Włochy

Włochy

Z al. Jerozolimskich w al. Prymasa Tysiąclecia, później w Kasprzaka i do Połczyńskiej - ten objazd może się przydać po południu.

Śnieg i mróz nie zatrzymały remontu na lotnisku. To dobra wiadomość dla mieszkańców Włoch i Bemowa. Tam od lipca samoloty hałasują bardziej niż zwykle, bo korzystają z jednego tylko pasa startowego. Modernizacja drugiego ma się skończyć wiosną.

- Władze warszawskiego lotniska Chopina chcą, aby paliwo do samolotów dostarczało kilka firm. Większa liczba dostawców oznacza tańsze bilety i mniejsze koszty dla przewoźników - powiedział PAP dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" Michał Marzec.

Wiadukty na Andersa, Cybernetyki i Trasie Toruńskiej miały być dawno gotowe. Kierowcy wciąż jednak nie mogą z nich korzystać. Filip Chajzer szukał powodów opoźnień.

Skutki opadów deszczu dają się we znaki warszawiakom. Woda wdziera się m.in. do domów i piwnic przy ul. Trombity, zalana jest ulica Radarowa. Straż pożarna odebrała już kilkadziesiąt zgłoszeń.

Mieszkańcy, którzy są najbliższymi sąsiadami lotniska Chopina znów mogą się domagać odszkodowań za hałas, tak postanowił sąd - informuje "Życie Warszawy". To tylko teoria, bo do tej pory Polskie Porty Lotnicze nie wypłaciły żadnych odszkodowań.

Choć sytuacja na warszawskim lotnisku jest niezła, część lotów jest opóźnionych lub odwołanych. Silne opady śniegu sparaliżowały największe brytyjskie lotnisko, Heathrow pod Londynem. Rzecznik lotniska im. Fryderyka Chopina poinformował, że z Heathrow do Warszawy, ani w przeciwnym kierunku w niedzielę nie poleci żaden samolot.

Na ulicy Globusowej kierowca samochodu osobowego wjechał w tył autobusu. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

We wtorek ulica Globusowa została zwężona o jeden pas. Powodem jest zapadnięcie się jezdni, już drugi raz w tym samym miejscu. Drogowcy mówią, że winni są wodociągowcy, którzy w zeszłym roku prowadzili tam prace. Ci jednak zrzucają winę na wody gruntowe. Kto ma rację? Odpowiedzi szukał Filip Chajzer.

Ulica Globusowa jest zwężona o jeden pas. Powodem jest zapadnięcie się jezdni, już drugi raz w tym samym miejscu. Drogowcy mówią, że winni są wodociągowcy, którzy w zeszłym roku prowadzili tam swoje prace. - To nie my, to wody gruntowe są winne - odpowiada Bartosz Milczarczyk, rzecznik MPWiK.

"Znowu niewybuchy w okolicy Okęcia" - napisał na warszawa@tvn.pl Grzegorz. Jak się okazało, na lotnisku znaleziono pocisk ćwiczebny.

Znaleźli go na dachu altanki działkowej. Przebrany w mundur pułkownika zakopał się pod śniegiem. 34-letni Robert S., podejrzany o dokonywanie włamań do altanek oraz posiadanie broni bez zezwolenia, wpadł w ręce policji.

Pięć samolotów przekierowanych na inne lotniska, kilkadziesiat opóźnionych - śnieżyca utrudnia starty i ladowania na lotnisku Chopina.