TVN Warszawa | Wawer

Przy bankomacie zatrzymali dwóch nastolatków. Są podejrzani o oszustwa metodą "na policjanta"

TVN Warszawa | Wawer

Autor:
mp/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Spot ostrzegajacy przed oszustami
Opolska policjaSpot ostrzegajacy przed oszustami

Wawerscy funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych o oszukanie metodą "na policjanta" trzech starszych osób na łączną kwotę ponad 90 tysięcy złotych. Jak informuje rzeczniczka rejonowej komendy, 18-latek i 19-latek zostali zatrzymani przy jednym z bankomatów, z którego wypłacali pieniądze z karty pozyskanej od jednej z oszukanych osób. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci z Wawra prowadzili obserwację do sprawy kradzieży. W pewnym momencie zauważyli kręcących się wokół bankomatu dwóch młodych mężczyzn. - Skojarzyli, że właśnie z tego bankomatu niedawno pieniądze wypłacali oszuści działający metodą "na policjanta". Szybkie spojrzenie, porównanie wyglądu, rysopisów i od razu decyzja o zatrzymaniu obu mężczyzn - relacjonuje rzeczniczka wawerskiej komendy Joanna Węgrzyniak.

W taki sposób 18- i 19-latek wpadli w ręce kryminalnych. - Jak wynikało z operacyjnych ustaleń, od listopada do stycznia tylko na terenie podległym naszej komendzie mężczyźni oszukali troje seniorów odpowiednio na kwoty, blisko 56, 16 i 20 tysięcy. Za każdym razem pełnili rolę odbierających pieniądze, z różnych miejsc i w różny sposób - podaje policjantka.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o oszustwo trzech starszych osóbKRP VII

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zarzuty i areszt

Zaznacza, że dalsze czynności operacyjne pozwoliły na ujawnienie kolejnych kilkunastu podobnych zdarzeń z udziałem zatrzymanych.

- Na tym etapie postępowania mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące dwóch przestępstw z Wawra i jednego z Rembertowa. 18-latek dodatkowo w mieszkaniu posiadał marihuanę. Został objęty policyjnym dozorem. Jego kolega na podstawie postanowienia sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące - informuje Węgrzyniak i dodaje, że sprawa jest rozwojowa.

Informowaliśmy także o zatrzymanych w sprawie kradzieży pieniędzy z auta listonosza:

Mężczyźni są podejrzani o kradzież pieniędzy z auta listonosza
Mężczyźni są podejrzani o kradzież pieniędzy z auta listonosza KPP w Mińsku Mazowieckim

Autor:mp/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP VII

Pozostałe wiadomości