Moto

Moto

Już wkrótce największe miasta mogą pozbyć się korków i spalin. Władze kolejnych metropolii decydują się na wprowadzenie zakazu ruchu samochodów lub na jego ograniczenie na rzecz większego wykorzystania pojazdów publicznych czy rowerów. Już teraz w Rzymie czy Mediolanie nie można przemieszczać się autem w niedziele. Oto dziesięć miast, w których ekologia wychodzi na ulice.

Lamborghini warte prawie ćwierć miliona dolarów, czyli około miliona złotych, przełamane na pół i w ogniu. Do dramatycznego wypadku doszło w Chicago. Na jednym ze skrzyżowań w lamborghini uderzył jadący z naprzeciwka inny samochód. Obydwaj kierowcy przeżyli, ale rannego właściciela luksusowego auta świadkowie wyciągnęli z pojazdu w ostatniej chwili. Tuż przed wybuchem.

Podczas ostatniej edycji zestawienia dotyczącego amerykańskich kierowców, pierwsze miejsce na niechlubnym podium zebrało Subaru WRX STI – auto o ściśle sportowym charakterze. W tegorocznym raporcie pierwsza lokata może się okazać nieco zaskakująca.

W Szwajcarii za podróż autostradami należy zapłacić 40 franków. To koszt winietki, która jest ważna przez 14 miesięcy. We Włoszech, gdzie opłaty pobierane są przy bramkach 14,8 euro zapłacimy za podróż autostradą A1 z Mediolanu do Bolonii. To o 3 euro mniej niż za możliwość pokonania drogi z Florencji do Rzymu. Tymczasem, w Chorwacji za podróż autostradą A4 z Gorican do Zagrzebia należy zapłacić 25 kun, czyli niecałe 15 zł. We Francji, gdzie również obowiązuje płatność na bramkach średni koszt za 100 km to 9 euro.