Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w poniedziałek w Zagrzebiu, że liczy na dobrą współpracę z Chorwacją w UE. Kraj ten 1 lipca zostanie członkiem Unii. Polski prezydent podkreślił, że Polska liczy na poparcie Chorwacji w kwestii m.in. Ukrainy.

Prezydent Bronisław Komorowski, wraz z małżonką, udaje się dziś z dwudniową, oficjalną wizytą do Chorwacji, która 1 lipca przystępuje do Unii Europejskiej. Spotka się z prezydentem Ivo Josipoviciem, weźmie udział w forum gospodarczym oraz odwiedzi chorwacką Polonię. Prezydentowi towarzyszyć będzie delegacja polskiego biznesu.

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z prezydentem Francji Francois Hollande'em uczestniczyli w uroczystościach pod Łukiem Triumfalnym w Paryżu z okazji 68. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie. Obecni byli także polscy żołnierze i kombatanci.

Prezydent Bronisław Komorowski przekonywał w sobotę w Niepołomicach na obchodach Święta Lasu, że gospodarka leśna w Polsce funkcjonuje coraz lepiej, a zawód leśnika stał się atrakcyjny. Komorowski zasadził na polanie w Puszczy Niepołomickiej "Dąb prezydencki".

- Wszyscy jesteśmy solidarni z narodem amerykańskim, solidarni z tymi, którzy z niepokojem myślą o tym, że sport i tak niepolityczne wydarzenia mogą być obiektem uderzenia ludzi o złych myślach, złych intencjach – powiedział Bronisław Komorowski odnosząc się do zamachu na uczestników maratonu w Bostonie. Prezydent i premier Donald Tusk przesłali też na ręce Baracka Obamy depesze kondolencyjne.

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w piątek, podczas wizyty na posterunku radiolokacyjnym dalekiego zasięgu w Szypliszkach, nowelizację ustawy o modernizacji technicznej i finansowaniu sił zbrojnych, która ma zagwarantować finansowanie programu obrony przeciwrakietowej. - Z tego miejsca najlepiej widać problemy obronności kraju, ale także to co udało się osiągnąć - powiedział Bronisław Komorowski.

Para prezydencka Anna i Bronisław Komorowski wraz z wnuczkiem Stasiem wspólnie z podopiecznymi Fundacji "Sto Pociech", działającej na rzecz rodzin z małymi dziećmi, ozdabiali w Wielką Sobotę jajka wielkanocne. Następnie uczestniczyli w poświęceniu pokarmów.