To nie demokraci i republikanie zdecydują o przyszłości Ameryki? Jej głos może być decydujący

Źródło:
CBS, ABC
W centrum kampanii demokratów pozostają prawa kobiet. Jak ważne będą ich głosy dla wyników nadchodzących wyborów?
W centrum kampanii demokratów pozostają prawa kobiet. Jak ważne będą ich głosy dla wyników nadchodzących wyborów? Piotr Kraśko/Fakty TVN
wideo 2/6
W centrum kampanii demokratów pozostają prawa kobiet. Jak ważne będą ich głosy dla wyników nadchodzących wyborów? Piotr Kraśko/Fakty TVN

Gdyby Ameryka była kobietą, wybory już byłyby rozstrzygnięte. Jak wynika z sondaży, Kamala Harris wyraźnie prowadzi wśród damskiej części wyborców, podobnie jak Donald Trump wśród panów. Ta wyborcza różnica płci to jednak nie tylko kwestia sympatii wobec kandydatów, ale też - a może przede wszystkim - widoczna różnica postaw. I to ona może zaważyć na tym, jaki wynik usłyszymy po wyborczym wtorku 5 listopada.

Podczas gdy światowe media przemierzają drogi Pensylwanii zastanawiając się, ilu wyborców uda się zmobilizować kandydatom w tym i innych tzw. stanach kluczowych, sondaże i analitycy zwracają uwagę na inny czynnik, który może rozstrzygnąć wynik tych wyborów. Płeć. Tu wyraźnie widać bowiem podział sympatii dla obojga głównych kandydatów. I to głos kobiet może być tym rozstrzygającym. "Polityczna różnica płci odzwierciedla dekadę społecznych wstrząsów i może pomóc rozstrzygnąć wybory w USA" - podkreśla w jednej z ostatnich analiz BBC.

Kandydatka demokratów zdobyła nominację prezydencką od jednej z głównych partii, jako druga kobieta w historii USA. I walczy jak równa z równym z bardzo wyrazistym kandydatem republikanów. - Dla milionów Amerykanek Kamala Harris jest kandydatką Partii Demokratycznej, ale także jednoosobową "narodową partią kobiet", walczącą o ich prawa, mniejsze teraz niż kiedyś - podkreślał w poniedziałkowych "Faktach" TVN Piotr Kraśko z Waszyngtonu. Czy kobiecy głos rzeczywiście przeważy?

ZOBACZ TEŻ: Wszystko, co warto wiedzieć o wyborach prezydenckich w USA

Nie tylko "bezdzietne kociary"

Jak wynika z najnowszego badania instytutu YouGov dla stacji CBS News 50 proc. prawdopodobnych wyborców obu płci chce oddać swój głos na Kamalę Harris, a 49 proc. na Donalda Trumpa. Gdyby jednak głos miały tylko kobiety, oddałyby go na Harris już większością 55 proc. Głosowanie na Trumpa deklaruje zdecydowanie mniej, bo 43 proc. pań. To niemal zupełnie odwrotnie, niż w przypadku panów, gdzie kandydata republikanów popiera 54 proc., a demokratkę 45 proc. badanych.

ZOBACZ TEŻ: Taylor Swift wsparła Kamalę Harris. Po debacie opublikowała wiele znaczące zdjęcie

- To niesamowite, jak podobne hasła dotyczące praw kobiet słyszy się w Ameryce dzisiaj i słyszało się w Polsce przed wyborami rok temu. Jak często się powtarza, że to kobiety zdecydują o wyniku tych wyborów - zauważa Piotr Kraśko. - A jeżeli tak, jest to szansa dla Kamali Harris, bo od 40 lat we wszystkich kolejnych wyborach w Ameryce głosuje więcej kobiet niż mężczyzn, i to sporo więcej - dodaje przyglądający się ostatniej fazie kampanii w Waszyngtonie dziennikarz "Faktów" TVN. 

Nic dziwnego, że kolejnym "polem bitwy", po stanach kluczowych, stała się próba mobilizacji wyborczyń. Bo to zdecydowanie mocniejsza grupa niż wykpiwane przez JD Vance'a "bezdzietne kociary".

Szczegółowo pokazuje to sondaż Ipsos dla ABC News. Gdyby np. brać pod uwagę tylko głosy Afroamerykanek, aż 93 proc. z nich poparłoby Harris, a tylko 5 proc. chciałoby głosować na Trumpa. Panie pochodzenia latynoskiego są mniej zdecydowane, ale nadal w przeważającej większości (64 proc.) popierają demokratkę. Trump może liczyć na 32 proc. ich głosów. Szanse wyrównują się, gdy bierzemy pod uwagę głosy kobiet białych - Harris wskazuje 47 proc., a Trumpa 51 proc.

ZOBACZ TEŻ: Kamala Harris walczy o głosy kobiet. Wspiera ją Liz Cheney

Wybory 2024. Tematy ważne dla kobiet, dla panów mniej

W przypadku tych wyborów nie chodzi tylko o prostą zależność - kobiety głosują na kobietę, panowie na mężczyznę. "Różnice między kobietami i mężczyznami w tegorocznych wyborach prezydenckich to nie tylko dane w tabelkach" - podkreśla w analizie swoich badań CBS News. "To odzwierciedlenie rozbieżnych postaw wobec szerszych kwestii społecznych" - pisze.

Stacja podaje przykład: to amerykańscy mężczyźni twierdzą częściej, że promowanie równości płci w USA poszło zbyt daleko. Uważa tak 43 proc. badanych panów; odpowiedź, że promowania równości jest "akurat" udzieliło 35 proc. z nich, a że "zbyt mało" 22 proc. W przypadku pań odpowiedzi "zbyt daleko" udziela jedynie 29 proc., tyle samo stawia na "akurat", a aż 41 proc. uważa, że równouprawnienie jest promowane zbyt słabo.

Jak się łatwo domyśleć, zdecydowana większość (86 proc.) pań, które zaznaczyły ostatnią odpowiedź, chce oddać głos na Harris. Tymczasem 84 proc. panów, którym promocja równości wydaje się zbyt duża, zamierza głosować na Trumpa.

WYBORY PREZYDENCKIE W USA >>> ZOBACZ NAJNOWSZE SONDAŻE

Kamala Harris i Beyonce, podczas wiecu w HoustonPAP/EPA/CARLOS RAMIREZ

Gdyby głównym powodem wyboru danego kandydata było podejście do aborcji, Kamala Harris miałaby zwycięstwo w kieszeni. Prawdopodobni wyborcy bez względu na płeć wskazują, i to większością aż 70 proc., że to ona jest bardziej wiarygodna w tym temacie. Donalda Trumpa przy tak postawionym "głównym czynniku" wyboru wskazuje 28 proc. badanych.

To temat szczególnie istotny dla pań, jednak znajduje się dopiero na siódmym miejscu wśród wszystkich badanych czynników. Jako ten główny wyborcy wskazują raczej ekonomię, inflację, stan demokracji, przestępczość, prawo do posiadania broni, czy granicę z Meksykiem. Aborcję postrzega w ten sposób obecnie 53 proc. badanych, niemniej waga tematu przez ostatnie tygodnie kampanii stale rosła. I dlatego Harris często sięga po ten oręż na swoich wiecach. - Macie teraz mniej praw niż wasze matki i babcie. Rozumiecie znaczenie walki o prawo kobiet do podejmowania decyzji dotyczących własnego ciała. Za to was kocham - mówiła ostatnio.

ZOBACZ TEŻ: Melania Trump: chcę decydować, co zrobić ze swoim ciałem

Czy Ameryka jest gotowa na kobietę?

Kamala Harris jest drugą kobietą, po Hilary Clinton, która jest tak blisko prezydenckiego fotela. Czy Ameryka, po latach gorących debat, sukcesie ruchu #metoo, jest dziś gotowa, by głosować na kobietę? Statystycznie tak - coraz więcej ankietowanych uważa, że Stany Zjednoczone są "gotowe wybrać czarnoskórą prezydentkę". W październiku tego zdania było już niemal trzy czwarte uczestników sondażu YouGov. I to zarówno pań, jak i panów. Pytanie, na ile prawdziwe są te deklaracje. "Jest rok 2024 i mało kto chce być tym niefajnym kolesiem, który powie ankieterowi wprost, że kobieta nie nadaje się do Gabinetu Owalnego" - zwraca uwagę w swojej analizie BBC. Dlatego badani wolą ostrożnie stwierdzić, że nie ma odpowiedniej "osobowości", nie jest "gotowa", albo że nie byłaby silną liderką. Tak uważa np. 56 proc. panów ankietowanych przez YouGov.

Analitycy wskazują na pracę, jaką musiała wykonać i ciągle wykonuje kandydatka demokratów. "Podczas gdy kraj od dziesięcioleci poznaje byłego prezydenta Donalda Trumpa, wielu wyborców wie stosunkowo niewiele o wiceprezydent Kamali Harris" - pisze Tatishe Nteta, prorektor wydziału nauk politycznych na Uniwersytecie Massachusetts. "W ostatnich tygodniach Harris przeszła więc do medialnego 'bombardowania', występując w kilku popularnych podcastach, czy wieczornych programach telewizyjnych. Te wysiłki mogły się opłacić, ponieważ wyborcy - szczególnie kobiety - postrzegają Harris jako kandydatkę, która jest bardziej skłonna 'walczyć o ludzi takich jak my', 'troszczy się o ludzi takich jak my', 'reprezentuje zmianę', a nawet 'chętniej poszliby z nią na drinka' - analizuje na stronie uczelni wyniki ostatnich uniwersyteckich badań.

Jak dodaje Tatishe Nteta, jeśli Harris będzie w stanie wykorzystać poparcie, jakie okazują jej kobiety w kraju, może zostać 47. prezydentem kraju i pierwszą kobietą na tym stanowisku. Amerykańscy wyborcy zdecydują o tym już za tydzień, w wyborczy wtorek 5 listopada.

ZOBACZ TEŻ: Jedzenie psów i bezdzietne kociary. To ona ma podsuwać republikanom teorie spiskowe

Autorka/Autor:am

Źródło: CBS, ABC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Wybory w USA, w których o prezydenturę rywalizują Kamala Harris i Donald Trump, dobiegają końca. Spływają pierwsze, cząstkowe wyniki i sondaże. Według stacji CNN Donald Trump zdobył już 25 stanów - między innymi Teksas, Florydę, Ohio oraz Karolinę Północną i Georgię, a dwa ostatnie to jedne z tak zwanych stanów wahających się. Ma tym samym już 246 głosów elektorskich, a do prezydentury potrzebuje 270. Kamala Harris zdobyła między innymi Kalifornię, Nowy Jork i Illinois, i ma w sumie 182 głosy elektorskie. W TVN24 i w TVN24 GO trwa program "Czas decyzji. Ameryka wybiera". Wydarzenia z USA relacjonujemy również w tvn24.pl.

Wybory w USA. Sondaże i wyniki. CNN: 246 głosów elektorskich dla Trumpa, 182 dla Harris

Wybory w USA. Sondaże i wyniki. CNN: 246 głosów elektorskich dla Trumpa, 182 dla Harris

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP, CNN, Reuters

Wybory w USA dobiegają końca. Trwa liczenie głosów. Na odpowiedź na pytanie, kto wygrał wyścig po prezydenturę jest jeszcze za wcześnie, ale przewaga Donalda Trumpa nad Kamalą Harris jest wyraźna. Cząstkowe wyniki i sondaże stacji CNN pokazują, że kandydata republikanów od zdobycia 270 głosów elektorskich dających wybór na prezydenta, dzieli niewiele. Oto, jak przebiegały ostatnie godziny za oceanem.

Przewaga Donalda Trumpa, pogoń Kamali Harris. Wyścig wyborczy godzina po godzinie

Przewaga Donalda Trumpa, pogoń Kamali Harris. Wyścig wyborczy godzina po godzinie

Źródło:
tvn24.pl, CNN

Choć według sondaży zanosiło się na niespodziankę, nie będzie sensacyjnego zwycięstwa Kamali Harris w rolniczym stanie Iowa. Według prognoz wygrał tam, podobnie jak w poprzednich latach, kandydat Partii Republikańskiej.

CNN: nie będzie niespodzianki. Iowa też dla Trumpa

CNN: nie będzie niespodzianki. Iowa też dla Trumpa

Źródło:
CNN

Wybory w USA to w wielkiej mierze walka o zwycięstwo w siedmiu tak zwanych swing states, czyli stanach wahających się. Jak głosowali wyborcy w Pensylwanii, Michigan, Wisconsin, Arizonie, Nevadzie, Georgii i Karolinie Północnej? Ze wstępnych prognoz wynika, że głosy tych dwóch ostatnich stanów trafią do Donalda Trumpa.

CNN: Karolina Północna i Georgia dla Trumpa. Co z resztą stanów kluczowych?

CNN: Karolina Północna i Georgia dla Trumpa. Co z resztą stanów kluczowych?

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, CNN

Amerykanie decydują, czy przyszłym prezydentem USA będzie Kamala Harris czy Donald Trump. Spośród 244 milionów wyborców uprawnionych do głosowania, 84 miliony podjęły decyzję w tak zwanym wczesnym głosowaniu - pocztą lub osobiście. Oto dziewięć rzeczy, które warto wiedzieć dziś na temat wyborów w USA.

Musk u Trumpa, alarmy bombowe, oczekiwanie na Alaskę

Musk u Trumpa, alarmy bombowe, oczekiwanie na Alaskę

Źródło:
TVN24, PAP

Trwa liczenie głosów oddanych w wyborach prezydenckich. Które stany przypadną Kamali Harris? Kandydatka demokratów wygrywa między innymi w Kalifornii, Nowym Jorku, Kolorado, Wirginii, Vermont, Massachusetts, Maryland, czy stołecznym Dystrykcie Kolumbii. Do godziny 6.05 czasu polskiego w środę zdobyła 182 głosów elektorskich – prognozuje stacja CNN.

CNN: lista stanów, w których wygrywa Kamala Harris

CNN: lista stanów, w których wygrywa Kamala Harris

Aktualizacja:
Źródło:
CNN, TVN24

Trwa liczenie głosów oddanych w wyborach prezydenckich - ile z nich zdobył Donald Trump?Wiadomo już, że ma za sobą m.in. Teksas, Florydę, Kentucky, Indianę, Wirginię Zachodnią, Missouri, Oklahomę oraz dwa stany kluczowe - Karolinę Północną i Georgię. Do godz. 6.35 czasu polskiego zgromadził 246 głosów elektorskich z wymaganych 270 - prognozuje stacja CNN.

Gdzie wygrywa Donald Trump? CNN: zdobył już dwa stany kluczowe

Gdzie wygrywa Donald Trump? CNN: zdobył już dwa stany kluczowe

Aktualizacja:
Źródło:
CNN, TVN24

Federalne Biuro Śledcze (FBI) informuje, że do lokali wyborczych w czterech kluczowych dla wyniku wyborów stanach USA skierowano w trakcie głosowania fałszywe alarmy bombowe. Wiele z nich najwyraźniej rozsyłano z rosyjskich domen poczty elektronicznej – wskazano.

Fałszywe alarmy bombowe w kluczowych stanach. FBI: rozsyłano je z rosyjskich adresów

Fałszywe alarmy bombowe w kluczowych stanach. FBI: rozsyłano je z rosyjskich adresów

Źródło:
PAP

Ostrożny optymizm – takie nastroje panują w sztabach wyborczych republikanów i demokratów, wynika z relacji reporterek CNN Pauli Newton i Karin Caify, które połączyły się ze studiem TVN24 po godzinie 23, by widzom w Polsce opisać sytuację w USA w ostatnich godzinach głosowania.

Reporterki CNN dla TVN24: w obu sztabach "ostrożny optymizm"

Reporterki CNN dla TVN24: w obu sztabach "ostrożny optymizm"

Źródło:
TVN24

Kamala Harris zaapelowała do Amerykanów o udział w wyborach prezydenckich. - Zachęcam wszystkich do wyjścia z domu - powiedziała w wywiadzie dla stacji radiowej z Georgii. To jeden z wahających się i kluczowych dla wyniku wyborów stanów.

Kamala Harris zabrała głos w dniu wyborów. Mówi o "punkcie zwrotnym"

Kamala Harris zabrała głos w dniu wyborów. Mówi o "punkcie zwrotnym"

Źródło:
PAP

110-letnia Viola Ford Fletcher oddała w Oklahomie swój głos na Kamalę Harris - poinformowało CNN. Kobieta jest najstarszą znaną osobą, która przeżyła masakrę rasową w Tulsie w 1921 roku.

Najstarsza ocalała z masakry rasowej w 1921 roku oddała głos w wyborach

Najstarsza ocalała z masakry rasowej w 1921 roku oddała głos w wyborach

Źródło:
CNN

Policja zatrzymała przy Kapitolu mężczyznę, który miał pochodnię i rakietnicę. "Śmierdział benzyną" - podały służby. W Georgii tymczasowo wstrzymano głosowanie w związku z groźbami zamachów bombowych pochodzącymi z rosyjskich domen. Podobne groźby odnotowano też w innych stanach.

Chciał wejść do Kapitolu z pochodnią i rakietnicą. "Śmierdział benzyną"

Chciał wejść do Kapitolu z pochodnią i rakietnicą. "Śmierdział benzyną"

Źródło:
PAP, Reuters

Republikański kandydat na prezydenta USA Donald Trump zagłosował w jednym z lokali w miejscowości West Palm Beach na Florydzie. - Mamy cudowny kraj, ale jest to kraj, który ma kłopoty, duże kłopoty. Na wiele różnych sposobów. Musimy to wszystko ogarnąć - mówił później w rozmowie z dziennikarzami. Wieczorem w centrum kongresowym niedaleko swojej posiadłości w tym stanie Trump organizuje wieczór wyborczy.

Donald Trump zagłosował na Florydzie. "Będę pierwszym, który to przyzna"

Donald Trump zagłosował na Florydzie. "Będę pierwszym, który to przyzna"

Źródło:
tvn24.pl

Grupa Mulliez, do której należy sieć sklepów wielkopowierzchniowych Auchan, przedstawiła we wtorek przedstawicielom pracowników proponowany plan zwolnień, który obejmuje łącznie 2389 miejsc pracy we Francji. Spółka uzasadniła swoje plany problemami finansowymi - poinformowała agencja AFP.

Auchan przedstawił plan likwidacji prawie 2400 miejsc pracy

Auchan przedstawił plan likwidacji prawie 2400 miejsc pracy

Źródło:
PAP

W dotkniętej przez powodzie miejscowości Paiporta, która położona jest w prowincji Walencja, utworzono cmentarzysko zniszczonych samochodów. Codziennie przybywa na nim pokrytych błotem aut.

Cmentarzysko samochodów. "Wszystko straciliśmy"

Cmentarzysko samochodów. "Wszystko straciliśmy"

Źródło:
Reuters

IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami, które mogą ograniczać widzialność. Alarmy obowiązują w 16 województwach. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

We wtorkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana, co oznacza, że kumulacja rośnie do 400 milionów złotych. W Polsce odnotowano jedną wygraną IV stopnia. Oto liczby, które wylosowano 5 listopada 2024 roku.

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Źródło:
tvn24.pl

- Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać. Uważam, że każdy prezydent Stanów Zjednoczonych, ktokolwiek by nim nie był, musi szanować Polskę i jej pozycję w Europie - powiedział w TVN24 senator Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, były minister spraw zagranicznych i były marszałek Sejmu. Gość "Kropki nad i" mówił też o potencjalnym kandydacie KO w wyborach prezydenckich.

Schetyna: Tak już nigdy nie będzie. Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać

Schetyna: Tak już nigdy nie będzie. Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać

Źródło:
TVN24

W czternastu stanach USA wyborcy nie muszą okazywać dokumentu tożsamości w lokalu wyborczym. Brak tego wymogu jest wykorzystywany do podważania rzetelności procesu wyborczego w Stanach Zjednoczonych. Autorzy dezinformacji uderzają głównie w Kalifornię, gdzie szansę na wygraną ma Kamala Harris. Tłumaczymy, jak wygląda tam weryfikacja wyborców.

"Paranoja wyborów" w Kalifornii? Nie, tam wyborców weryfikują inaczej

"Paranoja wyborów" w Kalifornii? Nie, tam wyborców weryfikują inaczej

Źródło:
Konkret24
Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Północne regiony Indii od tygodni zmagają się z ekstremalnym smogiem. W stolicy kraju - Nowym Delhi - poziom zanieczyszczenia kilkukrotnie przekracza dopuszczalne normy. Z powodu skali problemu rozważany jest scenariusz wywołania sztucznego deszczu w celu poprawy jakości powietrza.

"Najbliższe 10 dni będzie kluczowych". Chcą wywołać sztuczny deszcz

"Najbliższe 10 dni będzie kluczowych". Chcą wywołać sztuczny deszcz

Źródło:
Reuters

Na jednej z grup facebookowych mieszkańców Bemowa pojawiło się nagranie, na którym widać, jak podczas spaceru kobieta bije dziecko w wózku. Sprawą zajmuje się policja, która zdążyła już zidentyfikować rodzinę dziecka i zapukać do jej drzwi.

Dziecko w wózku bite na ulicy. Sprawą zajmuje się policja

Dziecko w wózku bite na ulicy. Sprawą zajmuje się policja

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Poznańscy policjanci poszukiwali dwóch osób, które mogą mieć związek z pożarem, do którego doszło na molo na Jeziorze Strzeszyńskim. Wizerunki nastolatków uchwyciły kamery monitoringu. Funkcjonariusze apelowali o pomoc w ich identyfikacji. Już po kilku godzinach się to udało.

Spłonęło molo na Jeziorze Strzeszyńskim, straty oszacowano na milion. Ustalili tożsamość poszukiwanych

Spłonęło molo na Jeziorze Strzeszyńskim, straty oszacowano na milion. Ustalili tożsamość poszukiwanych

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, KMP Poznań
Adwokaci mieli pomagać "gangowi trucicieli". Wciąż są w zawodzie

Adwokaci mieli pomagać "gangowi trucicieli". Wciąż są w zawodzie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt rozporządzenia, z którego wynika, że 11 listopada w Warszawie miałby obowiązywać zakaz noszenia broni. Tego dnia w stolicy zaplanowane są uroczystości z okazji obchodów Święta Niepodległości.

Zakaz noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Jest projekt rozporządzenia

Zakaz noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Jest projekt rozporządzenia

Źródło:
PAP

Europejska Akademia Filmowa ogłosiła listę nominowanych do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. Trzy nominacje trafiły do filmu polsko-szwedzkiego twórcy Magnusa von Horna "Dziewczyna z igłą", a polska produkcja "W zawieszeniu" Ukrainki Aliny Maksimenko znalazła się wśród nominowanych w kategorii Europejski Film oraz Europejski Film Dokumentalny.

Europejskie Nagrody Filmowe 2024. Polskie akcenty na liście nominowanych

Europejskie Nagrody Filmowe 2024. Polskie akcenty na liście nominowanych

Źródło:
tvn24.pl

Stacja TVN24 w październiku była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju z 5,83 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. "Fakty" TVN były najchętniej wybieranym serwisem informacyjnym, a portal tvn24.pl najczęściej czytanym serwisem internetowym stacji telewizyjnej.

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Źródło:
tvn24.pl

Uroczystą premierę najnowszej odsłony "Listów do M." można podsumować jednym hasłem: niemożliwe nie istnieje, bo przecież nierealne wydawało się, aby szósta część popularnej serii bardziej podobała się widzom niż wszystkie poprzednie. Recenzje po pokazie okazały się jednak wyjątkowo entuzjastyczne.

Plejada gwiazd na premierze świątecznego hitu

Plejada gwiazd na premierze świątecznego hitu

Źródło:
TVN24