Moto

Moto

Francuski koncern daje gwarancje Merkel. Co z pracownikami w Polsce?

Francuski koncern motoryzacyjny PSA zapewnił kanclerz Niemiec Angelę Merkel i europejskie związki zawodowe, że utrzyma gwarancje zatrudnienia dla fabryk Opla i Vauxhalla w przypadku powodzenia transakcji z General Motors. Tymczasem według analityków pracę może stracić nawet pięć tysięcy osób, a o swoje miejsca pracy obawiają się pracownicy Opla w Gliwicach - podaje RMF FM.

Lanos inny niż wszystkie. Na światłach nie masz z nim szans

Został wyprodukowany w Warszawie, kilka lat później trafił do jednej z podłódzkich miejscowości, w ręce pewnego pasjonata koreańskiej motoryzacji i przeszedł poważny tuning. Do setki przyspiesza w sześć sekund, a za osiągi odpowiedzialny jest silnik 3.2 V6 z Opla Vectry o mocy 280 KM. Lanosa innego niż wszystkie i jego właściciela odnalazł reporter TVN Turbo.

Francuzi kupią Opla? Związkowcy gotowi do rozmów

Europejscy przedstawiciele pracowników zakładów Opla – w tym działająca w gliwickiej fabryce tej firmy Solidarność - są gotowi do prowadzenia konstruktywnych rozmów z francuską Grupą PSA w przypadku sprzedaży firmy Opel/Vauxhall – głosi oświadczenie reprezentantów załogi.

Kompakt z pazurem. Nowa Honda Civic jest szersza, niższa i dłuższa

Za miesiąc na polskim rynku zadebiutuje nowa, dziesiąta generacja Hondy Civic. W stosunku do poprzedniej generacji, pojazd jest szerszy, niższy oraz dłuższy. Nowy model początkowo będzie oferowany z dwoma turbodoładowanymi silnikami benzynowymi - 1.0 o mocy 129 KM oraz 1.5 182 KM. Ceny zaczynają się od 69 900 zł za bazowy model. Na krętych drogach Barcelony nowym kompaktem jeździł już reporter TVN Turbo.

Hardkorowy Koksu sprzedaje auto. Dorzuci karnet na siłownię i "stejka"

To auto jest tak hardkorowe, jak jego właściciel. Hardkorowy Koksu, czyli Robert Burneika wystawił na sprzedaż swoje BMW X5 M-Power. Auto sprowadzono z Niemiec i jak zapewnia Robert "nigdy nie było bite". Koksu podkreśla, że do samochodu dołoży w gratisie karnet na siłownię, koszulkę, autograf i może postawi "stejka". Na przejażdżkę z siłaczem wybrał się reporter TVN Turbo.

Niepełnosprawny kierowca rajdowy. Sebastian pokazuje, że nie ma barier

Jest sparaliżowany, ale mimo to świetnie radzi sobie za kierownicą 390-konnego Lancera. Wszystko dzięki wielkiemu zaparciu, pasji i zaawansowanej technice. Mowa o Sebastianie Lutym, niepełnosprawnym kierowcy, który pokazuje, że barier nie ma. - Nie zgadzałem się z postawą osób niepełnosprawnych, którzy są bierni, roszczeniowi i generalnie uważam, że mogłyby robić więcej, stąd pomysł na Avalon Extreme - mówi. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Auta elektryczne wcale nie takie ekologiczne. Zobacz, dlaczego

Samochody elektryczne mają być ekologiczną przyszłością motoryzacji. Jednak w praktyce, dziś ich użytkowanie może być bardziej szkodliwe dla środowiska niż jazda autami spalinowymi. Wszystko zależy od tego, skąd pochodzi energia do ich ładowania. - Samochód elektryczny jest bardziej ekologiczny kiedy do wytwarzania prądu posługujemy się elementami z odnawialnych źródeł energii, bądź zaczniemy produkować energię np. z elektrowni jądrowych - wskazuje Paweł Goller z Przemysłowego Instytutu Motoryzacji. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Polskie autobusy pojadą do Belgii. Gigantyczne zamówienie

Największa spółka transportu publicznego we francuskojęzycznej części Belgii na zakupach w Polsce. Societe Régionale Wallonne du Transport (SRWT) zamówi 208 autobusów hybrydowych od firmy Solaris. Całkowita wartość umowy ramowej wynosi blisko 105 mln euro.

Kto, z kim, gdzie i o której? Resort chce inwigilować kierowców

Resort finansów chce wnikliwie śledzić poczynania kierowców, by kontrolować wydatki firm na pojazdy służbowe. Ale by kontrolować taki pojazd trzeba by kontrolować wszystkie pojazdy, a to oznaczałoby totalną inwigilację. Do systemu trafiałyby numery PESEL i NIP, ale także czas i miejsce przemieszczania się samochodów. Zebranymi informacjami o kierowcach miałaby zarządzać Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na razie nie wiadomo jednak, czy i kiedy pomysł ministerstwa wejdzie w życie. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Pamiętasz ten wynalazek? Zatrudnili człowieka, który wdroży na masową skalę tę technologię

Koncepcja unoszących się w powietrzu pojazdów, jaką znamy z kultowego filmu "Powrót do przyszłości", ma szansę wejść w życie. Koncern Uber zatrudnił byłego inżyniera amerykańskiej agencji kosmicznej NASA Marka Moore’a. Jego zadaniem będzie kierowanie pracami nad latającymi samochodami, prowadzonymi w ramach oddziału Uber Elevate – informuje we wtorek dziennik „Financial Times”.

Japoński mariaż motoryzacyjny. Suzuki i Toyota partnerami?

Japońskie koncerny motoryzacyjne Toyota i Suzuki zgodziły się rozpocząć rozmowy na temat współpracy biznesowej w takich dziedzinach jak ochrona środowiska, bezpieczeństwo czy też technologie informatyczne - poinformowano w komunikacie.

Japoński potentat traci pozycję światowego lidera i zarabia mniej

Koncern Toyota Motor Corp. poinformował, że jego zysk w okresie od listopada do grudnia 2016 r. spadł o 23 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2015 r. Przyczyniła się do tego m.in. niższa sprzedaż samochodów. Toyota zapowiedziała też współpracę z Suzuki Motor Corp.

Pierwszy pozew dużego użytkownika przeciwko Volkswagenowi

Firma przetwórstwa rybnego z Bremerhaven ogłosiła w niedzielę, że zażądała od Volkswagena odszkodowania za fałszowanie pomiarów toksyczności spalin, czyniąc to jako pierwszy z dużych niemieckich użytkowników produkowanych przez koncern samochodów.