zabiegają na każdym polu. Także tym obejmującym portale społecznościowe, takie jak Twitter. Kto ma więcej followersów, czyli "obserwujących"? Kto ma większy zasięg swoich wpisów? Kto kogo obserwuje? Przedstawiamy wyniki raportu.

Koniec handlu w niedzielę? Brakuje podpisów, będzie wielka akcja

NSZZ "Solidarność" planuje we wtorek 9 sierpnia zbiórkę podpisów pod projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Związkowcy będą agitować w centrach miast, bo nadal nie osiągnęli obowiązkowego limitu 100 tys. podpisów pod projektem. Tymczasem ustawę planują złożyć w Sejmie już za miesiąc.

Ogromne problemy polskiej sieci delikatesów. Brakuje towaru, inwestorzy uciekają

Klienci narzekający na puste półki, inwestorzy - na złe wyniki finansowe i spadający kurs akcji. Przyszłość popularnej sieci delikatesów Alma rysuje się w ciemnych barwach. Analitycy DM BOŚ zakończyli wydawanie rekomendacji dla spółki ze względu na "ryzyko związane ze zdolnością do odzyskania stabilnej rentowności".

Kowalczyk: założenia jednej daniny - najwcześniej w październiku

Założenia projektu dot. jednej daniny, łączącej PIT oraz składki na ZUS i NFZ, w tym nowe progi podatkowe, będą znane najwcześniej w październiku - mówi szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Nie jest zagrożone wejście tych przepisów w życie od 2018 r. - zapewnia.

Rok prezydentury Andrzeja Dudy. Sprawdzamy, co zostało z jego obietnic

- Jeżeli w pierwszym roku mojej prezydentury (...) tych dwóch zasadniczych dla mnie, obiecanych projektów nie przygotuję i nie złożę, to ustąpię z urzędu - mówił Andrzej Duda o obniżeniu wieku emerytalnego i podwyższeniu kwoty wolnej od podatku. W sobotę mija rok od zaprzysiężenia go na urząd prezydenta RP. Przypominamy o jego zobowiązaniach gospodarczych i analizujemy, które z nich udało się już zrealizować.

Balcerowicz: propozycja prezydenta dla frankowiczów to mniejsze zło

- Niespełnianie nieodpowiedzialnych obietnic to mniejsze zło niż ich spełnianie - powiedział prof. Leszek Balcerowicz, oceniając prezydencki projekt ustawy frankowej. Gość "Faktów po Faktach" dodał, że nie popiera krytyki głowy państwa przez frankowiczów, którzy spodziewali się korzystniejszej propozycji.

Co z fabryką Mercedesa w Polsce? Minister ma wątpliwości, koncern uspokaja

Inwestycja Daimlera w Polsce jest przesądzona - zapewniał w czerwcu wicepremier Mateusz Morawiecki. Od tych słów minęły dwa miesiące, a ostatecznego porozumienia polskiego rządu z niemieckim inwestorem wciąż nie ma. Przedstawiciele Daimlera i resortu rozwoju zapewniają nas jednak, że negocjacje przebiegają bez większych trudności.

Kto przejmie LOT? W grze Chińczycy

LOT nie może otrzymać kolejnej pomocy publicznej, dlatego szukamy inwestora - powiedział w środę dziennikarzom w Kielcach wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Potwierdził, że prowadzone są rozmowy z potencjalnymi inwestorami, także z Chin.

Bez małego ruchu granicznego z Kaliningradem. Rosjanie nie rozumieją tej decyzji

Mieszkańcy Obwodu Kaliningradzkiego są niezadowoleni z powodu nieprzywrócenia ruchu granicznego między Polską a Rosją - relacjonuje reporter TVN24, Mateusz Grzymkowski. Rosjanie przyznają, że nie rozumieją tej decyzji. Jeden z rosyjskich portali lokalnych „Wiesti – Kaliningrad” uważa, że może to świadczyć o tym, iż Polacy nie chcą poprawy stosunków z Rosją.