Najnowsze

Najnowsze

Centrum wyników

Wyniki Pekao SA w 2010 roku były lepsze niż 2009, ale rynek oczekiwał nieco większej poprawy. Kredyty detaliczne i konsumpcyjne wzrosły o ponad 11%, mocno zwiększyła się sprzedaż złotowych kredytów hipotecznych – o ponad 60% w ujęciu rocznym. Ogólnie analitycy oceniają podane przez bank wyniki jako neutralne. O szczegółach opowiada Alicja Kornasiewicz, prezes Pekao SA.

Esperito Santo o deweloperach

Esperito Santo przygotował kolejny raport o deweloperach. Tym razem pod lupę wzięto Dom Development, JW. Construction i  Ronson. O szczegółach opowiada Maria Szymańska, analityk Esperito Santo.

Finansowanie nieruchomości

Nastroje do inwestowania na rynku nieruchomości są  dziś dużo lepsze niż 2 lata temu. Obecnie to banki szukają inwestorów – przekonuje Grzegorz Iwański, dyrektor działu finansowania Echo Investment.

Zastój w nieruchomościach w UE

Rok 2010 był dla deweloperów w Polsce udany, podczas gdy w większości krajów regionu mamy wciąż do czynienia z końcówką kryzysu, przekonuje Kazimierz Kirejczyk, prezes Reas.

ARKA BZ WBK na targach nieruchomości

Zbliża się czas zamknięcia portfela nieruchomości należącego do Arka BZ WBK. Czy w Cannes uda się Arce znaleźć inwestorów zainteresowanych kupnem? O szczegółach opowiada Agnieszka Hryniewiecka-Jachowicz, zarządzający aktywami funduszy Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości FIZ.

DM IDMSA rekomenduje analitycznie

W najnowszym raporcie miesięcznym DM IDMSA wśród faworytów na marzec wymienia m.in. Almę i Netię, a wśród spółek, które będą sobie radzić słabiej niż rynek m.in. TPSA i CEDC. DM IDMSA obniżył cenę docelową dla CEDC o ponad 50% i zaleca sprzedaż jej akcji. O szczegółach opowiada Jakub Viscardi, analityk DM IDMSA.

Agencja Mienia Wojskowego na targach nieruchomości

Branża otrząsnęła się z kryzysu i transakcji jest coraz więcej, choć inwestorzy są zainteresowani nieruchomościami mającymi uregulowany status prawny. O szczegółach opowiada Krzysztof Michalski, prezes Agencji Mienia Wojskowego.

Złoty w tym roku się umocni? "Nie sądzę"

Witold Koziński, wiceprezes Narodowego Banku Polskiego nie sądzi, aby złoty w 2011 roku mógł się "specjalnie" umocnić ze względu na niestabilną sytuację w globalnej gospodarce.

Fiasko polskiej firmy. "1000" to nie znak towarowy

Fiaskiem zakończyła się batalia prawna polskiego wydawcy krzyżówek firmy "Technopol" o rejestrację liczby "1000" jako graficznego znaku towarowego, pod jakim sprzedaje ona swoje krzyżówki. Trybunał Sprawiedliwości UE odrzucił dziś odwołanie Technopolu od decyzji sądu niższej instancji.

BMW ostro dodało gazu

Świetne wyniki BMW. Ubiegłoroczny zysk netto niemieckiego koncernu wyniósł 3,2 miliardy euro. To piętnastokrotnie więcej niż w 2009 roku.

Będzie debata telewizyjna Rostowski-Balcerowicz o OFE

Leszek Balcerowicz podejmuje rękawicę rzuconą mu przez rząd i zgadza się na udział w telewizyjnej debacie ws. zmian w OFE. "Będę wdzięczny za wskazanie przedstawiciela rządu, który weźmie ze mną udział w takiej debacie. Nie mam nic przeciwko temu, aby był to Minister Finansów Jacek Rostowski" - napisał Balcerowicz w swoim oświadczeniu. - Cieszę się - odpowiada Rostowski i dodaje, że ma nadzieję na spotkanie "1 na 1".

Resort finansów szykuje nowy podatek

Projekt ustawy wprowadzającej nowy podatek bankowy będzie gotowy i trafi do konsultacji w przyszłym tygodniu - zapowiedział wiceminister finansów Dariusz Daniluk.

Rostowski: Nie przekroczymy progu 55 proc.

Po zmianach w OFE w 2011 r. Polska nie przekroczy progu 55 proc. długu publicznego do PKB, a od 2012 roku relacja ta będzie spadać - poinformował minister finansów Jacek Rostowski. Minister zapowiedział też, że zmniejszał się będzie deficyt finansów publicznych.

NIK: Chemiczny gigant fatalnie zarządzany

Błędne decyzje zarządu wraz z niekorzystną sytuacją rynkową przyniosły w latach 2008-09 Zakładom Chemicznym Police utratę stabilności ekonomicznej oraz problemy w utrzymaniu ciągłości działalności, aż do groźby utraty płynności finansowej - oceniła Najwyższa Izba Kontroli.

W elektrowni spalili nasze choinki

Prawie 90 tys. choinek, wyrzuconych po świętach przez mieszkańców Warszawy do śmietników, posłużyło do produkcji ciepła i prądu w Elektrociepłowni Żerań. To blisko czterokrotnie więcej niż w ubiegłym roku, kiedy poświąteczną akcję zbierania drzewek zorganizowano po raz pierwszy.

Oto najbogatsi Polacy

Jan Kulczyk znów na szczycie listy najbogatszych Polaków magazynu "Forbes". Majątek doktora z Poznania szacuje się na 7,4 mld zł. Kolejne miejsca w rankingu zajmują Zygmunt Solorz-Żak i Leszek Czarnecki.

Meksykanin bogatszy od Gatesa

Bill Gates nieodwołalnie stracił koronę najbogatszego człowieka na Ziemi. Najwięcej na koncie ma, drugi rok z rzędu, Meksykanin Carlos Slim Helu - ogłosił w środę wieczorem amerykański magazyn "Forbes". W czwartek polska edycja "Forbesa" ma opublikować również listę najbogatszych Polaków.

Dzisiaj marchewka, a w przyszłości kij emerytalny

Skomplikowane obliczenia i głosy polityków w sprawie nowej reformy emerytalnej niekoniecznie przemawiają do przeciętnego Polaka. Czy opłaca się oszczędzać w III filarze, korzystając z nowej ulgi podatkowej wprowadzonej przez rząd? Sprawdzili to reporterzy programu "Polska i Świat".

Samorządy praw do długu nie chcą oddać

Albo rząd zawiesi rozporządzenie ministra finansów w sprawie klasyfikacji długu publicznego, albo zaskarżymy je do Trybunału Konstytucyjnego - takie stanowisko przyjmują samorządy największych polskich miast. Rozporządzenie z grudnia ub. r. powoduje ograniczenie zaciągania długów przez samorządy.

Polnord w Cannes

W Cannes trwają 22. Międzynarodowe Targi Nieruchomości MIPIM 2011. Na tej najbardziej prestiżowej imprezie tej branży w Europie są obecni między innymi przedstawiciele giełdowego dewelopera - giełdowej spółki Polnord. Jakie są jej plany na nadchodzące miesiące, gdzie i na jakie nieruchomości ma zamiar postawić, a także jakie nadzieje wiąże z targami na Lazurowym Wybrzeżu mówi prezes Polnordu Bartosz Puzdrowski.

Niechciany wspólnik

Pozbywamy się akcjonariusza w spółce. Jak dobierać wspólników i jak się z nimi żegnać? Jak wygląda sytuacja, gdy wspólnik nie godzi się na umorzenie? Na te pytania odpowiada Marek Sawicki, partner w kancelarii CMS Cameron McKenna.

Walne czas przygotować

Jak przygotować WZA i Zgromadzenie Wspólników w sytuacji, kiedy idziemy na giełdę, albo musimy zatwierdzić sprawozdanie finansowe? Radzi Leszek Koziorowski, wspólnik w Kancelarii Gessel, Koziorowski.

Podział kompetencji kluczem do sukcesu

Kompetentni pracownicy to klucz do sukcesu każdej firmy. Jak dbać o to, by każdy zatrudniony znał swoje prawa i obowiązki? Jak wprowadzić programy zgodności prawnej w firmach? Podpowiada radca prawny Danuta Pajewska, starszy wspólnik w kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Stracą w OFE, zarobią gdzie indziej

Rząd ogranicza dopływ pieniędzy do OFE - to dla funduszy zła wiadomość. Ale w rządowym projekcie już dostrzegają one okazję do nowego zarobku i ostrzą sobie zęby na nasze oszczędności w ramach nowych Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego.

Warunki wejścia na giełdę

Jakie warunki musi spełnić firma, która chce wejść na NewConnect i Giełdę Papierów Wartościowych? Jak mają to uzgodnić wspólnicy? Na te i inne pytania odpowiadał wiceprezes SEG Mirosław Kachniewski.

Świętokrzyska owca też z dopłatą

Równowartość 30 euro na każdą owcę - taką unijną dopłatę będą mogli dostać hodowcy także z województwa świętokrzyskiego. Urzędnicy ministerstwa rolnictwa po protestach owczarzy uznali, że Góry Świętokrzyskie to też góry, co umożliwia wypłatę pieniędzy. Ich decyzję musi jednak jeszcze zatwierdzić Bruksela.

Odpowiedzialność zarządu

Kiedy zarząd odpowiada za zawierane kontrakty? Co na ten temat mówi Kodeks Spółek Handlowych? O kruczkach prawnych dotyczących odpowiedzialności członków zarządów i rad nadzorczych oraz sposobami zarządzania tą odpowiedzialnością mówi Cezary Żelaźnicki z PwC Legal.

Polski rynek nieruchomości jak zachodnioeuropejskie

Polski rynek dojrzały jak zachodnioeuropejski - chwalą nas uczestnicy Międzynarodowych Targów Nieruchomości w Cannes. Według Johna Forbesa z PricewaterhouseCoopers, w Polsce pojawiają się także ci gracze, którzy unikają rynków rozwijających się i związanego z nimi ryzyka.

Ludzie – najlepsza inwestycja

NTP Budowa Maszyn laureatem konkursu Gazele Biznesu w województwie śląskim i opolskim. Strategiczne decyzje z okresu kryzysu i inwestycje w kapitał ludzki, to główne czynniki sukcesu NTP - wskazuje prezes spółki Paweł Kocieniewski.