Moto

Moto

Firma kojarzona przede wszystkim z produkcji ciągników rolniczych, tworzy właśnie pierwszy międzymiastowy autobus napędzany wodorem, który zaprezentuje na targach IAA w Hannowerze.

Sześć lat temu Chińczycy wpadli na szalony pomysł. Wymyślili, że stworzą ogromny "rozkraczony" autobus, który unosi się nad ruchem drogowym, co pozwoli na przejazd samochodów osobowych pod jego podwoziem. Teraz rzeczywistość dogoniła marzenia, a Transit Elevated Bus (TEB) właśnie wyjechał na pokazowy przejazd w mieście Qinhuangdao.

Korea Południowa zablokowała sprzedaż 80 modeli Volkswagena i ukarała niemiecki koncern wysoką grzywną w związku z zarzutami dotyczącymi fałszowania pomiarów toksyczności spalin w jego samochodach.

Mercedes-Benz uruchomił nową aplikację opartą na rozszerzonej rzeczywistości, która przyjdzie z pomocą udzielającym pierwszej pomocy. Asystent ratownika wyświetli na ekranie tabletu lub smartfona kluczowe systemy i podzespoły. Dzięki temu ratownik będzie w stanie błyskawicznie ocenić ich stan i podejść do samochodu w najbezpieczniejszy sposób.

Przedsiębiorczy mieszkaniec Jekaterynburga, Wiaczesław Zieliński opracował technologię, za pomocą której z plastykowych śmieci wytwarza paliwo. Jako surowiec wykorzystuje plastykowe butelki, przywożone do jego sortowni śmieci razem z innymi odpadami. Zieliński zapewnia, że jego technologia pozwala na produkcję około 7,5 baryłki syntetycznej ropy tygodniowo.

Papieski volkswagen golf idzie pod młotek. W poniedziałek wystartuje aukcja charytatywna, w której na sprzedaż zostanie wystawiony samochód, którym Franciszek podróżował podczas Światowych Dni Młodzieży. Nowy właściciel wesprze zakup mobilnych klinik.

Jeep Renegade to całkiem dobrze wyposażony samochód. Ale, no właśnie lista wad tego samochodu też jest dość pokaźna. Może problemem jest to, że nie jest ani terenówką, ani miejskim SUV-em, ani tym bardziej rodzinnym VAN-em. Czyli do czego tak naprawdę służy?

Tesla Motors oficjalnie otworzyła swoją gigafabrykę w Newadzie. To tu będą powstawać baterie do elektrycznych samochodów. Choć na razie jej budowę ukończono w zaledwie kilkunastu procentach, producentowi aut nie przeszkadzało to w zorganizowaniu wielkiej fety.

Wypadki przy znacznie mniejszych prędkościach pociągają za sobą często znacznie większe konsekwencje. Temu, który zdarzył się w amerykańskim stanie Colorado, towarzyszyła zawrotna prędkość ponad 300 km/h. Tylko dzięki specjalistycznemu osprzętowi auta nie doszło do tragedii.