Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski

W warszawskim kościele ss. wizytek odprawiono mszę św. w intencji Bronisława Komorowskiego i jego rodziny. Księża koncelebrujący mszę podziękowali mu za prezydenturę i przeprosili "za wiele niesprawiedliwości, także bardzo podłych", wypowiadanych "przez ludzi, których nazywamy ludźmi Kościoła". Ustępujący prezydent dziękował licznie przybyłym mieszkańcom, którzy po nabożeństwie owacyjnie żegnali go przed świątynią.

Prezydent USA Barack Obama w związku z kończącą się kadencją prezydenta Bronisława Komorowskiego w liście podziękował mu za osobiste przywództwo przy wspieraniu suwerennej i dostatniej Ukrainy - poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Pracownicy Bronisława Komorowskiego szykują się do opuszczenia jego kancelarii. Prezydencki doradca Henryk Wujec mówił we "Wstajesz" i wiesz", że czyści już swoje biurko. - Trudno, wyrok zapadł, i trzeba go respektować - dodał, nawiązując do kończącej się kadencji Komorowskiego.

- Prezydent zbyt szanuje pamięć o powstańcach, by dawać politycznym awanturnikom pretekst do gwizdów nad grobami - mówił w "Faktach po Faktach" Tomasz Nałęcz, zapytany o przyczyny nieobecności Bronisława Komorowskiego na Powązkach Wojskowych w Godzinę "W". W ocenie Piotra Glińskiego na Powązkach gromadzi się "lud warszawski", a gwizdy i buczenie to "ocena wiarygodności polskich polityków".

Prezydent Komorowski podpisał ustawę o in vitro, ale jeden z artykułów skierował do TK. - To jest artykuł, który ma służyć osobie, która jest nieprzytomna i może zostać osobą bezpłodną. To jest tzw. zabezpieczenie płodności na przyszłość - wyjaśniła rzeczniczka sztabu PO Joanna Mucha. Dodała, że nie podziela obaw kancelarii prezydenta w tej sprawie.

Dziś o godz. 16 w Belwederze odbędzie się spotkanie pary prezydenckiej, Bronisława i Anny Komorowskich, z Andrzejem Dudą i jego żoną Agatą. Będzie to pierwsze po wyborach spotkanie ustępującego prezydenta z jego następcą.