Moto

Moto

Supersamochód dla policji. Jest wart ponad 1,2 mln złotych

Takiego samochodu policjantom z Bolonii można tylko zazdrościć. Już wkrótce do ich dyspozycji zostanie oodany nowy model lamborghini huracan, wart 300 tysięcy euro (ponad 1,2 mln złotych). Jak twierdzą funkcjonariusze, oprócz pracy w drogówce, auto ma być wykorzystywane w nagłych wypadkach. Supersamochód ma przewozić krew, czy narządy do transplantacji. Na razie lamborghini znajduje się w Rzymie, gdzie przechodzi ostatnie modyfikacje.

Rośnie pozycja Polski w branży moto. Optymistyczna prognoza

AutomotiveSuppliers prognozuje eksport branży moto z Polski w 2017 na poziomie 25 miliardów euro. Portal zakłada utrzymanie trendu wzrostowego w eksporcie części i akcesoriów, głównie z racji silnego powiązania w Niemcami oraz powstających w Polsce nowymi zakładami komponentów.

Węgrzy tworzą nowe ikarusy. Chcą nimi zainteresować zagranicę

Węgierski producent autobusów Ikarus rozpocznie wytwarzanie autobusów na gaz ciekły w drugiej połowie 2017 roku. Powiadomił o tym w wywiadzie dla środowego dziennika „Magyar Hirlap” właściciel spółki Gabor Szeles. Węgrzy chcą mocno ruszyć ze sprzedażą w Europie i tym samym mogą stać się konkurencją dla polskiego Solarisa.

Zmiana opon w jednośladach. Sprawdź, czy już na to czas

Opony motocyklowe kręcą się teraz na potęgę w serwisach gum dla jednośladów. Są dwa, a nie cztery i często mniejsze od samochodowych, ale za ich wymianę trzeba zapłacić podobnie jak w osobówkach. Jeden takich serwisów w Warszawie odwiedziła kamera programu "Raport" w TVN Turbo.

Supersilniki z Polski dla elektrycznych autobusów

Szansa na sukces Polaków w branży moto: być może supersilniki będą w przyszłości napędzały polskie elektryczne autobusy. Najnowszą taką maszynę można było zobaczyć na Międzynarodowych Targach Transportu Publicznego w podwarszawskim Nadarzynie. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Chcą niższych składek na OC. Nowe propozycje zmian w prawie

Precyzyjne zasady prawne ustalania zadośćuczynień za szkody niemajątkowe objęte umowami OC posiadaczy pojazdów przyczynią się do zahamowania wzrostu składek ubezpieczeniowych – wynika z założeń do projektu ustawy prezentowanego przez Warsaw Enterprise Institute.

Wyższe kary dla piratów drogowych. "Wymiar sprawiedliwości nie będzie bezradny"

Zaostrzenie kar za przestępstwa w ruchu drogowym, między innymi podniesienie dolnej granicy więzienia za spowodowanie wypadku z 9 miesięcy do 2 lat - przewiduje nowelizacja Kodeksu karnego, którą przyjął Sejm. "Dotychczasowe przepisy nie pozwalają na skuteczne ściganie sprawców groźnych przestępstw i wykroczeń drogowych, a czasem stanowią wręcz zachętę do zachowań powodujących tragiczne skutki" - podkreśla Ministerstwo Sprawiedliwości.

Słynne brytyjskie taksówki pojadą na prąd

Producent słynnych londyńskich taksówek otworzył w środkowej Anglii nową fabrykę, w której produkować będzie pojazdy elektryczne. Będą oferowane nie tylko na rynku wewnętrznym, ale też poza granicami Wielkiej Brytanii.

Dzieci uczą się rezygnować z dojazdu samochodem do szkoły

"Urodziliśmy się po to, by chodzić" – to hasło inicjatywy w Mediolanie, gdzie 20 tysięcy dzieci przez 5 dni chodzi do szkoły na piechotę, jeździ na rowerze, skateboardzie czy hulajnodze albo korzysta z komunikacji miejskiej. Dzieci rezygnują z dojazdu samochodem.

Kolizja jak komiks. Jak prawidłowo wykonać rysunek?

Oświadczenie sprawcy kolizji może być jak dobry komiks. Okazuje się, że przedstawienie stłuczki w formie rysunku nie jest niczym nowym i dla ubezpieczycieli jest chlebem powszednim. Jak poprawnie wykonać taki rysunek? O tym Michał Murawiński z TVN Turbo.

Ile paliwa za średnią krajową? Polacy w ogonie klasyfikacji

Obywatel Stanów Zjednoczonych za średnią pensję jest w stanie kupić prawie pięć tysięcy litrów benzyny PB95, ale na rynku amerykańskim paliwa są znacznie tańsze niż w Europie. Niskie ceny są także w Rosji i Arabii Saudyjskiej. W Europie paliwo jest drogie, a Polak za statystyczną średnią krajową może wlać do baku znacznie mniej niż Norweg czy Brytyjczyk. Jest to zaledwie 851 litrów popularnej "95". Z czego wynika ta różnica? Odpowiedzi na to pytanie szukał reporter TVN Turbo.