Wielogodzinna batalia, służby wychodzą bez laptopa. Tak wyglądała akcja we "Wprost"

Sylwester Latkowski poinformował, że funkcjonariuszom nie udało się zdobyć jego laptopa
Sylwester Latkowski poinformował, że funkcjonariuszom nie udało się zdobyć jego laptopa
tvn24
Walka o laptop Sylwestra Latkowskiego tvn24

Po kilkugodzinnych rozmowach i przepychankach w redakcji "Wprost", funkcjonariusze przerwali przeszukanie i opuścili siedzibę tygodnika. Prokurator i ABW w obstawie policji zjawili się tam, by uzyskać nośniki zawierające nagrania podsłuchanych rozmów urzędników państwowych. Największa batalia toczyła się o osobisty laptop redaktora naczelnego Sylwestra Latkowskiego, który poinformował, że użyto wobec niego przemocy fizycznej. Jak twierdzi Latkowski, redakcja została zdemolowana, a praca dziennikarzy sparaliżowana. Pełnomocnik "Wprost", mec. Jacek Kondracki zapowiedział, że złoży do sądu zażalenie na działanie prokuratury.

03:33
Gabinet redaktora naczelnego "Wprost" po wizycie ABW
Gabinet redaktora naczelnego "Wprost" po wizycie ABWtvn24
00:29

Dziennikarze o funkcjonariuszach ABW i prokuratorach w redakcji "Wprost":

00:26

Tygodnik "Wprost" ujawni kolejne taśmy.

- Zaraz po "obrobieniu" będzie ta kolejna, druga część - ostatnia - nagrania ministra Sienkiewicza z prezesem Belką. (...) Drugi tekst, druga taśma jest opracowywana i będzie opublikowana w poniedziałek, bo tam jest kilka rzeczy, które wymagają naszej dziennikarskiej pracy - zapowiadał już po opuszczeniu redakcji przez funkcjonariuszy Sylwester Latkowski.

00:05

Funkcjonariusze próbowali odebrać laptop redaktorowi naczelnemu:

00:01

Komunikat Prokuratury Okręgowej w Warszawie:

W związku z zaistniałą sytuacją, tj. eskalacją konfliktu, w szczególności zagrożeniem dla bezpieczeństwa i zdrowia prokuratorów i funkcjonariuszy ABW wykonujących czynności przeszukania w siedzibie redakcji oraz brakiem prawidłowego i realnego zabezpieczenia pracy tychże przez obecnych na miejscu funkcjonariuszy Policji, prokuratorzy zmuszeni byli odstąpić od kontynuowania zadań służbowych.

00:00

W czwartek o godzinie 8 odbędzie się konferencja prasowa premiera Donalda Tuska

23:56

23:55
"ABW zostawiła teczkę, można się zgłosić do tego pokoju"
"ABW zostawiła teczkę, można się zgłosić do tego pokoju"tvn24
23:53

Dariusz Ślepokura z warszawskiej prokuratury napisał na Twitterze: "To jakaś groteska".

23:41

Dziennikarz tygodnika, Michał Majewski obawia się, że to nie koniec akcji:

23:40

Dziennikarze nie zostawiają suchej nitki na "profesjonalizmie" ABW:

23:37

- Na miejscu było 13 funkcjonariuszy policji - wyjaśnia na antenie TVN24 Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji. Jak dodaje, policjanci mieli zapewnić prokuratorowi bezpieczeństwo i umożliwić mu wykonywanie pracy.

23:32

Tak wyglądały przepychanki przed gabinetem Sylwestra Latkowskiego:

Próba wtargnięcia do biura Latkowskiego
Próba wtargnięcia do biura Latkowskiegotvn24
23:25

- Wszystko wskazuje na to, że ABW, prokuratorzy i policjanci odpuścili - relacjonuje Michał Tracz. Nie udało się zabrać laptopa i pendrive'a Sylwestra Latkowskiego. Funkcjonariusze opuścili redakcję

23:21

Sylwester Latkowski poinformował, że spotka się za chwilę z zespołem dziennikarzy "Wprost"

23:19

Obecni na miejscu dziennikarze informują, że z redakcji wyszedł prokurator Józef Gacek

23:17

Latkowski powiedział, że prokuraturze udało się zdemolować redakcję i wstrzymać na jeden dzień pracę dziennikarzy nad nowymi tekstami.

23:16

- Dziękuję wszystkim, że jesteście, że nas nie zostawiliście - zwrócił się do obecnych w redakcji Sylwester Latkowski.

- Tu chodzi o istotę mediów. Jest tajemnica dziennikarska i jej się broni. Użyto wobec mnie siły, rzucili się na mnie funkcjonariusze - powiedział Latkowski, podkreślając po raz kolejny, że wyda materiały, jeśli decyzję o uchyleniu tajemnicy dziennikarskiej podejmie sąd. - Nie chcemy przeszkadzać (w śledztwie - red.), To, co się dzieje jest skutkiem doniesienia szefa MSW Bartłomieja Sienkiewcza, osoby zainteresowanej w sprawie - dodał.

23:14

Zastępca redaktora naczelnego dyskutował z prokuratorem Józefem Gackiem:

Naczelny kontra prokurator
Naczelny kontra prokuratortvn24
23:11

"Do widzenia", "do domu" - skandują dziennikarze do funkcjonariuszy. Policja poprosiła wcześniej, by wszyscy dziennikarze opuścili redakcję, jednak nikt jej nie opuszcza. Sytuacja jest patowa, dochodzi do przepychanek.

Dziennikarze blokują policjantów. "Do domu! Do domu!"
Dziennikarze blokują policjantów. "Do domu! Do domu!"tvn24
23:08

Marek Świerczyński, dziennikarz TVN24:

23:05

- Będziemy bronić wolności słowa i tajemnicy dziennikarskiej do upadłego - komentuje na antenie TVN24 Piotr Stasiński z "Gazety Wyborczej".

23:03

23:03

Sylwester Latkowski powiedział dziennikarzom, że użyto wobec niego przemocy fizycznej

W środę agenci ABW dwukrotnie przyszli do siedziby tygodnika "Wprost". Po raz pierwszy około południa, gdy przyszli z postanowieniem prokuratury o wydaniu rzeczy. Po południu wrócili, razem z prokuratorem Józefem Gackiem.

Jak wyjaśniła Renata Mazur z Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga o przeszukaniu zadecydowano, bo redakcja odmówiła wydania dowodów przestępstwa.

Jak poinformował Sylwester Latkowski, redaktor naczelny, cała akcja opóźniła się, ponieważ ABW nie była przygotowana do pracy z komputerami Macintosh.

W redakcji pojawili się policjanci z oddziału prewencji, którzy chronią funkcjonariuszy ABW. Na miejscu jest również mnóstwo dziennikarzy innych mediów, a także m.in. Przemysław Wipler, Piotr Ikonowicz i Piotr Guział.

Prokuratorzy odczytali nazwiska dziennikarzy, których komputery chcą zabezpieczyć. Są to przede wszystkim ci, którzy pracowali nad tekstami o aferze taśmowej. Sylwester Latkowski poinstruował dziennikarzy, aby czujnie obserwowali, co robią funkcjonariusze ABW z dyskami zewnętrznymi. Skopiują nagrania, które muszą zostać zabezpieczone. Pilnujcie czy jednocześnie ABW nie robi kopii dla siebie - przestrzegał Latkowski.

"Chciałbym funkcjonariusza policji poprosić", "mamy dzwonić na 112?"
"Chciałbym funkcjonariusza policji poprosić", "mamy dzwonić na 112?"tvn24

Pełnomocnik tygodnika mec. Jacek Kondracki podkreślił, że w jego ocenie akcja stanowi "nieszczęście dla praworządności, demokracji i wolności prasy". Zapowiedział, że złoży do sądu zażalenie na działanie prokuratury. Wyjaśnił również, iż jego zdaniem "najazd" na redakcję jest tym bardziej szokujący, że zatrzymanemu w środę w związku z aferą taśmową Łukaszowi N. grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności.

Pełnomocnik tygodnika zapowiada złożenie zażalenia na działanie prokuratury
Pełnomocnik tygodnika zapowiada złożenie zażalenia na działanie prokuratury tvn24

Batalia o laptop

Największa batalia toczy się jednak o osobisty laptop redaktora naczelnego, Sylwestra Latkowskiego.

W "Kropce nad i" relacjonował ją zastępca redaktora naczelnego tygodnika Marcin Dzierżanowski.

- W tej chwili ośmioro czy dziesięcioro funkcjonariuszy znajduje się sam na sam niemal z redaktorem Latkowskim i chcą mu zabrać laptop. Nie wiem jakie tam informacje mogą być, ale tam mogą być informacje dotyczące zupełnie innych spraw. Sylwester Latkowski od lat poruszał najpoważniejsze sprawy w tym kraju, łącznie z zabójstwem Papały - mówił po godzinie 20 na antenie TVN24 Marcin Dzierżanowski.

Dodawał wtedy, że "wyrywania nie ma", ale "nie jest to grzecznościowa próba". - Z całą pewnością. Ponieważ jest deklaracja ze strony redakcji dostarczenia tych materiałów w sposób cywilizowany w pełnej wersji, jaką posiadamy. Natomiast nie ma zgody na zabieranie dziennikarzom śledczym archiwum, maili. Proszę docenić wagę sytuacji. To wygląda fatalnie w tej chwili - mówił Dzierżanowski.

Przed godziną 22 dziennikarz "Wprost" Michał Majewski poinformował, że prokurator kazał siłą zabrać laptop Latkowskiego. Kilkadziesiąt minut później napisał natomiast na Twitterze: "siłą chyba jednak. Mimo że Sylwester (Latkowski - red.) zadeklarował przekazanie materiałów w sobotę, na co wstępnie prokurator się zgodził". "Grożą użyciem siły" - dodał w innym wpisie.

Przeszukania w redakcji "Wprost"
Przeszukania w redakcji "Wprost" tvn24

"Do każdego naczelnego będą przychodzić, zabierać dyski"

- To jest bandytyzm. Wejście w mój komputer, kiedy każdy wie że ja pracuję nad śledztwami, że do mnie dziennikarze swoje śledztwa dają. Ja dokumenty mam tam, mam nagrania. Zabranie mojego komputera jest po prostu... - mówił dziennikarzom Sylwester Latkowski. - Jeżeli w tym kraju jest tak, że można to zrobić, no to po co w ogóle media są? - pytał. I dodał: "do każdego naczelnego będą przychodzić, zabierać dyski".

Autor: kg,kde/tr / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości

Po tym, jak premier Gruzji ogłosił, że do 2028 roku rząd zawiesza rozmowy o członkostwie kraju w Unii Europejskiej, obywatele wyszli protestować na ulice kilku miast. W centrum Tbilisi doszło do starć z policją, a siły specjalne zaczęły używać armatek wodnych, by rozproszyć protestujących. - Rząd wypowiedział wojnę własnemu narodowi - oświadczyła prezydentka Gruzji Salome Zurabiszwili.

"Rząd wypowiedział wojnę własnemu narodowi". Starcia z policją

"Rząd wypowiedział wojnę własnemu narodowi". Starcia z policją

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Obywatele Gruzji protestują na ulicach miast. Sąd odroczył posiedzenie w sprawie aresztu dla Marcina Romanowskiego. Z kolei Iga Świątek uzyskała pozytywny wynik testu na obecność środków niedozowolonych. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w piątek 29 listopada.

Protesty w Gruzji, Świątek z pozytywnym wynikiem, Hołownia rozważa kroki prawne

Protesty w Gruzji, Świątek z pozytywnym wynikiem, Hołownia rozważa kroki prawne

Źródło:
PAP, TVN24, Eurosport

W piątek o godzinie 12 w całym kraju zawyją policyjne syreny. To hołd dla asp. szt. Mateusza Biernackiego, 34-letniego policjanta postrzelonego śmiertelnie na warszawskiej Pradze. Do akcji dołączyła też Straż Graniczna i Straż Pożarna.

Oddadzą hołd policjantowi, który zginął na służbie. W całym kraju zawyją syreny

Oddadzą hołd policjantowi, który zginął na służbie. W całym kraju zawyją syreny

Źródło:
PAP

Norweskie lodowce topnieją w rekordowo szybkim tempie - alarmują badacze. Najszybciej znikają te najdalej na północy, ale podobny los spotyka położone w innych częściach kraju. Znika między innymi schodzący wprost do jeziora lodowiec Nigardsbreen, jedna z największych atrakcji turystycznych regionu Sogn og Fjordane.

Tej atrakcji turystycznej już nie ma

Tej atrakcji turystycznej już nie ma

Źródło:
PAP, nrk.no

Polski PKB w trzecim kwartale wzrósł o 2,7 procent rok do roku, ale w porównaniu z drugim kwartałem spadł. Największy spadek widać w eksporcie. Gdzie jest powód? Za naszą zachodnią granicą. Niemcy, które są największym partnerem gospodarczym Polski, przeżywają poważną zadyszkę. Komisja Europejska w ostatniej prognozie przewiduje, że w całym tym roku Niemcy zanotują spadek PKB o 0,1 procent.

Konkurencyjność Niemiec spada z roku na rok. Co w kraju uważanym za symbol gospodarczej potęgi idzie nie tak?

Konkurencyjność Niemiec spada z roku na rok. Co w kraju uważanym za symbol gospodarczej potęgi idzie nie tak?

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS
Po 24 latach odnaleźli ojca, teraz znów muszą go szukać. "Modliliśmy się nad pustym grobem"

Po 24 latach odnaleźli ojca, teraz znów muszą go szukać. "Modliliśmy się nad pustym grobem"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Na Węgrzech stale rośnie poparcie dla opozycyjnej partii Tisza. Gdyby wybory odbyły się w tym tygodniu, to ugrupowanie Petera Magyara mogłaby zdobyć większość absolutną - wynika z sondażu przeprowadzonego przez instytut Median.

Tisza rzuciła wyzwanie. Fortel ekipy Orbana nie wypalił

Tisza rzuciła wyzwanie. Fortel ekipy Orbana nie wypalił

Źródło:
PAP

Niezwykle wysoką temperaturę zmierzono na początku tygodnia we Francji. W Pau u podnóży Pirenejów było ponad 26 stopni Celsjusza, i to w nocy. Meteorolodzy wyjaśniają, że to efekt wiatru fenowego.

26 stopni. W nocy w listopadzie

26 stopni. W nocy w listopadzie

Źródło:
meteofrance.com, The Guardian, tvnmeteo.pl
"Tu jest taka rurka, a tu dziurka". Marek Raczkowski chciał sprzedać nerkę, by ratować pęcherz

"Tu jest taka rurka, a tu dziurka". Marek Raczkowski chciał sprzedać nerkę, by ratować pęcherz

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Wyrokiem skazującym zakończył się proces właścicieli trzech psów, które zostały zamknięte w mieszkaniu bez opieki, dostępu do wody i pożywienia. Do zdarzenia doszło niespełna rok temu na warszawskiej Ochocie.

Spakowali walizki i wyjechali na święta, w mieszkaniu zamknęli trzy psy. Wyrok

Spakowali walizki i wyjechali na święta, w mieszkaniu zamknęli trzy psy. Wyrok

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Rafał Trzaskowski został powitany na spotkaniu w Koziej Woli przez koła gospodyń wiejskich przy dźwiękach muzyki. Zgromadzeni śpiewali i grali na instrumentach. Prezydent Warszawy i kandydat KO na prezydenta klaskał w rytm melodii, a nawet przyłączył się do wspólnego śpiewania. "Tata, pianista, uparcie twierdził, że nie mam talentu do muzyki. Koła gospodyń wiejskich w Koziej Woli były bardziej wyrozumiałe" - napisał później, komentując nagranie z wydarzenia, opublikowane przez "Szkło Kontaktowe".

"Tata twierdził, że nie mam talentu do muzyki. Koła gospodyń wiejskich były bardziej wyrozumiałe"

"Tata twierdził, że nie mam talentu do muzyki. Koła gospodyń wiejskich były bardziej wyrozumiałe"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

- Poprosiłem prokuratora krajowego, żeby wyjaśnił, o co chodzi. Dostałem informację, że według wszystkich materiałów, które są zgromadzone przez prokuraturę, nie ma żadnych dowodów, które wskazywałyby na popełnienie jakiegokolwiek czynu zabronionego przez marszałka Sejmu Szymona Hołownię - powiedział w "Kropce nad i" minister sprawiedliwości, prokurator generalny Adam Bodnar. Odniósł się w ten sposób do medialnych doniesień, jakoby Hołownia miał studiować na Collegium Humanum.

"Nie ma dowodów, które wskazywałyby na popełnienie czynu zabronionego przez Hołownię"

"Nie ma dowodów, które wskazywałyby na popełnienie czynu zabronionego przez Hołownię"

Źródło:
TVN24, PAP

W Okręgowym Ośrodku Wychowawczym w Jerzmanicach-Zdroju na Dolnym Śląsku odkryto drugi przypadek znęcania się nad podopiecznym - poinformowała wiceministra sprawiedliwości Maria Ejchart. W sprawie przemocy w placówce zatrzymany został drugi wychowawca. - Badamy całą sprawę bardzo intensywnie. Bardzo ważne jest, żeby ją wyjaśnić - podkreślił w "Kropce nad i" w TVN24 Adam Bodnar, minister sprawiedliwości i prokurator generalny.

Kolejny przypadek przemocy w tym samym ośrodku. Zatrzymano drugiego wychowawcę

Kolejny przypadek przemocy w tym samym ośrodku. Zatrzymano drugiego wychowawcę

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvn24.pl

- O przełomie będziemy mogli mówić dopiero wtedy, kiedy polscy medycy sądowi, antropolodzy staną nad szczątkami ofiar zbrodni wołyńskiej, a polscy żołnierze ramię w ramię z ukraińskimi złożą wieńce na grobach tych osób, które zostaną ekshumowane - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Grzegorz Motyka, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego. Ocenił, że w ciągu ostatnich lat w tej sprawie pojawiła się jedna "rozsądna próba kompromisu" zawarta między prezydentami Andrzejem Dudą i Wołodymyrem Zełenskim w 2020 roku, ale "została wyrzucona do kosza" po ekspertyzie IPN i "decyzji wojewody podkarpackiego reprezentującego rząd Morawieckiego". Dopiero teraz obecny rząd "próbuje coś zrobić".

Przełom nastąpi, jeżeli "polscy medycy sądowi staną nad szczątkami ofiar", a żołnierze dwóch krajów złożą wieńce

Przełom nastąpi, jeżeli "polscy medycy sądowi staną nad szczątkami ofiar", a żołnierze dwóch krajów złożą wieńce

Źródło:
TVN24

Australijski rząd zatwierdził w czwartek zakaz mediów społecznościowych dla dzieci poniżej 16. roku życia. Jak zauważa Reuters, stało się to po "emocjonującej debacie, która ogarnęła cały naród". Nowe australijskie przepisy są jednymi z najsurowszych regulacji dotyczących branży Big Tech.

Media społecznościowe nie dla młodych. Pierwszy kraj z zakazem absolutnym

Media społecznościowe nie dla młodych. Pierwszy kraj z zakazem absolutnym

Źródło:
Reuters, PAP

Rubinstein, Paderewski, Szymanowski, a może Chopin. Kto w maju 1848 roku wystąpił w Londynie przed królową Wiktorią? Takie pytanie w ostatnim odcinku "Milionerów" TVN usłyszała pani Katarzyna. Było warte 250 tysięcy złotych.

Polski pianista, który wystąpił przed królową Wiktorią? Pytanie w "Milionerach"

Polski pianista, który wystąpił przed królową Wiktorią? Pytanie w "Milionerach"

Źródło:
TVN

Chiński statek, który podejrzewany jest o zerwanie kabli na Bałtyku, już na początku listopada wykonywał "podejrzane i nietypowe" manewry nad innymi liniami energetycznymi i telekomunikacyjnymi - podała duńska stacja TV2. W pobliżu tych kabli znacząco zmniejszył prędkość. - Statek handlowy zwykle tego nie robi - komentował ekspert Jens Wenzel Kristoffersen.

"Podejrzane. Statek handlowy zwykle tego nie robi". Nowe informacje o chińskim kontenerowcu

"Podejrzane. Statek handlowy zwykle tego nie robi". Nowe informacje o chińskim kontenerowcu

Źródło:
PAP, TV2

Donald Tusk podczas swojego pobytu na szczycie szefów rządów państw nordyckich i bałtyckich w Szwecji pływał wspólnie łódką z tamtejszym premierem Ulfem Kristerssonem. Gospodarz wyjaśnił, że to element wieloletniej tradycji. Premierzy obu krajów podpisali też nowe porozumienie o strategicznym partnerstwie.

Dwóch premierów w łódce

Dwóch premierów w łódce

Źródło:
TVN24, PAP

Z najnowszego sondażu pracowni Opinia24 dla "Faktów" TVN i TVN24 wynika, że decyzję PKW o odrzuceniu sprawozdania finansowego Prawa i Sprawiedliwości za ubiegły rok pozytywnie ocenia połowa badanych. Tylko niewiele ponad jedna trzecia (35 proc.) była przeciwnego zdania. Decyzja PKW oznacza możliwość utraty prawa do subwencji na trzy lata, a chodzi o ponad 75 milionów złotych. Wcześniej PKW odrzuciła sprawozdanie komitetu wyborczego partii.

Jak Polacy oceniają decyzję PKW o odrzuceniu sprawozdania finansowego PiS? Są wyniki sondażu

Jak Polacy oceniają decyzję PKW o odrzuceniu sprawozdania finansowego PiS? Są wyniki sondażu

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

W 2025 roku minimalna emerytura może wzrosnąć o 94 złote miesięcznie "na rękę" - wynika z wyliczeń głównego ekonomisty Federacji Przedsiębiorców Polskich Łukasza Kozłowskiego dla redakcji biznesowej tvn24.pl. Prognozowana przez eksperta waloryzacja świadczeń może wynieść 5,83 procent. Ostateczne wskaźniki poznamy jednak dopiero na początku przyszłego roku.

O tyle mogą wzrosnąć emerytury. Wyliczenia i kwoty

O tyle mogą wzrosnąć emerytury. Wyliczenia i kwoty

Źródło:
tvn24.pl

Zakład Budowy Tłoczników w Tychach planuje zwolnić 90 pracowników - donosi portal tychy.info. Zakład w Tychach jest częścią światowego giganta motoryzacyjnego - firmy Stellantis-FCA Poland, która w zeszłym roku zlikwidowała fabrykę silników w Bielsku-Białej.

To jak domino. Kolejne zwolnienia w branży motoryzacyjnej

To jak domino. Kolejne zwolnienia w branży motoryzacyjnej

Źródło:
tychy.info, tvn24.pl

Doktor kontra magister? Czy może dwóch kandydatów ze stopniem doktora? Wraz z prezentacją kolejnych kandydatów na urząd prezydenta RP pojawia się publiczne zainteresowanie, kto jakie szkoły kończył. Informacje o związkach Szymona Hołowni z Collegium Humanum podgrzewają jeszcze ten temat w trwającej już prekampanii.

"Wykształcenie prezydenckie". Jakie szkoły pokończyli kandydaci do pałacu

"Wykształcenie prezydenckie". Jakie szkoły pokończyli kandydaci do pałacu

Źródło:
Konkret24

57-latka zaginęła w lesie. Dzięki pomysłowi jednego z policjantów udało się ją szybko odnaleźć. Była już nieprzytomna, ratownicy zabrali ją do szpitala.

Wpadł na pomysł, jak szybko odnaleźć zaginioną. Była nieprzytomna, gdy do niej dotarli

Wpadł na pomysł, jak szybko odnaleźć zaginioną. Była nieprzytomna, gdy do niej dotarli

Źródło:
tvn24.pl

Mężczyzna wyskoczył z jadącej kolejki górskiej w parku rozrywki w stanie Arizona. Jak twierdzi, zrobił to, gdy rozpięło się zabezpieczenie trzymające go na miejscu. - Miałem zaledwie sekundy na działanie, czy zostaję, czy wyskakuję - powiedział lokalnym mediom, które opublikowały także nagranie ze zdarzenia.

Wyskoczył z jadącej kolejki górskiej. "Miałem sekundy na decyzję"

Wyskoczył z jadącej kolejki górskiej. "Miałem sekundy na decyzję"

Źródło:
CNN, NBC News

3,5 promila alkoholu w organizmie miał 35-letni policjant, który w miejscowości Wąsosz na Dolnym Śląsku nie potrafił poprawnie zaparkować radiowozu. Jeden z mieszkańców zaalarmował służby, że funkcjonariusz może być pijany.

Przyjechał radiowozem i nie potrafił go zaparkować. Pijany policjant na służbie

Przyjechał radiowozem i nie potrafił go zaparkować. Pijany policjant na służbie

Źródło:
tvn24.pl

14-letnia Natalia z Andrychowa przez wiele godzin siedziała przed jednym z marketów. Nikt nie zainteresował się marznącym dzieckiem. Dziewczynka zmarła w szpitalu. Jej ojciec zarzuca policjantom, że zaniedbali poszukiwania. W krakowskiej prokuraturze od roku toczy się postępowanie w tej sprawie.

Rok po tragedii 14-letniej Natalii śledztwo wciąż trwa. Nikomu nie postawiono zarzutów

Rok po tragedii 14-letniej Natalii śledztwo wciąż trwa. Nikomu nie postawiono zarzutów

Źródło:
PAP

Karol Nawrocki wezwał główną księgową, położył na stole zdjęcia z nielegalnej inwigilacji i zmusił ją do odejścia. Były to absolutnie bezprawne działania i nie wahał się przed takimi metodami - mówił współzałożyciel i pierwszy dyrektor Muzeum II Wojny Światowej profesor Paweł Machcewicz. Opowiedział też o innych metodach, które stosował Nawrocki w IPN i w czasie, gdy był dyrektorem muzeum w Gdańsku.

"Najbardziej drastyczna historia". Profesor Machcewicz o działaniach Nawrockiego

"Najbardziej drastyczna historia". Profesor Machcewicz o działaniach Nawrockiego

Źródło:
TVN24
Nawrocki jak Duda w 2015? "Obaj są tworzeni od początku do końca przez spin doktorów"

Nawrocki jak Duda w 2015? "Obaj są tworzeni od początku do końca przez spin doktorów"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Co Polacy sądzą o prezydenturze Andrzeja Dudy? Niemal tyle samo badanych ocenia ją dobrze, co źle - wynika z najnowszego sondażu pracowni Opinia24 dla "Faktów" TVN i TVN24.

Jak Polacy oceniają prezydenturę Andrzeja Dudy? Najnowszy sondaż

Jak Polacy oceniają prezydenturę Andrzeja Dudy? Najnowszy sondaż

Źródło:
TVN24

Projekt ustawy o związkach partnerskich osób tej samej lub różnej płci popiera połowa ankietowanych - wynika z sondażu pracowni Opinia24 dla "Faktów" TVN i TVN24. 39 procent badanych odpowiedziało, że nie byłoby za wprowadzeniem takiej regulacji, a 11 procent nie ma zdania w tej sprawie.

Poparcie dla związków partnerskich. Sondaż

Poparcie dla związków partnerskich. Sondaż

Źródło:
TVN24
Mitologia Wołynia. Skąd bierze się problem z ekshumacjami szczątków ofiar?

Mitologia Wołynia. Skąd bierze się problem z ekshumacjami szczątków ofiar?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Bodzentyn w województwie świętokrzyskim stoi nad finansową przepaścią - w kasie miasta są pustki, wypłat nie dostają nauczyciele i pracownicy lokalnego przedsiębiorstwa usług komunalnych. Władze tłumaczą, że radni nie przychodzili na sesje, więc od dwóch miesięcy nie uchwalili programu naprawczego. Z tego powodu wkrótce premier ma odwołać burmistrza i radę, powołując w ich miejsce komisarza.

Miasto upada, nauczyciele i urzędnicy bez wypłat. Premier ma zawiesić burmistrza i radę

Miasto upada, nauczyciele i urzędnicy bez wypłat. Premier ma zawiesić burmistrza i radę

Źródło:
tvn24.pl

Wolnej Wigilii w tym roku nie będzie, ale ma być od 2025 roku. Kolejny dzień ustawowo wolny od pracy znowu wzbudził dyskusję o tym, czy Polacy mają takich dni więcej czy mniej niż obywatele innych krajów Europy. Jak sprawdziliśmy, do czołówki nam niedaleko, a wolna Wigilia zbliży do podium.

Wolna Wigilia. Polska a kraje Europy: gdzie mają najwięcej wolnych dni?

Wolna Wigilia. Polska a kraje Europy: gdzie mają najwięcej wolnych dni?

Źródło:
Konkret24