Pijany i bez uprawnień. Kierowca BMW uciekał przed policją, zamknął się w aucie

TVN24

Pościg za kierowcą bmw. 24-latek był pijanytvn24
wideo 2/2

Pościg ulicami Nysy (Opolskie). 24-latek był pijany. Nie chciał zatrzymać się do kontroli, choć funkcjonariusze próbowali zatrzymać go kilkukrotnie. Mężczyzna omal ich nie potrącił. Okazało się, że już wcześniej stracił prawo jazdy.

W piątkowy wieczór policjanci z Nysy otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców o kierowcy BMW, który - ich zdaniem - mógł być pijany lub znajdować się pod wpływem narkotyków.

- Gdy funkcjonariusze zauważyli opisywany samochód, dali kierowcy sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Kierujący zwolnił i zatrzymał pojazd - relacjonuje mł. asp. Magdalena Skrętkowicz z policji w Nysie.

Niemal nie potrącił policjantów

Funkcjonariuszom mogło się wydawać, że to koniec akcji. Jednak, gdy jeden z nich zbliżał się do auta, siedzący za kierownicą mężczyzna nacisnął pedał gazu i zaczął uciekać. - Policjanci niezwłocznie podjęli pościg, a jednocześnie poprosili o pomoc inne patrole - mówi Skrętkowicz.

Kilka ulic dalej inny z patroli zablokował drogę kierowcy BMW. To jednak nie zniechęciło mężczyzny, który wjechał na pas zieleni. Tam funkcjonariusze próbowali ponownie go zatrzymać. Bezskutecznie.

- Kierujący zmusił ich do odskoczenia na bok, by uniknąć potrącenia. Po czym zaczął uciekać dalej - opisuje policjantka. I dodaje, że kilkaset metrów dalej policjanci raz jeszcze próbowali zablokować BMW. Kierowca zatrzymał się, ale wciąż nie zamierzał się poddać. Nie chciał otworzyć drzwi. Zamiast tego ruszył w dalszą drogę. - Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów został zatrzymany przez trzy radiowozy. Wciąż nie chciał otworzyć drzwi. Policjanci musieli wybić szybę i wyciągnąć kierowcę z pojazdu - informuje Skrętkowicz.

Kierowca nie dawał za wygraną. Policjanci musieli wybić szybę w aucie
Policja Nysa

Uprawnienia stracił już wcześniej

Okazało się, że za kierownicą bmw siedział 24-letni mieszkaniec Wrocławia. Był pijany. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Miał też cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

24-latek został zatrzymany. Wkrótce ma usłyszeć zarzuty.

Do zdarzenia doszło w Nysie:

Mapa Targeo

Autor: tam/pm/kwoj / Źródło: TVN24 Wrocław