Ursynów

Ursynów

Referendum coraz bliżej. Zebrali 100 tysięcy podpisów

- Mamy ponad 100 tysięcy podpisów – chwalą się działacze Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, która zainicjowała próbę odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Aby referendum doszło do skutku, organizatorzy muszą zebrać jeszcze ponad 30 tysięcy podpisów. Ratusz oszacował tymczasem, że jego przeprowadzenie kosztowałoby 3 mln złotych, a dodatkowe wybory – kolejne 4 mln. zł.

II linia metra bez atomowych wrót

Metalowe wrota, które sprawdzają się na ursynowskim odcinku metra podczas intensywnych opadów, nie pojawią się na północnych stacjach ani na II linii podziemnej kolejki. Jak przekonuje przedstawiciel metra, niestandardowe rozwiązania wynikały z usytuowania wejść do stacji i wielkiej polityki.

"Dom nad rozlewiskiem na Ursynowie"

Choć te zdjęcia przypominają Mazury, zostały wykonane w Warszawie. Woda znów wdarła się na posesje przy ul. Karczunkowskiej na Ursynowie. – Taka sytuacja powtarza się cyklicznie - żalą się mieszkańcy. Władze dzielnicy zapewniają, że robią co mogą, ale pożądanych efektów nie widać.

Kościelna działka na Ursynowie ma wrócić do miasta

Archidiecezja Warszawska otrzyma działki na Bemowie i na Woli, co ostatecznie zamknie sprawę roszczeń majątkowych Kościoła wobec stolicy. Należący do kurii teren obok Kopy Cwila na Ursynowie ponownie stanie się własnością miasta - zapowiada stołeczny ratusz.

Ulewa na Ursynowie. Zalany bar

Wtorkowe popołudnie minęło pod znakiem przejściowych burz. Nie będą dobrze wspominać tego właściciele baru na Kabatach. Ich restauracja została zalana. Zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

Spadochroniarze wylądowali na Ursynowie. Uczcili cichociemnych

Na kilkanaście minut zamknięto dziś przestrzeń powietrzną nad Warszawą dla ruchu pasażerskiego. Po godz. 17 nad Ursynowem pojawił się wojskowy śmigłowiec, z którego wyskoczyli spadochroniarze. W ten sposób żołnierze jednostki specjalnej GROM, uczcili pamięć cichociemnych.

Zjeżdżał rowerem do metra. Zginął na miejscu

Na miejscu zginął mężczyzna, który chwilę po północy próbował... zjechać rowerem po schodach prowadzących do stacji metra Natolin. Pierwszą informację o wypadku otrzymaliśmy na Kontakt 24, od jednego z internautów.

Teczki, erotyki i tango w kapciach. Noc Muzeów

Ponad 200 instytucji weźmie udział w sobotniej Nocy Muzeów i, wbrew nazwie, nie będą to tylko muzea. Nadarza się okazja do zwiedzenia siedzib prezydenta i premiera, nocnego zwiedzania parku w Natolinie czy domków na Jazdowie, a nawet - zajrzenia do teczek w IPN. Po raz pierwszy do listy uczestników dołączają Stadion Narodowy i Muzeum Historii Żydów Polskich.

Chcą remontować mur wokół Wyścigów. Co z graffiti?

Totalizator Sportowy szykuje się do remontu muru wokół Toru Wyścigów Konnych. Zapowiedź zelektryzowała fanów graffiti, które szczelnie pokrywa ścianę wzdłuż Puławskiej. Przyszłość street artowej twórczości stanęła pod znakiem zapytania.

"Wielka płyta" do przeglądu. Ile jeszcze wytrzyma?

Bloki z "wielkiej płyty", seryjnie stawiane w czasach PRL, to nieodłączny element krajobrazu Polski. Szacuje się, że mieszka w nich nawet 12 milionów osób. Budynki nieuchronnie się starzeją. W związku z tym rusza program badań, które mają dać odpowiedź na to, ile "wielka płyta" jeszcze wytrzyma.

Startuje studenckie święto

Tradycyjny koncert Kultu na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego, mnóstwo polskiego hip-hopu, solidna dawka polskiego rocka spod znaku happysad, czy Farben Lehre, a także kilka gwiazd zagranicznych: Bad Religion, ZZ Top, Motorhead. To tylko część z wielu atrakcji, jakie znalazły się w programie rozpoczynających sie w piątek juwenaliów.

Bomba poszła w górę. Ruszył sezon na Służewcu

W sobotę zainaugurowano 69. sezon wyścigów konnych na Służewcu. Pierwszego dnia publiczność obejrzała osiem gonitw. Z okazji otwarcia sezonu organizatorzy zaplanowali, oprócz wyścigów, wiele atrakcji dla całych rodzin.

Burmistrz Ursynowa chce parku cichociemnych

Polska lekcja historii, jakich niestety mało i jakich nam bardzo trzeba. Na Ursynowie powstaje park poświęcony pamięci cichociemnych. A w nim, w niedalekiej przyszłości, pojawi się tor przeszkód, dokładnie taki sam, na jakim w czasie II wojny światowej w Szkocji ćwiczyli spadochroniarze Armii Krajowej. Będą też elementy bardziej współczesne: fragmenty toru, na jakim trenują gromowcy, których jednostka nosi imię cichociemnych.

"Można by zmienić nazwę na Szkołę Główną Gry Wstępnej"

Nie milkną echa po kontrowersyjnych wyborach Miss SGGW. Rozmawiali o nich goście programu "Tak jest" w TVN 24. - Miałam wrażenie, że to był casting do domu publicznego - mówiła o wyborach Miss SGGW prof. Joanna Senyszyn. - Nie wyobrażam sobie takiego pokazu, podczas którego kobiety chodzą w workach na ziemniaki - ripostował muzyk Krzysztof Skiba.

Rektor uczelni przeprasza za wybory Miss SGGW

- Z przykrością odnotowaliśmy fakt, że na portalu społecznościowym ukazały się niestosowne fotografie z poprzedzającej wybory sesji zdjęciowej. Wyrażając ubolewanie wobec zaistniałej sytuacji, władze SGGW przepraszają – napisał w czwartek w specjalnym oświadczeniu rektor uczelni.

"Żądamy zmiany szkodliwych decyzji Gronkiewicz-Waltz"

Burmistrz Ursynowa Piotr Guział wzywa Hannę Gronkiewicz-Waltz do wycofania się z podwyżek cen biletów w komunikacji, zmniejszenia opłat za wywóz śmieci oraz zaprzestania cięć w oświacie. Stawia ultimatum: jeżeli to się nie stanie, Warszawska Wspólnota Samorządowa będzie chciała przeprowadzić referendum w sprawie odwołania prezydent.