Ursynów

Ursynów

Odnalazł się 12-letni Jonathan

12-letni chłopiec poszukiwany od kilku dni w całej Polsce odnalazł się cały i zdrowy - poinformował w piątek Robert Koniuszy z mokotowskiej policji. Dodał, że policjanci będą ustalać dlaczego chłopiec tak długo przebywał poza domem. - Najważniejsze, że cały i zdrowy dotarł do rodziców - podkreślił.

S7 do Grójca. 12 chętnych do budowy kolejnego odcinka

12 firm chce budować 6,6-kilometrowy odcinek trasy S7 - ekspresowej wylotówki do Grójca od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola. Najniższą cenę - 221,4 mln zł - zaoferowało konsorcjum firm Rubau Polska i Construcciones Rubau.

Kolarze grawitacyjni szaleją na ursynowskim pumptracku

Popularna na Ursynowie górka Kazurka stała się prawdziwym centrum kolarstwa grawitacyjnego. Poza grawitacją liczą się tu przede wszystkim siła mięśni i odwaga. - Mamy tu pełną infrastrukturę: dwa pumptracki, czyli zamknięte pętle z muldami, na których wykorzystując grawitację i silę mięśni przyspieszamy, dzięki temu utrzymujemy prędkość, jeździmy – mówi Piotr Krajewski z Bikepark KAZOORA i zaprasza wszystkich, którzy zamiast jeździć normalnie po ulicy chcą na rowerze oderwać się od ziemi - pod okiem instruktorów i w bezpieczny sposób.

Zobacz budowę, którą przerwały sójki

Władze dzielnicy chcą usunąć drzewo, które blokuje budowę ulicy Rosnowskiego. To tam zagnieździły się sójki i na razie nie można ich ruszyć ze względu na okres lęgowy. Ekspert będzie musiał ocenić, kiedy będzie można przenieść ptasi dom.

Gniazdo sójki zablokowało budowę ważnej ulicy

Jeszcze niedawno władze Ursynowa chwaliły się długo oczekiwanym pozwoleniem na budowę ulicy Rosnowskiego. Teraz okazuje się, że inwestycji jednak nie można rozpocząć. Na drodze stanęło drzewo, w którym osiedliła się sójka. Ze względu na okres lęgowy drzewa nie można wyciąć.

Budowa obwodnicy. Rozebrali myjnię, szykują się do wykopu

Prace przy tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy pod Ursynowem wchodzą w kolejną fazę. Przebudowano instalację gazową, rozebrano budynki myjni, niebawem rozpocznie się umacnianie tunelu pierwszej linii metra i budowa nowego parkingu dla mieszkańców.

Milion na pomnik poety. "Jak to łatwo być rozrzutnym z cudzego"

Na Ursynowie pojawił się pomysł upamiętnienia pomnikiem patrona dzielnicy - Juliana Ursyna Niemcewicza. Radni są podzieleni: część ma obiekcje, ale są też entuzjaści. - To jest po prostu śmieszne, że dzielnicy nie stać, żeby wybudować pomnik patrona za milion złotych - twierdzi Ewa Cygańska z Naszego Ursynowa.

Ciężki sprzęt na Ursynowie. Rozkręca się budowa obwodnicy

Maszyny firmy Astaldi na dobre zadomowiły się na Ursynowie, gdzie trwa budowa Południowej Obwodnicy Warszawy. - Na razie prowadzimy prace przygotowawcze, bardziej konkretne działania rozpoczniemy po długim weekendzie - zapowiada rzecznik wykonawcy.

Zamiast na talerz przedszkolaka, jedzenie do własnej torby?

Około 200 złotych miesięcznie - tyle płacą rodzice przedszkolaków i uczniów za wyżywienie w jednej z warszawskich placówek. Dorośli są przekonani, że ich dzieci dostają w posiłkach to, co najlepsze. Tymczasem do redakcji UWAGI! TVN dotarł sygnał od widzów, że jedzenie - zamiast na talerze dzieci - trafiało do toreb kucharek.

Miał robić w ratuszu to, z czym nie radzi sobie w dzielnicy

Prezydent Warszawy powołała do rady budżetu partycypacyjnego burmistrza Ursynowa. Taka decyzja zaskakuje, bo Robert Kempa dał się poznać jako urzędnik nieradzący sobie z tą tematyką. W zarządzanej przez niego dzielnicy odrzucono rekordową liczbę projektów zgłaszanych przez mieszkańców. Jak się dowiedzieliśmy w ratuszu, Kempa ostatecznie zrezygnował z udziału w radzie.

Jedna dymisja z dnia na dzień, druga musi czekać tygodniami

Wiceburmistrz Białołęki podał się do dymisji i jeszcze tego samego dnia mógł opuścić stanowisko. Wiceburmistrz Ursynowa również złożył dymisję, lecz na faktyczne opuszczenie gabinetu kazali mu czekać trzy miesiące. Dlaczego jeden może, a drugi nie, choć zapisy lokalnego prawa dla obu są takie same?

"Mieli tylko siekierkę. Nie dało się go pociąć, bo szło echo"

Oskarżony w procesie gangu obcinaczy palców opowiedział śledczym o tym, jak zginęła jedna z ofiar. "Mieli tylko siekierkę i nie dało się go pociąć, bo szło echo od uderzeń. Bali się, że ktoś usłyszy. Kupili brzeszczoty, czyli piłki do metalu. I już kończą, zaraz się go pozbędą" - wyjaśniał.