TVN Warszawa | Wola

Pierwszy przypadek koronawirusa w stołecznej straży miejskiej

TVN Warszawa | Wola

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24
Pierwszy przypadek zakażenia w straży miejskiej
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plPierwszy przypadek zakażenia w straży miejskiej

Koronawirus w stołecznej straży miejskiej. - Mamy pierwszy przypadek - potwierdził Jerzy Jabraszko z referatu prasowego formacji. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- W siedzibie Straży Miejskiej przy ulicy Sołtyka ujawniono koronawirusa - poinformowała w piątek czytelniczka na Kontakt 24. Informację potwierdził Jerzy Jabraszko z referatu prasowego SM. - Rzeczywiście, mamy pierwszy pozytywny test - powiedział. Jak dodał, zakażony jest mężczyzna, który na co dzień nie patrolował ulic. - Źle się poczuł, poszedł do lekarza, następnie poinformował przełożonego o pozytywnym teście - opisuje Jabraszko. I zapewnia, że wdrożono "wszystkie procedury" oraz wytypowano osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażonym. Na razie nie pojawiały się one w pracy. - Czekamy na decyzję, czy będą w kwarantannie - mówi przedstawiciel funkcjonariuszy.

Jednostka, w której pracował zakażony, jest zamknięta. Placówka musi zostać zdezynfekowana.

Koronawirus w Polsce

Resort zdrowia poinformował w piątek rano o 129 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, które dotyczą województw: śląskiego (81 osób), małopolskiego (15), opolskiego (osiem), dolnośląskiego (siedem), podlaskiego (sześć), pomorskiego (trzy osoby), wielkopolskiego (trzy), kujawsko-pomorskiego (dwie), zachodniopomorskiego (dwie), lubuskiego (jedna osoba) i warmińsko-mazurskiego (jedna).

Ministerstwo przekazało też informację o śmierci 10 osób w wieku od 60 do 94 lat. Większość z nich miała choroby współistniejące.

Do piątku przed południem w Polsce potwierdzono zakażenie u 25 177 osób, a 1127 z nich zmarło.

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości